Сонови, толкување на сонови

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
e ne mozam da poveruvam kakov glupav son sum sonuvala nokeska ej :)bevme vo suma jas i eden drugar navecer i sme sedele na edna klupa i naednas pocnale od drvoto da pagjaat kolacinja i krem banancinja :)ziva glupost zimi se :) e drugo ne pamtam:)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Sonuvav edna maska licnost- del od mojot ljuboven zivot, so koja nekolku meseci nemam muabet. Vo sonot imase poveke luge, a nie dvajca samo se gledavme i nieden od nas ne se osmeluvase prv da mu prozbori na drugiot. Odednas toj stana i mi prijde, no seuste molcese. A jas ne znaev sto da napravam i naednas mi dojde edna zelba i go baknav vo obraz. I posle toa pocnavme da zborime vo sonot. Mnogu glup son, ama posto sonovite mi se ostvaruvaat vo posledno vreme, ako moze nekoj neso da mi kaze so bi trebalo da znaci nema da bide loso :)

Koga na son ke baknes nekoj ocekuvaj napredok,veerovatno na ljuboven plan.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Дали некој знае што значи кога сонуваш огномети, нон стоп имаше се фрлаше, непекидно а јас сакав да престанат зашто ми било страв.:toe:
п.с. ноќ беше и многу луѓе имаше

Kratkotrajna sreka.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Што значи да сонуваш близок починат да ти остави лебче на маса за тебе и потоа да исчезне,и после се појавува непозната баба која бара да ја однесеш на непознато место?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сонував дека заедно со класот одиме на некоја екскурзија и после дека јас го пропуштам автобусот и заглавуам некаде во СССР.Отидов после да украдам точак за да можам да стасам до Македонија,за малку ке ме истепаше еден џандар од 70тите,и на крај кога стасав до граница на неа не пишуваше Македонија, туку едно од тие селата кај шо беше конфликтот у 2001.Многу филмови глеам.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Досега можи 3-4 пати сум сонвал пред натпревар на Милан и скоро секогаш во сонот имам јасен знак како ќе заврши натпреварот. Најверојатно то се случва зошто премногу мислам на натпреварот, ама сепак можно е и да има нешто како предвидување зошто многу се возбудвам. Досега на никој не му го кажвав сонот, а ни вкладилница немав уплатено, демек да не се заречам пошто на сите шо ги сонвав Милан победваше.

Арно ама сега сонвав дека Милан вечер со Бенфика ќе изигра 0-0, дека во прва минута гостите ќе промашат пенал и гостинскиот голман ќе добие црвен картон. Ете сега намерно го откривам сонот за да не се оствари :baeh:. Кој сака нека пиши вкладилница за да помогни во неостварувањето на истиот.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Jas i mojot holivud povtorno...


Go sonuvav toj sto mi se svigja (koj e inaku od bt) deka doshol u gostivar... i koa sme se videle onaka nekako mi bil vozdrzan... i ne licel na sebesi ... gi imal izvadeno site pirsovi, obetki, lancinja... i facata nekako ne licese na nego.. i sme se shetale i jas sum go prasala kao ke ostanuvas u gv.. i toj mi rekol ti ako sakas, da. i jas mu vikam: ok togas ke spies kaj babami... i sme otisle kaj babami na vtoriot sprat ali kao za belja sum morala da odam domda na rucek.. ama ona stvarno sum MORALA. i go ostavam kaj babami i odam doma da rucam ali posle rucekot sum ostanala so tatko mi posto me prasuval nesto i sum trebalo da zavrsam nekoja rabota (naski kazano sum zabegala nekade) i koga sum otisla kaj babami sum videla deka go nema.. mu se javuvam na mob i mu vikam: abe kade si.. i toj vika: pa tebe te nemase i zaminav za skopje.. jas rastazeno mu vikam: koga ke se vrakjas gostivar.. i toj mi vika: ako sakas odma. i posle vecerta izlegov v grad i sakav da mu se javam.. ali nemav kredit i eden poznanik (od forumov) mi vika kao : na od kaj mene javi mu se samo pobrzaj., i jas go zemam telefonov ali nemozev da se snajdam pos bese na germanski menito i tipov (poznanikov ) go snema nekade.. inaku i toj ne licese na sebe... facata mu bese poveke kao ovoj sto mi se svigja tipot. i posto nemozev da se snajdam so telefonot rekov da mu go vratam ali tipov go snema nekade... i pocnav da go baram i se razbudiv... dajte nekoja analiza na sonov pos so toj sto mi se svigja pred legnuvanje se iskaravme po propis​
ej sto bidna so resavanjeto na mojot film?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.682
јас имам еден дежаву сон што ми се повторува 2-3 пати веќе. Имено ловам риба (иначе во приватен живот никогаш не сум правел вакво нешто) и тоа доста успешно само фрлам јадицата и одма фаќам.:toe: :toe: :toe:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Што значи да сонуваш близок починат да ти остави лебче на маса за тебе и потоа да исчезне,и после се појавува непозната баба која бара да ја однесеш на непознато место?
Ve ocekuvat neprijatnosti.
lebot sto vi go dale znaci zaguba.
A babata znaci jad,lutina i grizi.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
А што значи тоа што често сонувам дека бегам од некоја непозната личност и чувствувам голем страв ... ?
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Леле сонов уф...
Сум била со другарка ми, дечко и, дечко ми, и еден другар на одмор, а дејството се случува на плажа и се гледа и морето. Сите седиме на песок, и дечкото нејзин вика: Ќе се вратам јас. И тргнува некаде т.е. се одалечува. Потоа другарот наш и отвара на мојата другарка тетратка (како на хари потер кога во книгите има филмче) и во неа, таа (и јас и дечко ми) го гледаме (од птичја перспектива) нејзиниот дечко во кревет до една плава, полугола типка како ја бакнува по телото. И не знам како ама сите знаеме дека тие биле на екскурзија, и другарот наш кажува натажен: Јас ги снимав. И после се врти "камерата" во тетратката и го гледаме другарот како ги снима и му се тресат рацете.
Толку. После се разбудив. И сега?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Леле сонов уф...
Сум била со другарка ми, дечко и, дечко ми, и еден другар на одмор, а дејството се случува на плажа и се гледа и морето. Сите седиме на песок, и дечкото нејзин вика: Ќе се вратам јас. И тргнува некаде т.е. се одалечува. Потоа другарот наш и отвара на мојата другарка тетратка (како на хари потер кога во книгите има филмче) и во неа, таа (и јас и дечко ми) го гледаме (од птичја перспектива) нејзиниот дечко во кревет до една плава, полугола типка како ја бакнува по телото. И не знам како ама сите знаеме дека тие биле на екскурзија, и другарот наш кажува натажен: Јас ги снимав. И после се врти "камерата" во тетратката и го гледаме другарот како ги снима и му се тресат рацете.
Толку. После се разбудив. И сега?
Сега...?
Сакаш дечкото на другарка ти да ја извара со некоја плава особа и да им пропадне врската...:toe:
Или да не била таа плава особа што ја знаеш и да не си ја помешала особата што била во кревет со плавата особа?:sviri:
:smir:

Според мене...
Те мачи нешто,многу добро знаеш што и не можеш да ја разрешиш мистеријата и да ја дознаеш вистината за тоа што точно се случило со таа плава особа и со некој друг...и тоа ти е влезено во потсвеста.
:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom