Софиja - импресии

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.028
Поени од реакции
2.264
Дали може да се остави колата во плава зона и на човекот да му се плати за 5-6 саати однапред? Или нема таква опција? Муабетот ми е, доколку сакам да ја оставам колата некаде на повеќе време и да прошетам низ градот, каде би било најзгодно?
Не, во плава зона имаш право на престоj само до 2 саати за целиот ден (Тоа ти е от понеделник до сабота, во недела можеш колкото сакаш да седиш во центар)
На приватен паркинг можеш колкото сакаш во центар.
Еве един ваков точно во центарот, но е по 3 лева на саат.

Малце понадолу имаш паркинг по ул. Тодор Александров, мислам е поевтин

Уште един приватен паркинг во регионот

Около националниот стадион имаш опции за приватни паркинги исто
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
222
Поени од реакции
587
@sorenoat добро направено , колку оди од м2 цена ? Не дека ќе купувам онака за споредба ме интересира :D
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
181
Поени од реакции
199
Софија е во зона со висок сеизмички ризик. Многу од старите градби при посилен земјотрес би претрпеле голема штета. Какви се новите градби?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
2.256
@sorenoat добро направено , колку оди од м2 цена ? Не дека ќе купувам онака за споредба ме интересира :D
Зависи от неколко нешта - етаж , изп'лнение и доп'лнителни екстри. Цените варират од 1 300 до 2 200 Е. на м2.
Автоматски споено мислење:

Millenium Center - Office Tower , Grand Hotel Millenium Sofia & Residental Tower.


 
Последно уредено:

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.028
Поени од реакции
2.264
@sorenoat добро направено , колку оди од м2 цена ? Не дека ќе купувам онака за споредба ме интересира :D
Точно там е 2000 евра без ДДВ на квадрат.
Автоматски споено мислење:

@sorenoat добро направено , колку оди од м2 цена ? Не дека ќе купувам онака за споредба ме интересира :D
Точно там е 2000 евра без ДДВ на квадрат.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
181
Поени од реакции
199
Доста бе ја идеализирате софија. Да удри едно земетресение като в хрватска пола от зградите ќе се срушат.
 
На врв Bottom