Сонови, толкување на сонови

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Лејди Сатори напиша:
Сонував дека ми пораснала косата...?
Некој...?
Мислам (не сум баш сигурна) дека коса значи некоја тежина, некоја грижа.... така нешто :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Имам некое лошо искуство во врска со толкувањето на соновите и многу подобро оттогаш се чувствувам кога наутро се будам и воопшто не се сеќавам што сум сонувала . А имам купено и соновник
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Некни сонував како еден пријател на комшиите умрел и тие беа многу радоси и се веселеа зошто умрел цовекот..:toe:
Somebody????
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Abe jas sum baba Vanga sea ke vi gatam na pasulj, ako sakate gatam i na kance od joRGUT, moze da se sluci ama po posebna cena za posebni luge i da vi gatam na zabi od zmej, i nokti od cudoviste..... ako sakate i cenovnik vaka javno ke vi staam.
Abe begajte kakvi sonovi kakvi bakraci...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Лејди Сатори напиша:
Сонував дека ми пораснала косата...?
Некој...?
Па за да можам барем малку да го протумачам ова кажи ми што претставува за тебе коса(конкретно долга коса,пошо претпоставувам дека си сањала како ти е долга косата) и какви чувства ти побуди тоа у сонот...значи беше ли среќна поради тоа или не,и сл.:)
 
С

Сатори

Гостин
Фала

ada напиша:
Па за да можам барем малку да го протумачам ова кажи ми што претставува за тебе коса(конкретно долга коса,пошо претпоставувам дека си сањала како ти е долга косата) и какви чувства ти побуди тоа у сонот...значи беше ли среќна поради тоа или не,и сл.:)
Фала што се трудиш:smir: :smir: :smir:

Хммм...имав долга коса до пред 3 недели, и ја скратив, па прилично кратко.И сега во сонот сонував дека ми пораснала, ама не многу, малку подолга од колку што ми е сега.И мислам дека само ми беше чудно од каде косата толку долга, не ни помислив дали треба да бидам среќна или тажна, бев само зачудена.:salut:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Sina^ напиша:
Abe jas sum baba Vanga sea ke vi gatam na pasulj, ako sakate gatam i na kance od joRGUT, moze da se sluci ama po posebna cena za posebni luge i da vi gatam na zabi od zmej, i nokti od cudoviste..... ako sakate i cenovnik vaka javno ke vi staam.
Abe begajte kakvi sonovi kakvi bakraci...
Isto i jas.. razmisluvav. Koga ke ti se pogodi neshto, menjash mislenje odma.
Inache i jas ne veruvam vo nishto shto ne veruva naukata!! Ama aj, da vidish chudna rabota. JBG, seushte kompletno ne veruvam, no ima neshto.. interesna rabota e mozokot i sonovite, shteta shto ne se prouchuva kolku shto stvarno treba.
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Постојано сонувам дека се мажам,облечена сум во венчаница,има многу луѓе..... и таман ке дојдам до црква-нешто ке се деси и ке се разбудам...... СОС СОС СОС СОС СОС
ај кој знае нека ми каже што значи сонов.........
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Лејди Сатори напиша:
Фала што се трудиш:smir: :smir: :smir:

Хммм...имав долга коса до пред 3 недели, и ја скратив, па прилично кратко.И сега во сонот сонував дека ми пораснала, ама не многу, малку подолга од колку што ми е сега.И мислам дека само ми беше чудно од каде косата толку долга, не ни помислив дали треба да бидам среќна или тажна, бев само зачудена.:salut:
Нема на што!:)

Уште само да ми кажеш какви асоциации ти буди косата во реалниот живот. Значи со што ја поврзуваш, што претставува за тебе и сл.:smir:
 
С

Сатори

Гостин
ada напиша:
Нема на што!:)

Уште само да ми кажеш какви асоциации ти буди косата во реалниот живот. Значи со што ја поврзуваш, што претставува за тебе и сл.:smir:
Ме асоцира на изјавување, она даваш изјава со тоа каква ти е косата.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Лејди Сатори напиша:
Ме асоцира на изјавување, она даваш изјава со тоа каква ти е косата.
Веројатно неодамна си доживеала промена во животот(пред се на емотивно поле) и си поверувала дека некои ситуации од минатото се целосно расчистени, и дека си ги оставила зад себе. Но, сепак нешто како да те влече назад, и сега за сега си збунета незнаејќи дали твоето расчистување со минатото, и новата ситуација во која се наоѓаш се она вистинското, или можеби треба да направиш ревизија.Ова особено има врска со тоа како ја демонстрираш сопствената женственост(и сето она што ти го подразбираш под овој поим) во односите со другите.
Hope this helps!:):smir:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Абе нон-стоп сањам, као праам муабет со другари и другарки, се е толку реално, шо стварно мислам дека сум ги праел...а нема везе.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
ЦРВЕНОКОСА напиша:
Постојано сонувам дека се мажам,облечена сум во венчаница,има многу луѓе..... и таман ке дојдам до црква-нешто ке се деси и ке се разбудам...... СОС СОС СОС СОС СОС
ај кој знае нека ми каже што значи сонов.........

Verojatno imas nekoi teskotii.Vencanicata gi simbolizira tokmu tvoite brigi, problemi koi te macat.No ti begas od niv.Nkako da dojdes do nivnoto resenie i da se oslobodis od makite..Ednostano i kako da ne sakas ili pak imas strav da se soocis so niv.Crkvata znaci deka tvojot zivot ke bide uspesen.Mozebi treba da soberes hrabrost i da se soocis so problemite.
Posle dozdot sekogas doaga sonce:helou:

Лејди Сатори напиша:
Фала што се трудиш:smir: :smir: :smir:

Хммм...имав долга коса до пред 3 недели, и ја скратив, па прилично кратко.И сега во сонот сонував дека ми пораснала, ама не многу, малку подолга од колку што ми е сега.И мислам дека само ми беше чудно од каде косата толку долга, не ни помислив дали треба да бидам среќна или тажна, бев само зачудена.:salut:
Ako ti raste kosata, kako sto e vo tvojot slucaj znaci deka ke imas novi grizi.Vo tvojot slucaj kosata ti raste mnogu malko toa bi znacelo deka i grizite nema da bidat od poseriozen karakter.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mnogu pati imam sonuvano kako se naogam vo stanot na baba mi i ili toa e vo sostojba na vojna, ili me kidnapirat ili..... se nekoi takvi gluposti. Ama se loso.
Znae nekoj sto bi mozelo da znaci? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom