Сонови, толкување на сонови

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Се спремав, се облакав, си миев коса, а вие ме чекавте и мрчевте нешто...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Acid напиша:
Се спремав, се облакав, си миев коса, а вие ме чекавте и мрчевте нешто...

мрчење од типот, што си се облекол ко некое педерче :D :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Леле сега ми текна каков мрсен сон сонував..

Мх мх мх..

Со комшивката :D :D
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја ноќеска сонував еден таков, ама не беше многу мрсен
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Е јас сношти плачев :place: :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
The`bItCh напиша:
Е јас сношти плачев :place: :wink:
И јас Бич, после незнам што сонував, само знам колкави ми беа очите сабајле :lol: :wink:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
А ви се случило ли да се движите во сон, да "прошетате" низ соба или низ куќа?

Кога бев помалечка имав неколку такви "екскурзии" (ни една надвор од дома) од кои една беше прилично непријатна - се разбудив на тераса со едната нога преку ограда, а сонував дека скокам ограда. Не сакав да одам на спиење денови после тоа. Веќе неколку години спијам мирно како бебенце ама не можам да ги заборавам утрата кога ќе се сетев дека сум шеткала во сон :lol:

Слични искуства?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја ти препорачувам да те врзат за кревет :lol:


сестра ми не шета у сон него рипа у кревет, и мава по ѕидови, се дере, многу е страшна кога спие
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mislam deka solzi sprema sonovnik e Sreka
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мене ми се има случено ко дете во сон да станам, да отидам на тераса, а ме разбуди тропањето на прозорецот од спалната према терасата од моите. Се будам и што да видам: во раце држам орев и штипка за пружање алишта (демек оревокршачка)!

Друга случка на која се сеќавам, ама ептен како мал, 7-8 години дали имав. Сум си влегол во соба кај моите, сум дошол до фотељата, и да не ме разбуди мајка ми ќе ја искористев фотељата како WC шоља - ќе си пишнев! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Мистичен напиша:
Мене ми се има случено ко дете во сон да станам, да отидам на тераса, а ме разбуди тропањето на прозорецот од спалната према терасата од моите. Се будам и што да видам: во раце држам орев и штипка за пружање алишта (демек оревокршачка)!
Хаха, се сеќавам на ова! :D Сакаше да си к'снеш оревче на раат? :wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Убедливо најзаебан сон што го имам сонувано беше кога бев во Романија,
поточно во Трговиште(градот каде што е убиен Чаушеску).Бев отиден кај една девојка дома,си имаше нејзин стан,ама пошто имаше двајца постари браќа со клучеви од станот решивме да спиеме во посебни соби да не дојде некој од нив по сабајле и да не ме закачи на некое дрво.
Собата кај што ме смести беше релативно мала,кревет-старовремен плакар и наткасна.На прозорите имаше закачено тешка плишана завеса,црна беше.
Бидна што бидна,си легнав ја да спијам и некаде по пат сум заспал,само што ја сонував собата иста каква што беше во реалност.Таа црна плишана еба*а завеса оживеа и се трансформира у сенка со две раце која ме грабна за врат у почна да ме гуши.
Едно време неможев ни со прст да мрднам и се борев да дојдам до здив.Ваљда со употреба на воља успеав да станам и да искочам у ходник.Влегов у салон кај што седевме пред да си легнеме и тука почиња интересното-го гледам у салон седнат татко ми со уште тројца батки позади него.Татко ми седеше у лотус позиција а околу врат имаше златен ланец со крст.Од тие тројца позади него едниот беше батка еден развиен ко билдер,бајаги голем и насмеан цело време,другиот беше слаб и доста висок а третиот што беше меѓу нив беше во сенка,само очите му се гледаа.
Од сите нив зрачеше мир некој и добрина,се осеќав ко сонце да ме грее.
Улетувам ја у соба ко попарен и ме прашува татко ми што ми е,што сум толку исплашен?Ја му викам,една сенка сакаше да ме убие.
Он ми вика,седни малку и одмори со нас,меѓу свои си тука.Тројцава од позадина во исти глас ми викаат,тука сме ние да те заштитиме.
Татко ми го вади златниот ланец со крстот,ми го дава и ми вика да идам да си легнам без гајле.Оние тројца ми викаат дека се тука ако пак ми требаат.
Ја ко посран се вракам у соба и само што легнав пак ми се пушти таа еба*а завеса али овој пат имаше промена.Почувствував како струи енергија низ мене,околу телото ми се појави светлечка обвивка а околу дланките таа светлост беше формирана во облик на канџи.Кога ми се пушти тоа сенката замавнав со лева-десна и ја раскинав на парчиња,т.е светлосната обвивка над моите прсти ја сјебаа.
По тоа ми заспав ко бајче до сабајле.Не дојде ни еден од браќата и испадна дека можев комотно да си преспијам со малата :)
Никад нема да го заборавам сонов!
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Bev 11godini...toa leto so moite kraj na avgust trgnavme za Ohrid.Po pat nekade pred Pepeliste zaspav,sonuvam zemja i od nea izleguva svetlina...go spodeliv sonot,tatko mi kaza deka moze da znaci nekakvo zakopano bogatstvo,na sto majka mi se smeese"ajde da go otkopame"...naredniot den na radio slusnavme deka vojnici vo neposredna blizina na Pepeliste,kopajki nasle zlato...Mojot najcuden i najbogat son
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ја па увек сонувам како паѓам од зграда...а доле нема крај....
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Јас сонував како мојот најдобар другар ја тепал мајка му со боксови. Господе боже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom