Србија и Косово начелно постигнаа договор (update: на сила ги тераат Србите да гласаат)

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Косово пред некоја недела стана членла на УЕФА, а денес со 86% од гласовите стана членка и на ФИФА.
За некој месец се очекува да добијат и визна либерализација.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.711
Поени од реакции
7.844
Косово пред некоја недела стана членла на УЕФА, а денес со 86% од гласовите стана членка и на ФИФА.
За некој месец се очекува да добијат и визна либерализација.
Членка на Арапската Лига кога ќе стане?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Визната либерализација ќе ја добијат за органите да ги тргуваат полабаво. Less fuss.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Членка на Арапската Лига кога ќе стане?
Визната либерализација ќе ја добијат за органите да ги тргуваат полабаво. Less fuss.
Не тие се цвеќиња за мирисање само се чуствуваат обесправени таму кај што се водат како потстанари
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не тие се цвеќиња за мирисање само се чуствуваат обесправени таму кај што се водат како потстанари
Ако покаже малку муда ВМРО, ако победи на избори, и нека ги направи баш потстанари да бидат, а не само да се осеќаат како такви. Со топло-ладно игриве тоа и го заслужуваат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Ако покаже малку муда ВМРО, ако победи на избори, и нека ги направи баш потстанари да бидат, а не само да се осеќаат како такви. Со топло-ладно игриве тоа и го заслужуваат.
Е да, само ВМРО да победи мамата ќе им ја ебе.
Ние сме си самите криви што не го изгласавме ВМРО ДПМНЕ овие десет години.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
"Поради овој атентат и поради заканите на претседателот на косовското собрание Кадри Весели, српскиот претседател Александар Вучиќ закажа итна седница на Советот за национална безбедност денес во 12 часот."


И што ќе биде одговорот - вербална осуда?
:lolzz:

Ова може да биде значајно и во контекст на преговорите во Брисел, а и во контекст на ситуацијата со судот за воени злосторства на ОВК.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Што? Сами си го убија? :vozbud:
Pa ke vidime, ke ima istrazuvanje. Najmalku na albancite mu odgovara ova.

Pa kako mi teknuva sega slucajot so 5 mladi srbi so bea ubieni vo Pec vo 1998 vo kafic togas celata vina odese kon UCK pa pred nekoe vreme se otkri vistinata, go napravile samite srbi da go identificiraat uck kako teroristicka organizacija. Proguglaj za slucajot Panda.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Во контекст на состојбата со судот за воени злосторства и во контекст на преговорите во Брисел, да, на прв поглед, на Албанците не им одговара. Но, тоа не значи дека не го убиле. Исто така веројатно има нешта кои се за нас непознати.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Pa ke vidime, ke ima istrazuvanje. Najmalku na albancite mu odgovara ova.

Pa kako mi teknuva sega slucajot so 5 mladi srbi so bea ubieni vo Pec vo 1998 vo kafic togas celata vina odese kon UCK pa pred nekoe vreme se otkri vistinata, go napravile samite srbi da go identificiraat uck kako teroristicka organizacija. Proguglaj za slucajot Panda.
Жени, деца, ситна роба, дуќанчиња....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Башка имаше отворени закани од албанска страна.[DOUBLEPOST=1516115601][/DOUBLEPOST]Два дена пред убиствово Американците официјално објавија дека очекуваат насилства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom