Сонови, толкување на сонови

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Пред 10 години почина таткоми , не сум го сонувал повеќе од 8-9 години, најчесто го сонував непосредно после смртта, но сношти го сонував .... прво бабами ми кажуваше, иде таткоти.. и јас во сон , ама како што... и таја го пуштиле од таму (....???) затоа што тебе те барал... и прво не и верував затоа што и во сон знаев дека починал свесен бев... и кога го видов многу се израдував и го видов и разговаравме и ми кажуваше нешто за мене и слично само не ми текнува воопшто што беше дијалогот, знам дека бевме фатени рамо за рамо и одевме и разгоаваравме, многу бев среќен ... дали некој може да знае што е... иам некој тешки одлуки пред мене во животот и се, дали може да е поврзано со него тоа... или пак едноставно од недостигањето...ве молам за толкување... :/
 
B

BooBojan

Гостин
Пред 10 години почина таткоми , не сум го сонувал повеќе од 8-9 години, најчесто го сонував непосредно после смртта, но сношти го сонував .... прво бабами ми кажуваше, иде таткоти.. и јас во сон , ама како што... и таја го пуштиле од таму (....???) затоа што тебе те барал... и прво не и верував затоа што и во сон знаев дека починал свесен бев... и кога го видов многу се израдував и го видов и разговаравме и ми кажуваше нешто за мене и слично само не ми текнува воопшто што беше дијалогот, знам дека бевме фатени рамо за рамо и одевме и разгоаваравме, многу бев среќен ... дали некој може да знае што е... иам некој тешки одлуки пред мене во животот и се, дали може да е поврзано со него тоа... или пак едноставно од недостигањето...ве молам за толкување... :/
Не сум ич по толкувањето сонови,ама нека му е лека земјата на таткоти,мислам дека доколку сонуваш некој кој ти е драг а е починат некое време,значеше дека во блиско време истотака некој од подалечните роди истотака ке почине.
Се надевам дека грешам,и дека не е точно.А и ако е точно,се надевам дека ке биде некој над 80години.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонот е краток, но чуствата беа многу живи и впечатливи.
Пред мојата куќата се одвиваше беше зора но сонцето не беше сеуште излезено, имаше магла и во него имаше
едно дете само поминуваше низ дворот, потоа се појавија темни облаци насекаде околу куќата и кога го видов тоа
бев запрепастен од тоа колку ја има таа енергија и во каква големина е тоа нешто, почуствував дека тоа е зла темна енергија, влијаниа околу куќата, се почуствував очајно и вчудоневидено и само му реков, ти наредувам во името Христово да се раскрстиш.
Веднаш потоа сонот заврши, ве молам за толкување Метатрон и Златен облак.
...ocigledno e , te napagjaat ... obicno koga e covek otvoren sprema vishite sili , togas mozat lesno da im pristapat i niskite ili mracnite sili socel da go preplasat ili potisnat za da se otkaze od svojot pat zatoa sto na niv im preci koga nekoj odi nagore, zatoa se obiduvaat da go zadrzat ili da go preplasat dodeka uste mozat ...patot sto predstoi pred tebe e patot na svetlinata , poleka se osloboduvas od temninata i negativnosta so toa sto stanuvas svesen za nea...i za toa kolku mnogu ja ima , i baras pomos od ona vo sto veruvas ili od onoj vo koj veruvas... :) a pomos imas , samo vnimavaj da ne ja baras na pogresno mesto ...

--- надополнето ---

Пред 10 години почина таткоми , не сум го сонувал повеќе од 8-9 години, најчесто го сонував непосредно после смртта, но сношти го сонував .... прво бабами ми кажуваше, иде таткоти.. и јас во сон , ама како што... и таја го пуштиле од таму (....???) затоа што тебе те барал... и прво не и верував затоа што и во сон знаев дека починал свесен бев... и кога го видов многу се израдував и го видов и разговаравме и ми кажуваше нешто за мене и слично само не ми текнува воопшто што беше дијалогот, знам дека бевме фатени рамо за рамо и одевме и разгоаваравме, многу бев среќен ... дали некој може да знае што е... иам некој тешки одлуки пред мене во животот и се, дали може да е поврзано со него тоа... или пак едноставно од недостигањето...ве молам за толкување... :/
..tatko ti mnogu te saka , ... stom uspeal posle tolku vreme(da mu dozvolat) da dojde povtorno do tebe ...steta sto ne se sekjavas na dijalogot, toj e dojden tuka za da ti pomogne , bas zaradi toa sto predstoi pred tebe vo zivotot, zaradi tie teski odluki , toj toa go gleda , samo porazlicno od tebe(i mnogu podobro), tuka e da ti pomogne da ne zgresis, ja imas negovata poddrska....nema nikogo da vodi sosebe tuka e zaradi tebe zasto na tebe ti treba pomos, kolku ke uspee da ti pomogne , zavisi od tebe , kolku ti ke dozvolis da ti se pomogne...bidi otvoren i iskren, sprema site , najmnogu sprema sebe i vnimavaj sto se slucuva votebe i okolu tebe vo vrska so toa sto sakas da go postignes so taa odluka ili odluki ....
pozdrav!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сонував лав и лавица и јас со еден тип во амфитеатар...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Сонував како сум требала да одам во странство со мајка ми но постојано сум се премислувала.(ги гледам и куферите подготвени)И кога за некое чудо се појавува мојот кумашин и ми вели дека ке се вратиме брзо.А по мене иде и мајка ми.И кога стигнувам до колата,и ја отварам вратата се потсетувам на личностите кои ми значат и се вракам назад и велам:Јас не сакам да одам никаде,не сакам да ги загубам личностите кои ги сакам и ја затварам вратата.

Any explanation please?:pipi:
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував лав и лавица и јас со еден тип во амфитеатар...
nemas mnogu detali, ova izgleda kako borba , na ubavina , sila gracioznost , lavot i lavicata ste vsusnost vie, silni, ubavi , graciozni , nekoj se bori za tebe , ti se dodvoruva , mene taka milici , ako ne e tipot od sonot , togas e nekoj na kogo toj ti asocira...

--- надополнето ---

Сонував како сум требала да одам во странство со мајка ми но постојано сум се премислувала.(ги гледам и куферите подготвени)И кога за некое чудо се појавува мојот кумашин и ми вели дека ке се вратиме брзо.А по мене иде и мајка ми.И кога стигнувам до колата,и ја отварам вратата се потсетувам на личностите кои ми значат и се вракам назад и велам:Јас не сакам да одам никаде,не сакам да ги загубам личностите кои ги сакам и ја затварам вратата.

Any explanation please?:pipi:
dali stoi pred tebe nekoja odluka , golema ocigledno...pretpostavuvam deka ...da...ne znaes sto te ceka posle toa , ama sprema si , edinstveno nesto sto te sprecuva da go storis toa , se tvoite bliski poradi koi ostanuvas ...vsusnost i ne se tie tuku ti , samata sto ne mozes da ja prekines vrskata , ti si taa sto ne mozes da se odvois i da pojdes po drug pat

...ako ne e toa , ako ne se raboti za golema promena vo zivotot, togas patuvanjeto vo stranstvo moze da se tolkuva kako patuvanje .....(ne e potrebno da go pisuvam se nadevam)

--- надополнето ---

jas bi sakala da go citnam misleneto za sonov od metatron znaci vaka ;) sonuvav kako sum vo nekoja soba so crven tepik i nekoi crveno beli niansi imase vo sbata i jas vnatre na srisno sum vlezena da zmam nekoe loto livce :) i gledam deka toa e nedobitno livceto treba da go odnesam doma bidekei bratmi me ima poterano da go zemam .Ama kako so trgam da si odam pred mene zastanuva mojot bivs decko i mi vika ko ke se karas dase dokras i jas se obiduvam da go odbgnam i da si odam ama naednas me guska i mi vika deka me saka ama cudno e to so koga me guska gubam vozduh i taka se guskame nekoe vreme .I na mene mi teknuava deka mora da si odam da go odnesam livceto poso go cekale i on ne me pusta i tamam izlegof od vrata si gi baraf patikite crni mi bea vo sonot i ednata patika mi ja nemase navodno ja zelo nekoe kuce i taka ostanaf so edna patika :)
imas sansa , (srekja) da go nadmines gledanjeto na svetot preku prvata chakra , da pomines preku toaza da dobies nesto , iako ne izgleda deka imas dobivka ...duri potoa ke vidis sto si dobila , ako uspees normalno .... bivsiot decko e toj sto te sprecuva vo toa , toj ti ja crpe energijata i te blokira na patot kon tvojot uspeh i tvojata sloboda, ...ako vekje ne si sonego , ne znaci deka vrskata ne postoi , postoi i toa kako , si videla deka te gushi i ti preci , ti odzema vreme i energija (sigurno uste mislis na nego) ama moras da go ostavis , da ja raskines nevidlivata vrska pomegju tebe i nego zatoa sto patot po koj odis ne e dobar zatoa se patikite crni , istovremeno ti se i zastita na toj pat , a ti polovina si ja izgubila , ne e ubavo da se odi bosa....vnimavaj i posveti si vreme na ona sto ti go sakas , ama vistinski ...mozebi toa e i najteskoto da se prepoznae , sto e ona(ili koj) sto navistina ni treba ....poz!
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Сонував како експлодира една ѕвезда во Орион соѕвездието :) што би можело тоа да значи?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сонов мислам дека го имам сонувано и претходно, дали еднаш или два пати не знам. Јас со уште некои луѓе сум во една куќа, многу голема, убава, внатре е се средено, поточно кажано куќа како на богатите луѓе :) Во овој сон сонував како го чекаме татко ми да се врати од странство, ама избувнува пожар. Во секој сон сонувам дека куќата гори, а сега поразлично беше тоа што татко ми е тука и јас пробувам да го изгаснам огнот. Некој да ми објасни што може да значи? :smir:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Другарка ми сонувала дека кај неа дома и во станот имало многу мали мачиња низ цел стан.Кога че ги кренела тие ја жграпале и големи рани и правеле на раката.Бидејќи биле многу се мачела дури не ги најдела и почнала да ги фрла од тераса се ослободувала од нив но на крај уште едно нашла под креветот и кога го кренала тоа не ја зграпало и си го задржала а останатите ги фрлила.
Некој да не знае што значи?? :toe:
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Ве молам за толкување!
Сонував како славам роденден на друг ден и на тој ден не ми дошле на роденден туку дошле утредента /исто тогаш не ми било роденден//
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сонував ѓавол, сатана, ова не ми е првпат да го сонувам ѓаволот, и беше онаков со рогови, црвен и страшен, ми се смееше и на крај се претвори во огромен споменик, само главата му се претвори. некое толкување:)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај ад прашам и ја...сонував како сум над Скопје, негде на Водно, (ама во сонот не знам дека е тоа уствари овде) како во некој воен камп, со многу војска, мобилизација, пукање, доаѓање на противници, ршум правење се случува во сонот. Среќа не ме утепаа :).
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.018
Поени од реакции
1.133
Сонував како еден човек ми ја потстрижува косата. Какво значење има тоа?
 

Olive

Fringe division
Член од
17 мај 2011
Мислења
15
Поени од реакции
5
постојано сонувам дека барам една личност, локациите се различни, но јас постојано ја барам истата личност и на крај неможам да ја најдам и се будам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom