Сонови, толкување на сонови

Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.238
Поени од реакции
2.238
Сонував сон што ме замисли ! Бев во станот на тетка ми среден уреден и како да имало забава некоја . Луѓе познати , непознати , но почна да ми смета и од незнам која причина како да се вознемирив и почнав да ги испраќам луѓето! Што би можело да значи???
Си ја видел нечија смрт ,некој ке умрит.
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.781
Поени од реакции
6.323
Го сонував Ставро опколен со децата убиени во Ваташа за враме на фашистичката окупација на Македонија. Собрани беа ко круг околу него?

@bijons како че го протумачи ова форумската Дракче од патот на светлината?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.201
Поени од реакции
36.972
Го сонував Ставро опколен со децата убиени во Ваташа за враме на фашистичката окупација на Македонија. Собрани беа ко круг околу него?
@bijons како че го протумачи ова форумската Дракче од патот на светлината?
...од каде знаеш дека бил Ставро, го знаеш лично или имаше пишана шбелешка плукни - залепи на чело?
...штом починати сонуваш ќе се смени времето на уште полошо!
...тоа што се замараш со ник на форумски член кој не е активен и тоа посвесно во сон, значи човекот ти остави траги од негово однесување, па го гледаш на сите страни, па и на сон,
...но дел од мене ми вели дека измислуваш само да го испровицираш ,,да се јави" каде го повикуваш да се закачи на твоја јадица со друг ник, а мене ме користиш во ова ситуација како катализатор, не знам зошто воопшто се замараш :toe:

...ете има тема за него, седи пишувај секој ден твои сеќавања или непријатните случки, може ќе те чита, па ќе му пукне филмот и ќе ти се јави.

scv20240919_004744.jpeg

поздрав од Ставро! :D
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.612
Поени од реакции
7.234
...од каде знаеш дека бил Ставро, го знаеш лично или имаше пишана шбелешка плукни - залепи на чело?
...штом починати сонуваш ќе се смени времето на уште полошо!
...тоа што се замараш со ник на форумски член кој не е активен и тоа посвесно во сон, значи човекот ти остави траги од негово однесување, па го гледаш на сите страни, па и на сон,
...но дел од мене ми вели дека измислуваш само да го испровицираш ,,да се јави" каде го повикуваш да се закачи на твоја јадица со друг ник, а мене ме користиш во ова ситуација како катализатор, не знам зошто воопшто се замараш :toe:

...ете има тема за него, седи пишувај секој ден твои сеќавања или непријатните случки, може ќе те чита, па ќе му пукне филмот и ќе ти се јави.

Прегледај го приврзокот 429642

поздрав од Ставро! :D
Ne be,
Marioecov go fatila nostalgija za Prilepon nash najubav a i kapak mu bea pozharine pa pochnal Horor sonisha da gleda!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom