Сонови, толкување на сонови

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
сонував како до голема висина рипам во базен, се осеќав феноменално , но кога излегов од базенот во него немаше вода,целата беше надвор а сите околу мене ми беа лицак ои ме знаат и ми се чудеа што правам. ПОтоа се префлуваме ко да бевме во некој кањон , се случува трка , во толпата многу познати лица . И додека сите трчаат јас ко да барам некој....загледувам една личност која ја знам и само ме одминува но ко мда ме набљудува. Тука е и бившата која седи како на балкон и ја гледа целата ситуација , ама не сака да ја приметам. и некако стигунувам до целта на трката , и ми доаѓа наплив на незадоволство.
Чуден сон, сите поблиски приатели и позначајни личности ми беа во сонот некакво толкување , ако воопшто може да се протолкува ваква мешаница????
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Другарка ми се мачи подолго време со еден сон, па ај да прашам. Во сонот е она со еден другар (ама тој ја свиѓа веќе подолго време) и нешто разговараат и пред одење да се поздрават и он ја бакнува во чело.
Па ја интересира што значи бакнеж во чело...?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
сонував во иста вечер во 2 различни сона, значи во првиот, татко ми, а во вториот мајка ми ме разоткриваат со цигаре како пушам (реално незнаат)!

треба нешто подетално или доволно е?
 
S

SSS-Stolica

Гостин
ај ова некој нека ми каже што значи
сум одел на погреб на бебе завиткано во бел чаршав и додека сум одел накај гробиштата сум му го погледнал лицето и очите како да му биле подотворени?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Другарка ми се мачи подолго време со еден сон, па ај да прашам. Во сонот е она со еден другар (ама тој ја свиѓа веќе подолго време) и нешто разговараат и пред одење да се поздрават и он ја бакнува во чело.
Па ја интересира што значи бакнеж во чело...?
Мислам дека бакнежот на чело е добар знак, ама не ме држи за збот не сум 100%
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Пееше некој,јас бев во сала слична на АРМ,само што темница беше.Знам женски глас пееше,многу нежно.Сакав да откријам кој е,но не глеав ништо,незнаев каде да одам,само слушав и се водев од звукот..:uvo:.
Некое толкување?


Пеење, треба да значи мир на душата, некое помирување..

eh sega me zezas neli?:pipi:

Не бе најсериозно :pipi:

сонував како до голема висина рипам во базен, се осеќав феноменално , но кога излегов од базенот во него немаше вода,целата беше надвор а сите околу мене ми беа лицак ои ме знаат и ми се чудеа што правам. ПОтоа се префлуваме ко да бевме во некој кањон , се случува трка , во толпата многу познати лица . И додека сите трчаат јас ко да барам некој....загледувам една личност која ја знам и само ме одминува но ко мда ме набљудува. Тука е и бившата која седи како на балкон и ја гледа целата ситуација , ама не сака да ја приметам. и некако стигунувам до целта на трката , и ми доаѓа наплив на незадоволство.
Чуден сон, сите поблиски приатели и позначајни личности ми беа во сонот некакво толкување , ако воопшто може да се протолкува ваква мешаница????

Јас ќе се потрудам да извлечам нешто, поминуваш некој бурен период, доста турбуленции, маки, се жртвуваш, имаш луѓе околу себе кои можеш да се потпреш арно ама како туѓи ги гледаш или не соодветни онака да се издишеш пред нив, во секој случај ќе има мирно море и тивки ветрови многу брзо.:smir:

Другарка ми се мачи подолго време со еден сон, па ај да прашам. Во сонот е она со еден другар (ама тој ја свиѓа веќе подолго време) и нешто разговараат и пред одење да се поздрават и он ја бакнува во чело.
Па ја интересира што значи бакнеж во чело...?


Недоверба.

сонував во иста вечер во 2 различни сона, значи во првиот, татко ми, а во вториот мајка ми ме разоткриваат со цигаре како пушам (реално незнаат)!

треба нешто подетално или доволно е?

Се плашиш да не те откријат дека пушиш и си го сонуваш стравот.:smir:

ај ова некој нека ми каже што значи
сум одел на погреб на бебе завиткано во бел чаршав и додека сум одел накај гробиштата сум му го погледнал лицето и очите како да му биле подотворени?

Немир, немил настан, не убав сонов...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Sonuvav na drugarmi kukata sto e, e do nego ima kuka mislam zivee edna moja drugarka (mn si ja sakam :D) i sega so dvete kuki kako gi povrzuvame i pravime zabava dojdelo mnoooogu narod zabavate ja zapocnavme nie mn se sakavme vodevme ljubov (toa u sonot), i golema zurka dojdele mnogu luge premnogu gooolema zabava bese zurki nagradi i so li uste ne.

Sto moze da znaci sonot ?


(Izvinete za latinicata problem imam)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Леле, :kesa:сонував педери двајца :kesa: и сум си рекла во себе „ајдееее што има стана на овие сега?!“ И дека сум имала црвена марама (а инаку имам лилава)...Значи ли нешто ова ?:kesa:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Леле, :kesa:сонував педери двајца :kesa: и сум си рекла во себе „ајдееее што има стана на овие сега?!“ И дека сум имала црвена марама (а инаку имам лилава)...Значи ли нешто ова ?:kesa:
За педерите незнам али за марамата значи веселба.

Sonuvav na drugarmi kukata sto e, e do nego ima kuka mislam zivee edna moja drugarka (mn si ja sakam :D) i sega so dvete kuki kako gi povrzuvame i pravime zabava dojdelo mnoooogu narod zabavate ja zapocnavme nie mn se sakavme vodevme ljubov (toa u sonot), i golema zurka dojdele mnogu luge premnogu gooolema zabava bese zurki nagradi i so li uste ne.

Sto moze da znaci sonot ?


(Izvinete za latinicata problem imam)
Лошо лошо.Забава значи несреќа во домот или смрт на блиска личност.А водење љубов срам мислам дека беше.:toe::smir:
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Хмхм... Не дека знам многу или пак поише од некој тука за сонови, али знам некои работи кои ми ги имаат кажано постари луѓе и испаднале вистини...!!! Тоа се знаци кои се појавуваат кога сонуваш и те предупредуваат за нешто... Као на пример змија - ако видиш змија значи дека некој близок или може да умре или да се разболи... А ако ти се појави брада - тогаш ќе имаш грижи (плус од тие што си ги имал)....!!!
Има и други работи кои не ми текнуваат моментално...!!

:uvo:

Леле, :kesa:сонував педери двајца :kesa: и сум си рекла во себе „ајдееее што има стана на овие сега?!“ И дека сум имала црвена марама (а инаку имам лилава)...Значи ли нешто ова ?:kesa:

Ова значи дека треба да се убијеш...!!!

Хехехе, не бе се шалам...!!!:kesa:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Луси,сум се сонувала себе си гола. Додуша не скроз,пошто постојано рацете сум ги држела на интимните делови. Некое значење?
И што симболизира скршен чадор?
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Вчера сонував како сум била негде на гости и некоја жена ме прашала:леле слушнав дека тетин ти починал.Јас сум рекла дека тоа е точно,ама како од претходно да не сум знаела,а сигурна сум била.(а тетин ми не е починат)
Потоа ме прашала како починал.
Сум и рекла дека се запалила некоја кука и тетин ми отишол да помага да ја изгаснат,и така.

Знае ли некој да ми каже што може да значи ова,
оти кога станав многу се уплашив
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
А што значи да сонуваш мали деца (машки) во балетански хулахопки? :uvo:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
сонував како бегам од снежна лавина..... и се качувам на едно брдо и лавината по мене. за среќа ја избегнав. Толкување????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom