Сонови, толкување на сонови

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

тоа порано кога идев у средно, па требаше да се разбудам у 7
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
gerard напиша:
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
Ехееее повеќе пати ми се случило, а и ми се случило кога ќе дојде најслаткото да ја соблечеш и ово-оно... да ме разбудат моите и после да им се дерам зашто ме разбудиле итн итн... :lol:

А ми се случило и цел сон да го иссонувам... со се цел секс, па јеби му мајката ако ви се случило да свршите во сон и да се чудите сабајле зашто чаршафот е мокар........ епа и тоа ми се случило.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мислам дека можам да ги контролирам соновите, и од кога го постигнав тоа-се поретко сонувам.

Инаку, мислам дека многу работи кои ми се случиле сум ги предвидел со соновите. Во средно например, секогаш кога ќе сонував дека се тепам, колку и да се пазев наредниот ден од тепачка - сепак се случуваше.

Неможеш да побегнеш од она што ти е чкртнато...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Еј, убава тема. Баш би сакал да ги споделам соништата тука. Ќе почнам од утре, затоа што тоа што го сонував синоќа беше резултат на еден филм кој го гледав и не е ништо битно. :wink:
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
Порано многу често сонував како да паѓам од негде, од скали или од тераса, и онака ептен глупо е чуството, како да ти излегува нешто од стомакот... :oops: А нај лошо е што паѓањето беше slow motion, како во матрикс. Уфф.. ептен го мразам тој сон. Добро е во последно време не сум го сонувал :D
Сонувал некој од вас вакви работи? :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Chester напиша:
Порано многу често сонував како да паѓам од негде, од скали или од тераса, и онака ептен глупо е чуството, како да ти излегува нешто од стомакот... :oops: А нај лошо е што паѓањето беше slow motion, како во матрикс. Уфф.. ептен го мразам тој сон. Добро е во последно време не сум го сонувал :D
Сонувал некој од вас вакви работи? :)
Лошо? Какво лошо бе брат? Јас би плаќал за тоа да можам..

уфф.. се наежив од што ми е убаво
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја сум сонувал како паѓам од зграда, најстрашно чувство што сум го имал во сон
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
како бе страшно? што ви е? ...страшничко е малку ама што? да не се умира.. кога друг пат ќе паѓаш од зграда?

До душа ако си по оној спорт се паѓа богами..
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
Страшно е... Али имаш право за тоа дека е интересно.
Кога другпат ке паѓаш од зграда и кога ке паднеш да се разбудиш безбеден во кревет... :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Chester напиша:
Порано многу често сонував како да паѓам од негде, од скали или од тераса, и онака ептен глупо е чуството, како да ти излегува нешто од стомакот... :oops: А нај лошо е што паѓањето беше slow motion, како во матрикс. Уфф.. ептен го мразам тој сон. Добро е во последно време не сум го сонувал :D
Сонувал некој од вас вакви работи? :)
Сум сонувал такви сонови, али ја не сум паѓал од тераса или од зграда туку од карпи.... и паѓам паѓам и пред да паднам на земјата се разбудувам и се потресувам во креветот исто као да сум паднал... :lol:

Само не е исто тоа што во сонот кога ќе паднам доле ќечап ќе се напраам, а во кревет ништо не ми биднало... мек душек :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Искрено, сакам страшни сонови. Бајаги поинтересни ми се, од обичните, а башка скоро секогаш можам да ги контролирам соновите, односно свесен сум дека станува збор за сон. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Често сонувам дека летам, ама онака како Бананамен кога лета, пафта со рацете како да плива.
Интересно е кога заспиваш, во меѓуфазата и почнуваш да сонуваш како се сопнуваш или шутираш топка и туку навистина ке клоцнеш со ногата.
Ви се случило тоа?:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ми се има случено, ама се нервирам, у последно време ништо не сонувам :evil: :evil:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Mene me nervira koga sonuvam nesto strasno ili tazno i se budam vsred nok i nemozam dva tri saata da se svestam nesto me stega na gradi i mi izgleda tolku realno i bolno.nekogas se budam i so solzi... :( :place: :cry:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мене најчесто ми се случува да сонувам како паѓам и како некој ме брка.. сонот како некој ме брка го сонувам од малечка и пред да ме фати тој што ме брка се будам и после цел ден ми е ужасен :( знам дека е смешно ама мене ми е за никаде :?
Многу често ми се случува да сонувам нешто на кое што мислам цел ден.. или нешто со кое што сум преокупирана.. пример што ќе добијам на писмена.. што ќе ми напише по математика за крај на година и слично.. или пак.. да сонувам некој што ми недостига многу.. некој што не го имам видено одамна итн..
А најгадно ми е кога плачам во сон.. и кога сонувам змии :cry:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom