Софиja - импресии

Член од
19 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Хелоу,

Има некој информација дали ќе има прослава на нова година на плоштад некој во Софија ?
Барав по нет и неможев да најдам никаква програма за нова година.
Со помали деца ќе бидам тој период во Софија па затоа прашувам..
Секоја информација е добредојдена
Фала однапред
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
Хелоу,

Има некој информација дали ќе има прослава на нова година на плоштад некој во Софија ?
Барав по нет и неможев да најдам никаква програма за нова година.
Со помали деца ќе бидам тој период во Софија па затоа прашувам..
Секоја информација е добредојдена
Фала однапред
Според оваа вест, на плоштадот Батенберг ќе има новогодишно шоу.
Почеток од 20.00 h
https://mysofia.bg/whatwherewhen/posreshtame-nova-godina-sas-spektakala-scena-pod-zvezdite-11-12-2022/
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
Градски превоз во Софиja :

Автобуси
- дизел
А3б.jpg

А3в.jpg


А3а.jpg


А3д.jpg

А3е.jpg

А3ј.jpg

- пропан бутан
А4.jpg

А5.jpg

А.jpg

- електрически
А3.jpg

А2.jpg

А4а.jpg

А5.jpg

А4б.jpg

Тролеjбуси
А6.jpg

А7.png

А8.jpg
Автоматски споено мислење:

Трамваj
318470604_3334422630180796_1569372437811548221_n.jpg

А11.jpg

А14.jpg


Tram_in_Sofia_mear_Macedonia_place_2012_PD_028.jpg


А15.jpg


А7а.jpg


А13.jpg

А12.jpg


Метро
81-717/714,,Номерни,,


sofia-metro.jpg81 – 740/741 „Русич“
А19.jpg

А20.jpg


А23.jpg

„Сименс Инспиро“

А17.jpg

А22.jpg


А21.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
570
Поени од реакции
1.188
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
^ овој па, стаил слики само од убавите делови.
Тури фотки од квартал Факултета, да се види таа убавина.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.292
Поени од реакции
3.239
^ овој па, стаил слики само од убавите делови.
Тури фотки од квартал Факултета, да се види таа убавина.
На прв поглед убаво, ама ако загледаш типична бетон населба, освен ова на третата слика.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
538
Поени од реакции
814
De be sto skokate odma. Bas ubavo izgleda, celta na temava e toa impresii od sofija a ne lecenje balkanski kompleksi.

Btw, kako se dvizat cenite vo ovoj lozen park?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom