Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Ај не претеруј со желбите неам јас пари за куќа со базен :)).
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас реков сакам станче, али ако мора да е куќа тогаш нека биде ваква на еден спрат, базенот немора, си имам езеро :baeh:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
vardarce напиша:
Ај не претеруј со желбите неам јас пари за куќа со базен :)).
Ska problem , pokloni od site clenovi na forumof ete palata hihi
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Да велешко езеро летно време е доста топло :)).
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Живеам во куќа и подобро ми е. Мислам дека никогаш не би издржала во стан.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Живеам во куќа со двор полн со цвеќиња и фонтанче на средина во најубавиот дел од градов (според мене). Летно време е уживанција да пиеш кафенце во двор под сенка од врба. Порасната сум во таа куќа, навикната сум и за ништо на светов не би живеела во Охридов на друго место, се ми е блиску, речиси на плоштад живеам, работата ми е блиску, кафичите и се. Добро, си имаме комшии терсене кои знаат и во два часот сабајле да пуштат Павароти да пее, ама ретко се случува:)

Единствена предност на становите е што се` ти е на дофат, полесни се за одржување (на чистењето мислам).
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
sum ziveel i u ednoto i u drugoto ama kuka nekako mi e bolje!ni komsii se bunat za glasna muzika ni za derenje a i plus po komotno e u kuka!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
И станот и куќата си имаат свои предности.Сум живеела и во двете...сега живеам во стан и поубаво ми е:coffee:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Абе и мене ми било супер во стан, не сум морала да слегувам долу за да се напијам вода од кујна, ама сепак куќа некако поубаво ми е:)
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Цел живот сум во стан освен последниве 3 години живеам во стан ама во куќа. И станот и куќата си имаат свои предности и свои негативности, но сепак сум за куќа...ама моја и со гоооолем двор.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
vlatko напиша:
бушав јас и ти изглеа сме комшии дека живееш ти у центар?
Јас сум карши Јоле кафаната ако знаеш кај е?
карши мт.нет зградата новата?
Абе јас сум кај Рамстор!!!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Живеам во куќа со огромен двор и исто толкав базен. Ми се допаѓа. Би ја менувала само за куќа на еден спрат ( ме мрзи да се качувам по скали сто пати на ден! ) добро средена со многу цвеќиња, огромен двор, базен и фонтанче - значи иста ко оваа само на еден спрат.:icon_lol: Во стан.. може ако се нема некоја друга солуција.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Bre sve komsii ova od centar :) jas sum kaj jole :) imam pred vlez prodavnica za igracki :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Hmmm gi imam isprobano i dvete opcii u poise varijanti kombinacii menuvav mesta za ziveenje tuka u stransvo.Stan e super,se si e tuka lesno ke si sredis,nesto ako fali loso e izgradena zgradata ne si kriv ti,ama letni zestini ni klima ne ti pomaga,nemozes da si sednes u dvorce da si procitas nekoe interesno spisanie i edno ladno sokce us pat,edvaj docekav da se preselam u nesto nisko so dvor te kuka,tuka pa pari da se sredi dvor pa posle i kosilki za treva gubre za cvekinja lopati ajdeeeeeee,gnjavaza,sea sakam stan ama nema izdaden e a tolku se nadevav deka moite ke me pustat sama da ziveam(aloooo koj mi bil filmot)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Ziveam vo kuka vo kisela voda i toa na tri sprata milina mi e i u leto i u zime
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom