Сонови, толкување на сонови

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Се е супер и фино на темава, толкувањето на соништа на овој начин им дава надеж и позитива на луѓето, јасно.
Ама, и без навреда, дали некој од вас воопшто помислува на значење на соновите кое не вклучува претскажување на иднината?!
:nesvest:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
сонов као у болница се одвиваше, или некоја установа што наликува на амбуланта...но како небитно во сонот...
Една жена нешто дали ми даваше да јадам или некаков контакт со храна имавме јас и она, или пак ме мачкаше со некаки препарати...некако неопределено дејствие... ликот не жената не се појавува во сонот ама е во улога како некоја негувателка или некоја што работи во пералната во установата...

се случува да ми ги испрља алиштата што ги носам и тоа онака малце...значи не ги гледам алиштата како ептен испопрљани, него онака со 1-2 малецки дамки... по случката она ми рече: ајде дај да ги ставам у машина ке се испера...јас као сеедно ми беше, нешо као и велам...абе шо има везе не се толку испрљани...али и ги дадов и ги бутна во машина...тоа како јасна слика го видов (како ги става во машина и ја затвара вратата од машината)... но да напоменам дека не останувам гол без алишта.... односно нема таков детал дека сум гол....и друга работа мислам дека само горната тренерка ми се испрља, ама ај и долната ми ја зела жената да ја испере веќе коа ги пере...

- незнам дали ке направам лошо ако си го кажам своето толкување, од причина да не ги наведам на тоа да размислуваат евентуалните толкувачи, ама сметам како некаква лоша работа која, некаков грев што некоја од женски род ќе ми го нанесе, или ми го нанела, па сеа можеби ќе следи момент на перење на гревовите пред мене, дури и ако јас тоа го сметам за непотребно, онака као сеедно да ми е, но дозволувам да ме исчисти... т.е да ги стави во машина алиштата, но сонот тука завршува, значи нема чисти алишта во сонот не гледам..но не го доживувам како недовршен сонот него како небитно понатака оти има подразбирлив крај...такво чувство преовладува


вашите толкувања...фала однапред
 

Olive

Fringe division
Член од
17 мај 2011
Мислења
15
Поени од реакции
5
Нормално :) никогаш не гледам на соништата така, демек леле шо сонвев и одма во соновник да проверам да видам шо ќе ми се десит
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
сонов као у болница се одвиваше, или некоја установа што наликува на амбуланта...но како небитно во сонот...
Една жена нешто дали ми даваше да јадам или некаков контакт со храна имавме јас и она, или пак ме мачкаше со некаки препарати...некако неопределено дејствие... ликот не жената не се појавува во сонот ама е во улога како некоја негувателка или некоја што работи во пералната во установата...

се случува да ми ги испрља алиштата што ги носам и тоа онака малце...значи не ги гледам алиштата како ептен испопрљани, него онака со 1-2 малецки дамки... по случката она ми рече: ајде дај да ги ставам у машина ке се испера...јас као сеедно ми беше, нешо као и велам...абе шо има везе не се толку испрљани...али и ги дадов и ги бутна во машина...тоа како јасна слика го видов (како ги става во машина и ја затвара вратата од машината)... но да напоменам дека не останувам гол без алишта.... односно нема таков детал дека сум гол....и друга работа мислам дека само горната тренерка ми се испрља, ама ај и долната ми ја зела жената да ја испере веќе коа ги пере...

- незнам дали ке направам лошо ако си го кажам своето толкување, од причина да не ги наведам на тоа да размислуваат евентуалните толкувачи, ама сметам како некаква лоша работа која, некаков грев што некоја од женски род ќе ми го нанесе, или ми го нанела, па сеа можеби ќе следи момент на перење на гревовите пред мене, дури и ако јас тоа го сметам за непотребно, онака као сеедно да ми е, но дозволувам да ме исчисти... т.е да ги стави во машина алиштата, но сонот тука завршува, значи нема чисти алишта во сонот не гледам..но не го доживувам како недовршен сонот него како небитно понатака оти има подразбирлив крај...такво чувство преовладува


вашите толкувања...фала однапред
Дали е можно и јас истото да сум го сонувал? :nesvest::uvo:
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Дали е можно и јас истото да сум го сонувал? :nesvest::uvo:
..da potpolno mozno ... ova e cistenje ...i brisenje na minatoto , karmata ...toa se slucuva na globalno nivo , znaci na planetarno nivo , vas vi e seedno zasto ste naviknale da ziveete so toa , no seto toa se menuva , sekoj dobiva sansa , za spas ...ova globalno cistenje i brisenje na minatoto i necistotiite sto ostanale od ovoj i od minatite zivoti e rezultat na otvoranjeto na prvata krsna gora na zemjata , ama toa e druga tema ... ne vi se slucuva samo vam se slucuva na site ama ima malku koi go zabelezuvaat i koi se svesni za toa....

--- надополнето ---

постојано сонувам дека барам една личност, локациите се различни, но јас постојано ја барам истата личност и на крај неможам да ја најдам и се будам
taa licnost e od sprotivniot pol... ne ja poznavas , ne si ja videl(a) porano , ama ti e bliska i cuvstvuvas deka ti treba
...dali sum vo pravo ???
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ај јас пак...сонот не е мој туку на една девојка со која бевме поблиски во минатото, се било на другарка база, но секогаш блиску до границата за нешто повеќе... сега контактите и видувањата ни се ретки, последен пат се видовме пред една недела, а претходно сигурно повеќе од 2 месеци се немавме сретнато, исто и онлајн комуникацијата е периодична... еве ке го цитирам нејзиниот сон и тоа како она ми го соопшти, за да ми биде полесно да се искажам со прво лице:

еј аце, те сонував ноќеска, како сме седеле пред нашиот бивши стан, пред зграда на клупа, онака нешо сме се смееле заебанции муабети, потоа се појавува татко ми, на кого пенисот му беше во ерекција(преку облека се приметуваше), а ние го забележавме тоа, ти почна да се смешкаш, но и јас не останав воздржана. по ова на татко ми му падна незгодно па пробуваше да си ги поднамести паталоните и да се задскрие...во сонот јас и ти многу сме се зближиле, се разбудив со такво чувство, во сонот имаме доста близок контакт (повеќе од оној во реалноста)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
ај јас пак...сонот не е мој туку на една девојка со која бевме поблиски во минатото, се било на другарка база, но секогаш блиску до границата за нешто повеќе... сега контактите и видувањата ни се ретки, последен пат се видовме пред една недела, а претходно сигурно повеќе од 2 месеци се немавме сретнато, исто и онлајн комуникацијата е периодична... еве ке го цитирам нејзиниот сон и тоа како она ми го соопшти, за да ми биде полесно да се искажам со прво лице:

еј аце, те сонував ноќеска, како сме седеле пред нашиот бивши стан, пред зграда на клупа, онака нешо сме се смееле заебанции муабети, потоа се појавува татко ми, на кого пенисот му беше во ерекција(преку облека се приметуваше), а ние го забележавме тоа, ти почна да се смешкаш, но и јас не останав воздржана. по ова на татко ми му падна незгодно па пробуваше да си ги поднамести паталоните и да се задскрие...во сонот јас и ти многу сме се зближиле, се разбудив со такво чувство, во сонот имаме доста близок контакт (повеќе од оној во реалноста)
saka da ja legnes, ama neznae kako da ti kaze...
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
сонував сум праела муабет со стоматологот мој ..
детето е сима стварно :D а и башка, си живеевме порано бааги :) сеа се оддалечивме нешо, зафатен е со работа :)

у последниве 2-3 дена,само на него налитувам, дали е можџа тоа причината за сонот? пошто викаат " тоа што го мислиш, тоа го сонуваш " ..
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.018
Поени од реакции
1.133
Лошо беше :) Си викам, кај појдов кај него.
Го познавам, татко му е на еден пријател.
 
С

Спенсер

Гостин
Какоов сон сонував... :vozbud:

Се испокарав со професорката по физика,лом... викање,пцуење,уште тепање фалеше :) И доаѓа директорката и ми вика - прво,на поолагањ идеш итн итн... :)

Ова има ли некое значење??
 

Olive

Fringe division
Член од
17 мај 2011
Мислења
15
Поени од реакции
5
[/COLOR]
taa licnost e od sprotivniot pol... ne ja poznavas , ne si ja videl(a) porano , ama ti e bliska i cuvstvuvas deka ti treba
...dali sum vo pravo ???[/QUOTE]

da od sprotivniot pol e no ja poznavam
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сонов мислам дека го имам сонувано и претходно, дали еднаш или два пати не знам. Јас со уште некои луѓе сум во една куќа, многу голема, убава, внатре е се средено, поточно кажано куќа како на богатите луѓе :) Во овој сон сонував како го чекаме татко ми да се врати од странство, ама избувнува пожар. Во секој сон сонувам дека куќата гори, а сега поразлично беше тоа што татко ми е тука и јас пробувам да го изгаснам огнот. Некој да ми објасни што може да значи? :smir:
Некој? :smir:
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас мислам дека сонот не е 8 секунди заш како би го објаснале зборувањето во сон.А моите соништа се необјасливи така да не коментирам за то :) тешки се за сваќање и не објасливи што ми прајт проблеми :)
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Јас мислам дека сонот не е 8 секунди заш како би го објаснале зборувањето во сон.А моите соништа се необјасливи така да не коментирам за то :) тешки се за сваќање и не објасливи што ми прајт проблеми :)
...ajde ...mi treba inspiracija , a obicno dobivam koga ima nesto "neobjasnivo" ...poveli , ako se raspisuvam ke imaat moe viduvanje i ostanatite...
poz!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сонував онакви скали подвижни како во трговски и сум се возела нагоре па надолу, нагоре надолу и на крај стасав долу имаше еден подрум и така кревети со луѓе ама како во некој затвор, темно, кревети на спрат, и така мислам прелетував на ниска височина набљудувајќи ги креветите и послем се сретнав со еден ром, имав еден капут виолетова боја, и сакав да му го продадам зашто немав пари, капутот како што разбрав во сонот јас сум го купила по цена од 1000 ден, а на ромов сакав да му го продадам 4500 хаха,го излажав дека сум го купила 7000ден. и тој ми поверува и ептен го бендиса а башка другарите роми околу него го фалеа му викаа дека добро му стоел и на крај ми тутна пари во рака и избега и јас си помислив е овој ми скрати 500 ден. од цената, и се изнервирав зашто јас во сонот немав пари за да преживеам и така заврши сонот. знам глупав сон али тоа е:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom