Сонови, толкување на сонови

Член од
2 јуни 2005
Мислења
22
Поени од реакции
0
и јас често сонувам како да паѓам од некоја зграда,некој кров или авион.многу е језиво чувството пошто пред да паднам секогаш се будам извадена од памет!Викаат тоа најчесто се случувало одма кога ќе заспиеш па си способен да го осетиш сонот ама не си свесен дека не е реално.И јас признавам дека е интереснен филингот ама...не би сакала до толку често да го осеќам :roll:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
шмизлата напиша:
и јас често сонувам како да паѓам од некоја зграда,некој кров или авион.многу е језиво чувството пошто пред да паднам секогаш се будам извадена од памет!Викаат тоа најчесто се случувало одма кога ќе заспиеш па си способен да го осетиш сонот ама не си свесен дека не е реално.И јас признавам дека е интереснен филингот ама...не би сакала до толку често да го осеќам :roll:
Така е.. кога си многу уморен легнуваш и заспиваш одма .. и го осеќаш сонот иако не си свесен дека е далеку од реалноста..како и да е мене гадно ми е :place:некогаш ми се случува и од кревет да паднам.. а понекогаш се будам целата преплашена и облеана со ладна пот .. е стварно е филинг :roll: :arrow:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Cesto sonuvam deka letam...u rok sluzbe letav nekolku pati so helikopter i polse edno mesec vreme mama ebev u son,Neo gomna da jade:)))
Ko mal se tepav so vampiri mnogu(Cristopher Li mi bese glaven dusman),
a imam i edno tri-cetiri sonovi so gi sonuvam u epizodi u period od edno deset god.
Znam,ne mi e lesno:)))
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
најголем кошмар што ми бил е кога сонував дека сум во соба полна со змии, најсрекен бев кога се разбудив.Од змии највеќе се плашам.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Гижо моите вакви се..











 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Секој сон си има своја симболика. Сонуваната змија не мора да значи дека е змија која ве напаѓа во прав смисол. Ако сонувате дека умирате или дека некој друг умира, тоа не значе дека тој човек ќе умре.
Доживувањето на смрт во соновите може да значи дека сакате да се ослободите од некои особини кај себе или кај некоја друга личност. Како што рекол Јунг, за да се родиш- прво мора да умреш. Ова не води до тоа дека смртта може да значи желба за промена кај себе или кај друга личност.
Змијата може да има повеќе значења и симболи. Може да ги манифестира вашите сексуални незадоволства, сексуалните желби...

најдобро е да си земете книга па да прочитате. Таму подетално ќе се запознаете со симболиката на соновите и нивнотот интерпретирање во реалниот живот.

Ви ги препорачувам книгите за анализа на соновите и симболите во нив од Јунг.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ах тие сонови ... секако дека верувам во нив, дека сигурно не се појава од никаде ...
Еве да ви кажам една од причините зашто верувам ...
Една вечер сестра ми сонува дека вади заб (тоа нели е општо познато дека значи смрт, е сега според болката или забот зависи дали ти е некој близок или подалечен) осеќала болка на сон но не досонувала како го вади цел ... наредниот ден татко ми имаше сообраќајка ... цела кола беше растур, а тој беше без поголеми последици ... морници ме лазат и сега ...
Ова е само еден пример, а имало многу повеќе ... и да не верувам? Повеќе верувам во тоа одколку во тешки коинциденции.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Абе форумиве апла отишле у МИСТИКА а?! Мистик, ти си умешал прсти еј! :D

А од соништа.. сонувам као бркам чоек со капуљача, фацата му е црна, не му се глеа.. го бркам, го бркам, и уште го бркам, на крај го фаќам, ја трга капуљачата и фак, МОЈАТА ФАЦА ЕЈ!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дивајн, тоа за сонот со забите ми се има случено и мене. Кога го сонував тоа, братучедка ми доживеа спонтан. Ај сеа дека немало нешто?

Вчера па шо сум сонувал, сум отишол на гости во Канада кај чичко Стрелец! :) Шо би значело ова? Од кај сеа па ваков сон... мистично еј! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Мистичен напиша:
Вчера па шо сум сонувал, сум отишол на гости во Канада кај чичко Стрелец! :)
Не го кажа цел сон, и јас сум бил со тебе. Тоа може да значи нешто повеќе, како на пример - некој може да го ремети Стрелец! :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе мислам дека и ти беше, поеќе луѓе бевме, знам студено беше, снежно онака...канадски...
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
59
Поени од реакции
5
se spremam za temava use pred dva dena.. i nikako da legnam da spijam denovive :)
aj moze od utre..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Сабајлево ги сонував Гижо и Стенмарк, ама сериозно... форумов ми мава во психа еј.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Acid напиша:
Сабајлево ги сонував Гижо и Стенмарк, ама сериозно... форумов ми мава во психа еј.

и, што се деси
 

Kajgana Shop

На врв Bottom