Сонови, толкување на сонови

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Сонував како мојот дечко беше дојден од Скопје затоа што тој сега е таму. Кога дојде во Ресен врнеше, бевме некое време заедно и кога пак се сретнавме отидовме со колата таму каде што живеам јас. Беше мрак и уште врнеше, бевме мокри од дождот наеднаш се појави комшивката (постара жена) која држеше бебе во рацете, јас го зедов и во меѓувреме таа ми кажа дека не спиело, гледавме во небото, во звездите и како едно момче си вози велосипед (на небото) и така заврше мојот сон.
Самбади плиис :wink:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе некако во последно време почнувам да сонувам цели филмови.На пример,последниот пат во главна улога на почеток беше една девојка.Филмов беше некако како комедија.Девојкава заебаваше еден таков средовечен,нешто како од тие класични американски морони,келави и со наочари.И после типот се претвори во убиецот со лопата.Почна да убива во одмазда,ама не знам зошто не ја уби нејзе.Битно,него го осудија и го закопаа жив.Е сеа не знам како ама после неколку години он станува од ковчегот,уште посилен и погневен,и почнува да ја прогонува девојкава.И цело време она бега,за на крај да се скрие во еден подземен дворец.И крај.
Битно,јако е кога го сонував ова,тоа што јас ги чувствував истите работи како и девојката...страв,возбуда...се наеднаш...Битно се наспав бе...:pos2:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Обично сонуваме работи кои ни се во потсвеста и кои како да ги криеме од себеси, не мислиме на нив многу-многу. Јас често сонувам како ме прогонува некој будала, чуствувам страв и возбуда. Имало и случаеви кога сум сонувала како паѓам и така еднаш, паднав од кревет:pos2: Искрено ретко сонувам љубовни сцени, али тоа е ваљда зошо многу мислам на љубов?!:kesa:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Колку само гаден сон сонував попладнево.Моите сакале да посвојат бебе,а јас се противев цело време и ги убедував да не го направат тоа.
Која идиотка бев во сонов не ми се верува!Кога се разбудив се срамев од самата себеси.
Ќе може некој да протолкува што значи?Плизззз?Ениуан?:)
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Бебе значи тежина, некоја тешкотија. Наравоучение: Не спијте попладне, спијте навечер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Бебе значи тежина, некоја тешкотија. Наравоучение: Не спијте попладне, спијте навечер.
Барам поопширен одговор......:smir::wink:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
луѓе немора секој сон да означува нешто...пишувајте ги соновите малку што имаа смисла и мислите дека треба да означуваат нешто...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Тоа значи дека поминале 5-6 месеци од коа последен пат си се шишал и крајно време е да идеш на фризер и да се средиш:pos2:

:pos2::pos2: top odgovor
ne, sala na strana, mislam deka koga sonuvs deka e nekoj sisan ili deka te sisaat, znaci deka na tebe ili toj cija kosa e sisana se osloboduva od nekoi tezini ili grizi
 
M

**MEMORY**

Гостин
А кој докажал дека соновите траат само 8 секунди?

Инаку, да, верувам во сонови...досега сум имала некои позамрсени сонови и секогаш ми ги протолкува една бабичка кај мене у комшии и голем дел од тоа што ми го кажува е така.

А не мора да значи дека секој сон има некое значење...барем според мене...
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Pred nekoj den se potresov zosto bas imav Dejavu...edno od najjakite valda do sega..si sedev na cas bas po makedonski jazik i literatura i vidov neso 100% isto do detal kako od eden son na koj se sekavam a sonot ne bese nisto poseben..samo si sedev na 3 klupa i ja gledam drugarakata na vtora kniga so istiot dzemper,edna tetratka i sl..Se bese vo edna ista pozicija i znam deka vo sonot togas se sluci nesto jezivo...padna klupata-se skrsi samata od sebe a ustvari sega mi se sluci pad vo prijatelstvoto so taa licnost... t.s veke se bese slucilo i siznav koa mi tekna na sonot...
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
А кој докажал дека соновите траат само 8 секунди?

Инаку, да, верувам во сонови...досега сум имала некои позамрсени сонови и секогаш ми ги протолкува една бабичка кај мене у комшии и голем дел од тоа што ми го кажува е така.

А не мора да значи дека секој сон има некое значење...барем според мене...
Појма немам кој го доказал тоа ама како што знам јас не трае еден сон 8 секунди туку за 1 секунда неколку сонови.

btw во толкувања на сонови ама ич не верувам затоа што сонот е тоа што нашата потсвест го размислува(за кое на јаве нема да ни дојде ни на крај памет) и затоа во толкувањата изгледа се толку логично
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
1. сон : како имам собраќајка нешто со големи последици
2. сон :излагам од кола и една другарка залетана како ме залапува, ама она толку возбудена што не ме пушта воздух да земам, а после тоа јас ја гледам толку збунето и се разбудив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom