Софиja - импресии

Член од
23 мај 2022
Мислења
9
Поени од реакции
22
Сум бил еднаш во Софија. НЕ би идел повторно никогаш. Срање од град. Срање луѓе, срање све.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
549
Поени од реакции
1.109
не мора на сите да им се допадне. Но сакам да забележам дека живеам наблизу и секој викенд има најмалку два автобуси од Македонија на паркингот пред Mol Paradise
Автоматски споено мислење:

249B1A30-A6A1-4701-A0FA-316923CF1D0B.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.110
Поени од реакции
820
Софија е убава само ако движиш по фенси кафичите, рестораните и моловите во центарот.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.440
Софија е убава само ако движиш по фенси кафичите, рестораните и моловите во центарот.
Напротив. Тесните, непознати и непопуларни улички се многу поубави.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Напротив. Тесните, непознати и непопуларни улички се многу поубави.
Што е убаво.Ѓубрето,раскопаните тротоари и изљуштените фасади на руско-комунистичките згради?
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
549
Поени од реакции
1.109
Што е убаво.Ѓубрето,раскопаните тротоари и изљуштените фасади на руско-комунистичките згради?
@c i t r o ако е сега е на 60, треба да е бил на 20 кога за последно е бил во Софија :vozbud:
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво,
Постои некоја туристичка агенција во Скопје која организира еднодневни шопинг тури до Софија ?
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Сум бил еднаш во Софија. НЕ би идел повторно никогаш. Срање од град. Срање луѓе, срање све.
Ај
Сум бил еднаш во Софија. НЕ би идел повторно никогаш. Срање од град. Срање луѓе, срање све.
За тија такви како тебе, што не искочиле никад од од село не ме ни чуди дека не ти се свиѓа. Софија е град сас културу, знаменитости, архитектуру и историју и има што да се види, ако те интересирав такви работе...Ама тебе сигурно те интересира шунд и сељачизам што га има у Македонују и си навикнаја на тој, е тој тамо га нема, па ваљда затој не ти се свиѓа ништо...
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Ај

За тија такви како тебе, што не искочиле никад од од село не ме ни чуди дека не ти се свиѓа. Софија е град сас културу, знаменитости, архитектуру и историју и има што да се види, ако те интересирав такви работе...Ама тебе сигурно те интересира шунд и сељачизам што га има у Македонују и си навикнаја на тој, е тој тамо га нема, па ваљда затој не ти се свиѓа ништо...
Врањански?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Сум бил еднаш во Софија. НЕ би идел повторно никогаш. Срање од град. Срање луѓе, срање све.
Ако е Софија срање од град тогаш Солун е најголема депонија од град.Барем во Софија нема да видиш на сред центар купишта пијани луѓе кои јавно мочаат кај ќе стигнат пред минувачи додека таа слика во центарот на Солун е вообичаена.И тоа што беше Софија пред 30 и повеќе години сега е Солун и обратно.
Автоматски споено мислење:

Здраво,
Постои некоја туристичка агенција во Скопје која организира еднодневни шопинг тури до Софија ?
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
На гугл мапс има 3 резултати за Декатлон во Софија. Кој е најопремен?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
На гугл мапс има 3 резултати за Декатлон во Софија. Кој е најопремен?
Пред 5 години беше Витоша, би требало да е и сега ако нема некој драстични промени како проширувања итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom