Србија и Косово начелно постигнаа договор (update: на сила ги тераат Србите да гласаат)

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.879
Поени од реакции
51.232
Најголема грешка на Србите е што избраа да бидат воено неутрални. Барем официјално така се изјаснуваат.
Тоа никој не може да си го дозволи у околина. Ниту Србите. Остај ти печуркиве пред кооперација што лупетаат за тоа како Македонија требало неутрална да биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom