Сонови, толкување на сонови

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Johnny Stulic напиша:
imam igrano han so kiro gligorov
na plaza zaedno so crvenko
so kaliopi bevme vo cvecara zaedno
:lol: :lol: :lol: :lol:
Абе да тибам, сум се згазил од смеење! :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе, вчера гледав филм со кучиња и вечерта сонував како ме бркаат кучиња......
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Se razbudif nekni pod krevet cela zavitkana vo carsafot , sonvaf fudbal igram vo Milan so Maldini sukur nisto ne iskrsif doma :) Komputer citaf mi e:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
У последно време ме фатила несоница и никако неможам да заспијам, а и ако заспијам некако ништо не сонувам, а може сонувам, ама не ги паметам соновите кога ќе се разбудам... ЦРНИЛА :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Mad Maxx напиша:
Убедливо најзаебан сон што го имам сонувано беше кога бев во Романија,
поточно во Трговиште(градот каде што е убиен Чаушеску).Бев отиден кај една девојка дома,си имаше нејзин стан,ама пошто имаше двајца постари браќа со клучеви од станот решивме да спиеме во посебни соби да не дојде некој од нив по сабајле и да не ме закачи на некое дрво.
Собата кај што ме смести беше релативно мала,кревет-старовремен плакар и наткасна.На прозорите имаше закачено тешка плишана завеса,црна беше.
Бидна што бидна,си легнав ја да спијам и некаде по пат сум заспал,само што ја сонував собата иста каква што беше во реалност.Таа црна плишана еба*а завеса оживеа и се трансформира у сенка со две раце која ме грабна за врат у почна да ме гуши.
Едно време неможев ни со прст да мрднам и се борев да дојдам до здив.Ваљда со употреба на воља успеав да станам и да искочам у ходник.Влегов у салон кај што седевме пред да си легнеме и тука почиња интересното-го гледам у салон седнат татко ми со уште тројца батки позади него.Татко ми седеше у лотус позиција а околу врат имаше златен ланец со крст.Од тие тројца позади него едниот беше батка еден развиен ко билдер,бајаги голем и насмеан цело време,другиот беше слаб и доста висок а третиот што беше меѓу нив беше во сенка,само очите му се гледаа.
Од сите нив зрачеше мир некој и добрина,се осеќав ко сонце да ме грее.
Улетувам ја у соба ко попарен и ме прашува татко ми што ми е,што сум толку исплашен?Ја му викам,една сенка сакаше да ме убие.
Он ми вика,седни малку и одмори со нас,меѓу свои си тука.Тројцава од позадина во исти глас ми викаат,тука сме ние да те заштитиме.
Татко ми го вади златниот ланец со крстот,ми го дава и ми вика да идам да си легнам без гајле.Оние тројца ми викаат дека се тука ако пак ми требаат.
Ја ко посран се вракам у соба и само што легнав пак ми се пушти таа еба*а завеса али овој пат имаше промена.Почувствував како струи енергија низ мене,околу телото ми се појави светлечка обвивка а околу дланките таа светлост беше формирана во облик на канџи.Кога ми се пушти тоа сенката замавнав со лева-десна и ја раскинав на парчиња,т.е светлосната обвивка над моите прсти ја сјебаа.
По тоа ми заспав ко бајче до сабајле.Не дојде ни еден од браќата и испадна дека можев комотно да си преспијам со малата :)
Никад нема да го заборавам сонов!
Mad Maxx имам едно другарче што сонувал сличен сон како твојот.
Дечково си легнува да спие (онака си дошол од школо и преморен бил, бидејќи прва смена итн. не е важно) и си легнал да спие, а на креветот кај што му била главата имал над креветот огледало и дечково легнал да спие и во сонот се превртува на другата страна од креветот (што значи огледалото му дошло над нозете) и сонувал како од огледалото над креветот што му е излегува вештерка или некоја ѕверка и го фатила за врат и почнала да го дави и дечково се гушел во сон и неможел да се одбрани од вештерката, на ѕидот имал икона од св. Никола и св. Никола излегол од иконата и со некоја енергија ја отерал вештерката и се вратил во иконата и дечково се разбудил од тој сон некако ептен преморен од сонот.
А инаку овој истиот сон пред да го сонува другаров го сонил некој друг негов другар, ама него исто му излегла вештерка од огледало само што него го спасил татко му т.е. татко му влегол во собата (не во сонот, туку влегол и видел дечково мрда во сонот и фатил да го буди) а другаров негов и татко му го сонувал како влегува во собата и ја фаќа вештерката и ја спотерува. И дечково се разбудил.

Тешки кошмари. Арно што неам огледало над кревет, а и неам намера да ставам.. :wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
И конечно СОН.

Сонував сум бил кај комшијата дома, а они биле на одмор и мене ми го остаиле клучот да им надгледувам станот и сум бил кај него во станот и сум чачкал сум праел што сакам чачкам по ормари, глеам ТВ, на комот чачкам и ред други работи.
После друг сон ми дојде, сум имал куче дома и сум земал да го бањам. :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
ragazza напиша:
Se razbudif nekni pod krevet cela zavitkana vo carsafot , sonvaf fudbal igram vo Milan so Maldini sukur nisto ne iskrsif doma :) Komputer citaf mi e:)
Oва се зафркаваш, или озбилно? :shock:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Е ајде де сега, нека се јават „толкувачите на сонови“. :pos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
хаха.. стварно ако има „толкувачи на сонови“ на форумов и јас би сакала да кажам што сонував.. ама да ми каже некој што е тоа уствари :P :wink:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Ne sum tolkuvac ama po cista "logika" bitno e dali si dala gol.
Ako si dala, togas te ceka uspeh na poslovno pole, a ako samo si se driblala onda ke driblas i ponatamu za povisoka polozba. :pos: :pos:

Ova se odnesuva na ragazza
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
123 напиша:
Ne sum tolkuvac ama po cista "logika" bitno e dali si dala gol.
Ako si dala, togas te ceka uspeh na poslovno pole, a ako samo si se driblala onda ke driblas i ponatamu za povisoka polozba. :pos: :pos:

Ova se odnesuva na ragazza
I gol dadov i se guskaf so Paolo Maldini :wink: Inace fala ti za tumacenjeto ako opali kec imas pijacka:)
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Ja obicno koj sanjaam slednoto utro ne se sejkavam so sum sonuval. Imam sanjaano kako begam od zatvor ili kako pagjam od negde. Sum sanjaal kako zakovuem plakar. Ako mi tekne so sum sanjaal mnogu mi e smesno
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Аи, многу језив сон сум сонувал...
Незнам што и како беше, ама сум отишол кај некој човек со некои натприродни способност. Јас како Acid, нешто сум му мрчел дека не верувам во такви работи, дека нема шанса да му успее на мене и...
Човеков се изнервира, ме укочи цел и неможев да мрдам!

Незнам, звучи глупо, ама језиво беше! :D
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
:D Ja imam sonueno nekoja vesterka dosla dur sum spiel u hotel i me odnela negde. Isto jeziv son
 

Kajgana Shop

На врв Bottom