Сонови, толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од vmx, 12 јуни 2005.

1. Martin Valjka

Martin Valjka

Член од:
    26 август 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здравоо..
    Сонував ако се качувам со автобус со жена ми и двете деца одеднаш ја снема жена ми и поголемото дете ги барав но неможев да ги најдам на пат кон дома го здогледав поголемото дете и отидов право кон него а тоа ми рече тато, мама отиде со дриг човек и ме остави сама тука.
    После ова неможев да заспијам ...

2. redfogv

redfogv Царица

Член од:
    10 мај 2017
    Мислења:
    1.533
    Допаѓања:
    922
    Намалена сила,нагло отфрлање на некои карактеристики и навики,и потсвеста те потсетува да не веруваш на оние кои се во твојата околина,а не ги познаваш добро.
    Страв од загуба или напуштање вкоренет во твојата потсвест.

3. elenkaaaaa

elenkaaaaa

Член од:
    7 јануари 2015
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво.
    Сонував како Св. Петка ми покажува мали шишенца и некои од нив полни некои полупразни. Тоа колку се полни значело кој колку ќе живее. За блиска личност беше многу малку празно како да ќе почине за кратко додека е млад. Што значи тоа ?

4. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.742
    Допаѓања:
    14.427
    ако било многу малку празно, тоа значи било многу полно, ќе живее личноста не бери гајле

5. annaja01

annaja01

Член од:
    29 октомври 2011
    Мислења:
    1.689
    Допаѓања:
    1.140
    Сонував лош сон:(
    Викаат на празник,празен сон;)
    Не се исполнува?:)

6. elenkaaaaa

elenkaaaaa

Член од:
    7 јануари 2015
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Не беше многу празно, беше како да е онолку полно колку што има години. Како да е при крајот веќе на животот.
    Фала за одговорот

7. Sukbob

Sukbob

Член од:
    2 септември 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Луѓе, ептен чуден сон имав.
    Седевме со девојка ми во еден ресторан и јадевме. Дојде келнерот , ни донесе пијалок, на девојка ми и даде една ќеса и замина. Девојка ми ми рече дека ќе оди во WC, а јас да ја платам сметката. Му дадов картичка на келнерот, а тој само што ја виде ми рече дека нема ништо на неа и дека треба да им платам дупло. Тогаш се појави девојка ми , ама беше облечена во црвени пижами. Јас целосно збунет ја прашав зошто носи пижами а таа нервозно ми одговори дека е време за спиење. Почнав да трчам низ ресторанот како избезумен и кога се свртив ја видов мајка ми како лежи на подот, а девојка ми седи врз неа и ја тепа. И реков пушти ја, немој , ја боли, ама девојка ми не престануваше да и удира шамари. Сите што беа во ресторанот почнаа да аплаудираат, а девојка ми гласно се смееше, се сврте кон мене и ми рече ајде сликај со мобилниот. Се исплашив и се разбудив растревожен. Што значење може да има вакво нешто???

8. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.874
    Допаѓања:
    29.665
    Ќе те изневери.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

9. Beric Dondarrion

Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

Член од:
    14 август 2006
    Мислења:
    24.503
    Допаѓања:
    28.936
    ја мислам дека ќе ја жениш

10. Sukbob

Sukbob

Член од:
    2 септември 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ни едно , ни друго...сепак поврзано со сонот , но ептен неочекувано срање се деси

11. Bomba5

Bomba5

Член од:
    12 јуни 2016
    Мислења:
    398
    Допаѓања:
    82
    Што се случи?

12. Sukbob

Sukbob

Член од:
    2 септември 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Не е за јавно да се изнесе

На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maruska21

Maruska21

Член од:
    25 септември 2017
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво, ги сонував моите починати баба и дедо како сме заедно во нивната куќа, баба ми весела ми даде пари, а на одење дедо ми ме испраќал кај портата и јас се вратив да го прегрнам а тој ми рече, постарата трудница ќе ја оставам ама тебе ќе те земам. Инаку немаме трудница во семејството... Мислење за сонов, малку страшен ми е мене!

14. whatismyname

whatismyname Гостин

Обично сонувам мноогу и најчесто соновите ми се како сцени од некој нискобуџетен mindfuck филм. Еве ќе споделам еден па ако некој може да ми каже што би можело да значи сонот.

Сонот почнува некако како од средина, поточно јас мајка ми и сестра ми во стара искршена кола на угорница и се качуваме по некој планински пат со цел да стасаме на еден рид каде што одиме поради сестра ми (на почетокот само јас не ја знам причината зошто одиме таму). Стасуваме на ридот поточно на ливада и гледам луѓе седнати во групи. Како што се приближуваме сваќам дека луѓето се седнати околу дупки кои што се покриени со железни решетки и забележувам цевки (како оние за инфузија) кои што излегуваат од тие дупки и се поврзани со вените на рацете на луѓето. Тогаш сваќам дека местото е нешто како оние што се оди по гатачки,исцелители :icon_lol: со тоа што таму одат луѓе што имаат потреба од трансфузија на крв (а не биле примени во болница или не знам што) и дека уствари луѓето се поделени по крвни групи, нешто како која крвна група ти треба до тие решетки седнуваш..
    И се приближивме до една група на луѓе (нулта) што најверојатно таа ни беше целта (Иако IRL сестра ми има сосем друга крвна група) и јас бев љубопитна да видам како од таму од тие дупки земаат крв и погледнав во дупката преку решетките и што да видам.. подраспаднати тела на мртви луѓе на куп..

15. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.874
    Допаѓања:
    29.665
    Големо чудо ако кажеш што се случило демек овде сите те познаваат.

Сподели преку: