Среќа

Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Ova veke go pisav nekadeizgleda bese vo "Misli",ama moze i tuka:
-Srekata e kako pazarot!
Ako mozes malku da pricekas,
cenata i paga!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ramada напиша:
Ova veke go pisav nekadeizgleda bese vo "Misli",ama moze i tuka:
-Srekata e kako pazarot!
Ako mozes malku da pricekas,
cenata i paga!
Da ti kazam po struka sum trgovec :helou: , Samo da se nadopolnam: NAJLOSHO e koga robata ja prodavash NA GOLEMO za mnogu NISKA CENA na nekoj podobar trgovec koj pokasno zivee od tvojata NISKA CENA t.e. sreka! - Od iskustvo
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Е извини сеа што ме мрзи да читам све,па ако на некој му крадам мислење нека ме убие...
Јас мислам дека парите играат голема улога у тоа да бидеш среќен. Не зборам за којзнае колку пари,ама ако нема....
Еве да речеме си маж,наоѓаш жена што ти одговара онака 100%,ви се раѓаат дечиња и ова она,ама детето плаче за млеко,ти немаш да му дадеш... Проблеми,караници,срања... Нема среќа без пари.......
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Среќен си кога има се :)
Него убаво рекол хесе.......али од љубов не се живеее.
Мора да има некој баланс, пари, љубов, милион ситници кој те прават среќен...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Sreka e da znaes da cenis,da te cenat,da te sakaat i pocituvaat,a posle toa se si doaga samo...i sekogas srekata e tuka nekade samo treba da se najde...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Парите само можат да ти овозможат да си купиш работи,но не ти носи среќа.
За мене човек е среќен,кога е внатрешно исполнет.Кога во себе носи љубов,позитивна енергија,кога е весел и насмеан.
Кога човек е здрав,кога околу него се луѓето кои го сакаат,кога знае како да ужива во животот,без многу да му ја мисли и филозофира...
Кога го работи тоа што го сака и кога на работите кои ги прави им се посветува со љубов.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Во денешно време парите го вртат светот, ако имаш пари можеш да имаш се, но не значи дека и среќа.Но, среќа неможе да се стекне без пари.Порано да можеби било така, но мислам во денешно време парите го вртат светот.:wink:
 
M

**MEMORY**

Гостин
За жал, сега среќата има многу дефиниции. Порано ја поистоветувале главно со љубовта, а сега мислам дека пред љубовта постојат уште некои работи кои не се во ред ама така мора да биде... Жално, но вистинито...
 
V

Viktoranius

Гостин
Среќа??
Заебан збор малце..некојпат го чуствуваме повеќе, а некојпат помалце...што знам тоа е мое мислење.
Некојпат сум многу среќен за ситници, кога ке фатам спортска, кога ке добијам добра оценка, кога ке дојде петок, кога ке излезам навечер без обврски, кога одам на утакмица, кога играм фудбал, кога победува Барселона, кога одам кај баба, има многу ситници што ме прават среќен.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
Srekata za sekogo ima razlicno znacenje i razlicna rabota razlicen covek go pravi sreken.Ama spored mene ni najmalce ne e vo parite iako taka mislat poveketo:nenene:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
зависи во кој смисол се мисли на среќата............еве јас на пример не можам баш да се пожалам дека не ме следи баш напротив таа скоро секогаш е на моја страна и мислам дека тоа е затоа што јас верувам во неа............секогаш се обидувам да бидам оптимист и верувам во среќата............јас не ја барам неа затоа што знам дека таа ќе ме пронајде мене.....................ЗАТОА БИДЕТЕ И ВИЕ СРЕЌНИ....САМО ТАКА ЌЕ ВИ БИДЕ МНОГУ ПОЛЕСНО ДА СФАТИТЕ КОЛКУ ТОА ЖИВОТОТ НАВИСТИНА МОЖЕ ДА БИДЕ УБАВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..................
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Меѓутоа, самите сме си направиле една слика за животот каде што парите играат главна улога. Кога ќе размислам подобро, самите им дозволуваме на парите да ни бидат господари, а со тоа им дозволуваме и да ја условуваат нашата среќа....
Не зависи баш од парите.
Кога сите би живееле во некоја си земја Дембелија кај шо сите се среќни, течи мед и млеко, и се шо лета се јади на сите ќе му биди многу досадно и ќе почнат да се карат меѓу себе
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Среќа...
За секого е различно...за некој тоа се многу пари, за некој топол кревет, за некој парче леб, за некој топла насмевка наутро од личноста што ја сака, за некој децката смеа и сл.
Не можеш да ја дефинираш, т.е. нема една дефиниција, секој различно си ја толкува.
За мене на пример среќа е кога ќе го видам насмеан човекот што го сакам, кога сум добила добра оцена на факс, кога сум на кафе-муабет со другарките, кога наутро ги гледам сончевите зраци како ѕиркаат низ прозорот...
А постојано да бидеш среќен не можеш, тоа е само на моменти, потоа пак се се враќа по старо, но ти можеш сам/а да си го разубавуваш денот(или барем дел од него) со сеќавање на некои од тие среќни моменти, и барем за кратко пак да се чувствуваш среќен/на.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom