Соседи, комшии и меѓусебниот однос

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Imam srekja sto ziveam so (do) razbrani luge - sosedi. Nikogas ne sum se pozalil ni oni pa se imale pozaleno. Retko i koga pustame glasna muzika a koga pustam im javuvam psihicki da se podgotvat a toa e ednas vo 3-4 godini (koga se slavi rodenden doma) Sosema dobro stojam so sosedite.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
nemam zasega samo nekogas ima edno malo dosadno i koga sedam vo dvor me gleda ko ulo :)
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
5
mene iskreno mi jadese gomna komsikata pred 3 god..oti igrav fudbal so drugar4injata kaj nea pred vrata
mi isko4i da me tepa a ja ni 2ni 3 koa i puknav edna zubite niz gz i gi izvadiv

od togas ne i vikam "dobar den"
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
lele ne da imav budali sosedi zimi se neznam kako mozev i kako imav zivci da gi trpam sekoj den...sekoj den bese ista prikazna. Igranje kosarka po doma, vozenje troinet, frlanje bilji (od strana na decata), tresenje na carsaf so jadele salami i se preku nalkon na alistata od majka mi koja samo so gi spruzila na zica, karanici so mazot vo 4 sat na polnok so piskanja kubenje za kosa i vlecenje na krevetot od edna strana na sobata do drugata, frlanje gjubre od 4 ti sprat dolu vo dvor i turivanje na kofa so voda, a bas ete sum ja vo toj moment pominuvam pod zgrada i cela voda na mene ...slaakkkk. Epa do koga bre boze! I cesto pati gi opomenuvavme vikame da se smirat ama nemase den da ne napraat neso...leee strasni sosedi nikoj ne bi gi posakuval veruvajte :tapp:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
ohhhh, sosedi taka nare4eni komsiii, uhhh.. :D epa taka na sever za sosedi imam kokoski, ama najstinski, a i od istok isto taka(iako ziveam vo grad) na jug imam eden petel ama 4ove4ki so pee dodeka se bajne :D:D i mnogu falsira, a od zapad ima nekoi prili4no normalni luge ama ne vo site situaciii, tie se moite sosedi, mnogu interesno :D:D
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
НЕМАМ ТАКВИ,и за тоа сум многу среќна.
позрав до баба Саве,многу добра жена,се грижи многу за нас како ние да и сме внуци.денес ми даде еден куп пуканици
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Тие комшии до мене се топ. Нема зборови да ги опишат..секогаш насмеани, со две бесни дечиња, расположени за друштво, за излегување негде..мераци. Ама затоа овие другиве мора да дознаат кој бил на гости денес, кај сум била, со кој сум била.. Едно време се замарав со нив сега веќе не можам. Нека си зборат, нека си шпионираат, ма што сакаат нека си прават.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Лелее да ви кажам за моите комшии, се вселија пред 5 години и само 1 месец беа добри, потоа почнаа да одгледуваат свињи, кокошки, во центарот на Струмица замислете, и некој ги пријави и овие го прекинаа одгледувањето на животните :D Овој што е глава на фамилијата е голем пијаница и секогаш кога ке се напие повеќе почнува да рецитира поезија, му го дадоа прекарот Стале Попов, лелеее колку се смеам :) и стално го снимам со телефонот, ама не испаѓаа добри снимки, само звукот ми беше некако поквалитетен :D ... и никој не ги почитува во маалото, незнам како можат да издржат вака?!? :D На мене ми е многу забавно :D
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
problemi so niv nemam iako sum vo zgrada nesmeat da pisnat posebno koga se vrakam od treta smena od rabota dodeka ne me vidat na balkon abe ne mrdaat,ali dodeka gi doterav na red 3 pati se istepav saglam ali sea e ok more mamu im ebam me izmacija tie tri pati pederi
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Немам проблреми со соседите сите си ја бркаат својата работа :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не сум имала проблеми со соседите.Секогаш сум била во фини односи.Секој ја гледа својата работа,ако затреба нешто си помагаме.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ама затоа овие другиве мора да дознаат кој бил на гости денес, кај сум била, со кој сум била.. Едно време се замарав со нив сега веќе не можам. Нека си зборат, нека си шпионираат, ма што сакаат нека си прават.
Ах,и јас го имам истиов проблем...ама за разлика од тебе јас уште се вадам од такт коа ќе видам некоја испружена глава кога и да се отвори врата.

А уште повеќе се нервирам коа ќе ме сретнат по скали и ќе почнат : “А кај ќе одиш?“ , “Со кој ќе одиш?“ ...Ах,се вадам од такт
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Немам посериозни проблеми со соседите единствено за гласна музика после 00:00 али лесно се решаваат :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
epa nemam nekoi posebni problemi so sosedite.....Tie od desno edinstven problem mi e sto imaat malo bebe koe mn place i tie samo se derat neso ,a tie od levo mn galama pravat od 6 satot zs mn golemi rabotnici se samo pravat neso....ali ova ne e mn cesto(fala bogu)
 
M

**MEMORY**

Гостин
Досега сум немала никакви проблеми со соседите.... Освен со една типка што многу ми досаѓа, цел ден го минеше кај мене и ме замараше со некои работи од нејзиниот живот, ама Господ се смилувал на мене и сега мојата ми драга комшика почна да работи и не иде толку често. Мислам дека заслужив и ја малку одмор од напнати луѓе околу мене....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom