Сонови, толкување на сонови

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Дали некој знае што значи кога сонуваш огномети, нон стоп имаше се фрлаше, непекидно а јас сакав да престанат зашто ми било страв.:toe:
п.с. ноќ беше и многу луѓе имаше
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Пред малце станав од спиење и сонував,
како на една убава голема планина ,на нејзиниот врв имало еден голем замок во рушевини, и цела планина била со снег, и паѓаше и снег, беше ладно но убаво , таму кај замокот си играв со една девојка, постојано се бркавме по карпите и рушевините ама имаше и една машка особа, мој лажен другар , кој постојано се криеше ,како поминуваше време требаше да се симнуваме од планината, на пат надоле од планината грееше многу јако сонце, и се искачуваа мали среќни дечиња, премногу дечиња кој исто си играа во снегот :) тоа е сонот
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Ееј морам да прашам за синоќа шо сонував...Сега сум скарена со мајка ми и сонував дека мајка ми, мене и мојот симпатија не’ пикнала во затвор...Таму каде што сме биле ние „ќелиите“ биле долги 2метра а широки 1метар (а јас сум клаустрофобична, се плашам од тесно..) и сме имале клуч на вратата и сме можеле да излеземе кога сакаме..Исто така имало и еден ходник долг 10метра и цел бел, немало ништо друго и имало магла во ходникот, не се гледало прст пред тебе...Било малку језиво, но нема веза...Другиот дел од сонот ми беше со мојот симпатија, сонував како ме бакнувал на устата, на вратот, близу устата и сл..И одеднаш сме се нашле под вода и не сме правеле ништо, туку само сме се гледале во очи и сме се смееле....И потоа сме се нашле надор од затворот со моето и со неговото друштво и се разбудив....
Ај некој ако сака нека ми каже што ми значи овој сон.....Однапред благодарна :):):)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Сонвев дека сум праела муабет со Alexi Laiho (?!) во некоја бавча, а после во муабетот ни се приклучил градинарот (??!!).
Anybody?
:lol:
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
sonuvav pred nekoj den den deka cuvam kuce i eve deneska gledam brat mi nosi edno malo kucence
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас знам само дека куче значи верност....А за друго не знам, не се разбирам во толкување на сонови...Само некој да ми кажеше за мојот сон немаше да е лошо......
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ееј морам да прашам за синоќа шо сонував...Сега сум скарена со мајка ми и сонував дека мајка ми, мене и мојот симпатија не’ пикнала во затвор...Таму каде што сме биле ние „ќелиите“ биле долги 2метра а широки 1метар (а јас сум клаустрофобична, се плашам од тесно..) и сме имале клуч на вратата и сме можеле да излеземе кога сакаме..Исто така имало и еден ходник долг 10метра и цел бел, немало ништо друго и имало магла во ходникот, не се гледало прст пред тебе...Било малку језиво, но нема веза...Другиот дел од сонот ми беше со мојот симпатија, сонував како ме бакнувал на устата, на вратот, близу устата и сл..И одеднаш сме се нашле под вода и не сме правеле ништо, туку само сме се гледале во очи и сме се смееле....И потоа сме се нашле надор од затворот со моето и со неговото друштво и се разбудив....
Ај некој ако сака нека ми каже што ми значи овој сон.....Однапред благодарна :):):)

Zatvorot i samoto toa sto ti si zatvorenik znacat nekoe neprijatno cuvstvo,Tvojata radost ke bide skratena.
No sepak vodata znaci deka ke se izvadis od neprijatno cuvstvo.Mozebi ovojpat ke imas sreka,no toa neka ti bide um za drug pat.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сум сонувал како некој ме подбутнал во некоја печка ... голема.. и потоа сестра ми ме извлекла ама сум бил многу изгорен?
WTF ?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
морам да го раскажам сонов додека е свеж. Идам со мајка ми во некој стар медитерански град. Со себе носам сабја. И така идам се качувам на ридчето и гледам една црквичка како во охрид полна со гробишта. Наеднаш се вртам околу мене и гледам змии се влечат по земјатаи и почнувам да ги сечам со сабјата и се разбудив. Многу непријатно.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ајде едно толкување и за мене: Сонував дека со колата сум возел уште 3 другари и од патот полека слеговме кон една река. И ми рекоа да одам нагоре по реката. И сум возел така нагоре се додека налетавме на големи карпи и неможевме да ги поминиме. И таман завртивме и се вративме на патот се разбудив. Што може ова да значи?
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сум сонувал како некој ме подбутнал во некоја печка ... голема.. и потоа сестра ми ме извлекла ама сум бил многу изгорен?
WTF ?
+

Ноќеска сонував како сме биле фамилијарно негде у некоја тврдина , и таму било едно девојче шо втор пат го глеам у животов (убафко :) ). Сме се шетале така и кога девојчево паднала некако у некоја дупка (голема како дупка од лифт ) , арно ама се задржала со рацете некако и не паднала. И така викала помош воа ноа и се обидувала да се додрѓжи.. па ја коа чув сум се стрчал и сум ја кренал некако .. сум и ги фанал рацете и сум влечел некако и сум ја спасил. И после она ме бакнала онака јако и сме почнале да одиме?
WTF ? :) Грлс Хелп
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
А што значи да сонуваш пожар, цел град беше во паника ( никаде не видов дека има оган) туку луѓето во сонот викаа Пожааар, а имаше само бели облаци чад и нишо друго. А да се сеќавам имаше и еден пироман кој не натера да трчаме во погрешен правец кон огнот, ама ние се снајдовме и си тргнавме кај што немаше чад. и што значи????
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А што значи да сонуваш пожар, цел град беше во паника ( никаде не видов дека има оган) туку луѓето во сонот викаа Пожааар, а имаше само бели облаци чад и нишо друго. А да се сеќавам имаше и еден пироман кој не натера да трчаме во погрешен правец кон огнот, ама ние се снајдовме и си тргнавме кај што немаше чад. и што значи????

Ocekuvaj da slusnes nesto,ili da doznaes nesto sto verojatno ke te interesira.
Ti si zalubena.:back:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Jas i mojot holivud povtorno...
Go sonuvav toj sto mi se svigja (koj e inaku od bt) deka doshol u gostivar... i koa sme se videle onaka nekako mi bil vozdrzan... i ne licel na sebesi ... gi imal izvadeno site pirsovi, obetki, lancinja... i facata nekako ne licese na nego.. i sme se shetale i jas sum go prasala kao ke ostanuvas u gv.. i toj mi rekol ti ako sakas, da. i jas mu vikam: ok togas ke spies kaj babami... i sme otisle kaj babami na vtoriot sprat ali kao za belja sum morala da odam domda na rucek.. ama ona stvarno sum MORALA. i go ostavam kaj babami i odam doma da rucam ali posle rucekot sum ostanala so tatko mi posto me prasuval nesto i sum trebalo da zavrsam nekoja rabota (naski kazano sum zabegala nekade) i koga sum otisla kaj babami sum videla deka go nema.. mu se javuvam na mob i mu vikam: abe kade si.. i toj vika: pa tebe te nemase i zaminav za skopje.. jas rastazeno mu vikam: koga ke se vrakjas gostivar.. i toj mi vika: ako sakas odma. i posle vecerta izlegov v grad i sakav da mu se javam.. ali nemav kredit i eden poznanik (od forumov) mi vika kao : na od kaj mene javi mu se samo pobrzaj., i jas go zemam telefonov ali nemozev da se snajdam pos bese na germanski menito i tipov (poznanikov ) go snema nekade.. inaku i toj ne licese na sebe... facata mu bese poveke kao ovoj sto mi se svigja tipot. i posto nemozev da se snajdam so telefonot rekov da mu go vratam ali tipov go snema nekade... i pocnav da go baram i se razbudiv... dajte nekoja analiza na sonov pos so toj sto mi se svigja pred legnuvanje se iskaravme po propis​
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Sonuvav edna maska licnost- del od mojot ljuboven zivot, so koja nekolku meseci nemam muabet. Vo sonot imase poveke luge, a nie dvajca samo se gledavme i nieden od nas ne se osmeluvase prv da mu prozbori na drugiot. Odednas toj stana i mi prijde, no seuste molcese. A jas ne znaev sto da napravam i naednas mi dojde edna zelba i go baknav vo obraz. I posle toa pocnavme da zborime vo sonot. Mnogu glup son, ama posto sonovite mi se ostvaruvaat vo posledno vreme, ako moze nekoj neso da mi kaze so bi trebalo da znaci nema da bide loso :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom