Сонови, толкување на сонови

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Veke nekolku meseci sonuvam edno dete, go znam drugar mi e, ama obicno nikogas ne sum sonuvala poznati.i toj vo sekoj son e dobra licnos, se zapoznava so moite, ednas jadese leb i mislam i mene mi dade. :toe: sto bi znacelo.ednas bese svesteno lice.

a posledniot son sto me zamisli ja sonuvav babami koja e pocinata, i imase nevreme i nie se dvizevme po nevreme, mng vrnese dozd i neznam valda begavme od burata.i na sonot mislev deka e uste ziva.

ako moze nekoj da mi kaze sto bi znacele sonovive
fala
Aко некој ти даде леб-загуба.
Свештеник не е нешто добро....Нека се чува другар ти.

Ова со баба ти мислам дека е радост после тага.
Невреме-се ќе заврши добро.
Овој сон ти е многу подобар од предходниот..
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
јас често сонувам и не ми се допаѓа тоа оти најчесто ми се грозни..два пати ми се има случено и да сонувам дека за нечија смрт а другиот ден да го кренам телефонот и да ми го потврдат истото..:( ...најмногу сакам кога со сонувам мојот починат дедо со кој бев многу блиска или пак нешто кое сакам да ми се случи :pipi:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
го сањам девојчето шо мнооооооогу го сакам.. порано бев заљубен у неа... сеа пак се видовме по 3 години... иам чувства спрема неа... и се бацивме у сон... нешто?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
го сањам девојчето шо мнооооооогу го сакам.. порано бев заљубен у неа... сеа пак се видовме по 3 години... иам чувства спрема неа... и се бацивме у сон... нешто?
абе кеф ти се прај за неа...шо можи друго :icon_mrgr
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Што значи да сонуваш мачка ?
А џупци?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
Што значи да сонуваш мачка ?
А џупци?
за мачка не знам ама за ѓупци ми имат кажано дека било олест..и имам слушнато ако сонвате грд сон земете сол во десната рака пуштетеја водата од чешмата и речете "како шо помина водата така и сонот"..и готово бе :smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.747
Сонував како држам слика од мене, во рамка. И во некаков дрес.
Има значење или глупости.

Не сум некој фудбалски фрик да сонувам како играм за Манчестер или шознам.
Мразам фудбал.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
девојками сонувала дека ме изневерила, односно се бакнала со некој човек :toe: постар од неа и дека некоја ја видел не знам кој ни таа не знаеше па демек и се развикал што правиш нешто не си нормална ова она и толку, убаво се изнасмеавме за сонов ама ме интересира што значи.
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
bi rekol odbramben mehanizam na organizmot-mozokot, silno povrzan so podsvesta. a deka nesto se ostvaruva od sonot, ondak strucna pomos drugovi pod itno.

ne se plasi drugarce, smrta e neizbezna i kaj tebe ne samo kaj drugite
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас веќе 2 пати сонувам ист сон за една недела. Двајца луѓе носат една актовка на едно место и ја оставаат таму, а јас нонстоп ги следам, и одам ја зимам актовката, ја отварам и гледам дека е полна со пари. И толку се разбудувам.

Значење нешто?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував како држам слика од мене, во рамка. И во некаков дрес.
Има значење или глупости.

Не сум некој фудбалски фрик да сонувам како играм за Манчестер или шознам.
Мразам фудбал.
сслика твоја некој успех, велат или женидба, а тоа со дресот знаеш дека дресот асоцира на униформа, нешто еднолично, слично на поголема група на луѓе!
можеби се трудиш некаде да се уклопиш... така нешто!


Јас веќе 2 пати сонувам ист сон за една недела. Двајца луѓе носат една актовка на едно место и ја оставаат таму, а јас нонстоп ги следам, и одам ја зимам актовката, ја отварам и гледам дека е полна со пари. И толку се разбудувам.

Значење нешто?

парии, зборови некои, кавга а актвовка отсекогаш асоцирала на нешто важно, некое виско ниво итн
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.747
сслика твоја некој успех, велат или женидба, а тоа со дресот знаеш дека дресот асоцира на униформа, нешто еднолично, слично на поголема група на луѓе!
можеби се трудиш некаде да се уклопиш... така нешто!
Ај без вакви работи! :icon_lol:

Благодарам, иначе.:smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што значи да сонуваш мачка ?
А џупци?

мачка отсекогаш знаечела лицемерие, но женско лицемерие... така да присети се каква боја била мачката може ќе ти даде одговор на личноста која ти е лицемерна!
а чупци одсекогаш значеле пари некоја добивка!


го сањам девојчето шо мнооооооогу го сакам.. порано бев заљубен у неа... сеа пак се видовме по 3 години... иам чувства спрема неа... и се бацивме у сон... нешто?
да ја сонуваш лилноста која ја сакаш тоа значи возвратена љубов, но твојот сон може и да значи дека ти е потребна, ти недостасува, или те потсетува на неа бидејќи ја сакаш и мислиш на неа, а тоа бакнежот го толкуваат како пази се од љубовни средби или настинка , меѓутова у твојов сон е само знак на твоја потисната желба девојчето да го бациш!
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Moze nekoj da mi kaze sto znaci da sonuvas kako pagas od nekade i potoa se razbuduvas.?
I da mi kaze nekoj ako znae sto znaci ako sonuvas deka letas?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom