Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
си живеам у станче и супер ми е....:kajg:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Јас заборавив да кажам живеам во стан во центар супер ми е, само што многу ѓубре има насекаде.
А за куќа би направил на помирно место не на Водно кај што куќите се до гз напикани, него у Соње тоа ти е од другата страна на Водно башка таму има плац татко ми па за во иднина една куќа да направиме.:blabla:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Живеам у стан, па добро ми е. Но сепак подобро е во куќа која не е опколена со соседни куќи, што значи ќе можеш да правиш што сакаш без никој да се буни. :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
smizlicka напиша:
ziveam vo kuka so golem dvor,a sakam da ziveam u stan i toa u strogiot centar!son mi e toa
Епа ајде да се трампаме некако.Јас сум во строгиот центар,а би сакал да живеам во куќааааааа!!!!!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
BusHav напиша:
Епа ајде да се трампаме некако.Јас сум во строгиот центар,а би сакал да живеам во куќааааааа!!!!!
бушав јас и ти изглеа сме комшии дека живееш ти у центар?
Јас сум карши Јоле кафаната ако знаеш кај е?
карши мт.нет зградата новата?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
vlatko напиша:
бушав јас и ти изглеа сме комшии дека живееш ти у центар?
Јас сум карши Јоле кафаната ако знаеш кај е?
карши мт.нет зградата новата?
Се комшии сме се собраче у пичку, ај на клупи по една цигара да праиме пред легнуење! :)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Мистичен напиша:
Се комшии сме се собраче у пичку, ај на клупи по една цигара да праиме пред легнуење! :)
хех кај живееш ти те гледам често на плоштад поминуваш и одиш накај камени мост.
П.С Те гледав на канал 5 на една емисија као во диско те снимаа случајно и се смееше на камерата.:icon_lol:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
кога би бирал куќа би сакал да биде со голем и убав двор,а кога би бирал стан би сакал да биде многу голем со големи тераси
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
vlatko напиша:
хех кај живееш ти те гледам често на плоштад поминуваш и одиш накај камени мост.
П.С Те гледав на канал 5 на една емисија као во диско те снимаа случајно и се смееше на камерата.:icon_lol:
На канал 5 да, и на плоштад, ама често накај камени мост? Два пати во последниов месец и не е толку често! :)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Живеам во стан, а сакам да живеам во куќа со огромен двор.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
uuf zivoten son mi e da ziveam vo stan bez vrati,so mnogu prozori,so ubav pogled i epten malku mebel...po moznost da e vo nekoja zgrada sto ima na pokrivot bazen ama toa valjda vo nekoj drug zivot :)
inace mrzam kukji...i onaka imam fobii od temnica,ogromni prostori,drva sto mi cukaat na prozor i slicno :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Куќа можеби, ама да не си опколен со други куќи, а сепак да си блиску до град :) Тешко остварливо. Сакам една куќичка на планина да имам, пример во Папрадиште.
Стан си има свои предности, меѓу кои една од побитните е да има парно, ако нема тури му к...т, бегај у куќа со двор.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мистичен напиша:
Се комшии сме се собраче у пичку, ај на клупи по една цигара да праиме пред легнуење! :)
Цело маало бе . . . Многу Сме Јаки !!! :icon_lol: :icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.450
Поени од реакции
7.866
Живеам во куќа на село... има уште малку работа на неа за да биде комплетна... можеби и базенче да се додаде... Или да си купам стан кога ќе имам пари...
Интересно ми е во стан, се ти е на дофат... додека во куќа имаш мнооооогу простор за да бидеш сам, но и заедно да се збереш со своите во дневна.

Докторе, многу сум неодлучен, или не?! :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom