Сонови, толкување на сонови

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мила,
сонував дека се женам, имам невеста, таа во бел фустан јас во црно одело, и сеа јас неа ја макнам по улици паркови, и на некој начин како да си ја предизвикувам смртта, се така правам некои луди егзибиции во сонот, и на крајот знам скокнав на шини а таа ме гледаше, невестата јас можев да ја видам но не и го гледав лицето, како да имаше нешто ставено,нешто да ме спречува да не видам.
Кога од еднаш се појави Трамвајн пред мене на шините, искрено да кажам во сонот се уплашив, како да сфатив дека ќе умрам во тој момент, но пред да ме удри скокнав, не се сеќавам дали ме удре трамвајот или не, знам дека во тој момент се разбудив за да одам на работа. Одејќи по пат не ми беше сеедно уште уимав чуства од сонот:)
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Мила,
сонував дека се женам, имам невеста, таа во бел фустан јас во црно одело, и сеа јас неа ја макнам по улици паркови, и на некој начин како да си ја предизвикувам смртта, се така правам некои луди егзибиции во сонот, и на крајот знам скокнав на шини а таа ме гледаше, невестата јас можев да ја видам но не и го гледав лицето, како да имаше нешто ставено,нешто да ме спречува да не видам.
Кога од еднаш се појави Трамвајн пред мене на шините, искрено да кажам во сонот се уплашив, како да сфатив дека ќе умрам во тој момент, но пред да ме удри скокнав, не се сеќавам дали ме удре трамвајот или не, знам дека во тој момент се разбудив за да одам на работа. Одејќи по пат не ми беше сеедно уште уимав чуства од сонот:)
Невеста-смрт на некој член од семејството,а за другото од соновникот неможам да го пронајдам значењето :pipi:
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Се наоѓам во шума.Ноќ е.Тишина.Стојам до едно дрво.Има многу дрва наоколу.И толку.:toe:Многу често се плашам во сон.

Друг пат...Држам нож во рака,а тој е целиот во крв.:toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
Луси,сум се сонувала себе си гола. Додуша не скроз,пошто постојано рацете сум ги држела на интимните делови. Некое значење?
И што симболизира скршен чадор?


Болест е гола да се сонуваш и тоа тешка...


Скршен чадор, ќе изгубиш доверба во некој или заштита.

Вчера сонував како сум била негде на гости и некоја жена ме прашала:леле слушнав дека тетин ти починал.Јас сум рекла дека тоа е точно,ама како од претходно да не сум знаела,а сигурна сум била.(а тетин ми не е починат)
Потоа ме прашала како починал.
Сум и рекла дека се запалила некоја кука и тетин ми отишол да помага да ја изгаснат,и така.

Знае ли некој да ми каже што може да значи ова,
оти кога станав многу се уплашив

Му се продолжил животот, ништо страшно, напротив добар знак:smir:

А што значи да сонуваш мали деца (машки) во балетански хулахопки? :uvo:

Интриги, сплетки..

сонував како бегам од снежна лавина..... и се качувам на едно брдо и лавината по мене. за среќа ја избегнав. Толкување????


Ќе избегнеш бааги тешка ситуација:smir:

Мила,
сонував дека се женам, имам невеста, таа во бел фустан јас во црно одело, и сеа јас неа ја макнам по улици паркови, и на некој начин како да си ја предизвикувам смртта, се така правам некои луди егзибиции во сонот, и на крајот знам скокнав на шини а таа ме гледаше, невестата јас можев да ја видам но не и го гледав лицето, како да имаше нешто ставено,нешто да ме спречува да не видам.
Кога од еднаш се појави Трамвајн пред мене на шините, искрено да кажам во сонот се уплашив, како да сфатив дека ќе умрам во тој момент, но пред да ме удри скокнав, не се сеќавам дали ме удре трамвајот или не, знам дека во тој момент се разбудив за да одам на работа. Одејќи по пат не ми беше сеедно уште уимав чуства од сонот:)

Ќе се разболеш нешто, не е убаво, и тоа болест, и промени некој ќе ти настанат, измешани чувства, доста побркан сон. :(

Се наоѓам во шума.Ноќ е.Тишина.Стојам до едно дрво.Има многу дрва наоколу.И толку.:toe:Многу често се плашам во сон.

Друг пат...Држам нож во рака,а тој е целиот во крв.:toe:


Дрва се стабилност, не претставуваат опасност како во толкување, е сега може да се и кошмари па затоа ти предизвикуваат немири и страв, нож на сон значи некого дека ќе замолчиш, при што имаш и крв, значи ќе спречиш некои зли муабети, зборови...
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А што значи да сонуваш мртво бебе?
Сонував вујна ми која е почината родила бебе и ми го даде мене да го чувам,го стави у една како корпа.И ја заборавив да му дадам јадење и тоа умре.Имаше големи плави очи,и кој го извадив од корпата беше целото модро,ама очите му беа отворени не можев да му ги затворам,и мајка ми ми рече дека не умрело дека не сум му дала да јаде,туку заради очите.Инаку бевме во едно село кај што се сликани мајка ми и вујна ми и сликата ни е дома во рамка.

Се некои морбидни сонови сонувам у последно време.
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Сонот-Се наоѓав во една куќа,непозната,и се сеќавам дека имаше мнооогу долги скали,и сите луѓе што пробувале да се искачат до последниот спрат се качувале ама паѓале бидејќи сигурно биле изморени и јас сум почнала да се качувам ама при крајот на скалите сум паднала.Се сеќавам дека бев изтоштене но лазејќи се одвлечкав до најгорниот спрат.Кога влегов во собата имаше цвеќиња и многу убаво мирисаа и девојки облечени бо бело.на остатокот не се сеќавам Луси_лу ајде протолкувај те молам... :toe:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Sonuvav deka me pravele operacija na srce:nesvest: i toa bez anestezija ili so lokalna posto bev svesna i gledav:pos:.Neznam dali uspesno zavrsi operacijata,se razbudiv,za zal.:)
 
С

Сатори

Гостин
Овој е свеж од пред 30-тина минути.
Сонував како одам со дечко ми во некој камп со многу луѓе и додека одам по патот сите лежат од страна по тревата, седат на клупи и нешто чекаат, а само ние се движиме.:toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
А што значи да сонуваш мртво бебе?
Сонував вујна ми која е почината родила бебе и ми го даде мене да го чувам,го стави у една како корпа.И ја заборавив да му дадам јадење и тоа умре.Имаше големи плави очи,и кој го извадив од корпата беше целото модро,ама очите му беа отворени не можев да му ги затворам,и мајка ми ми рече дека не умрело дека не сум му дала да јаде,туку заради очите.Инаку бевме во едно село кај што се сликани мајка ми и вујна ми и сликата ни е дома во рамка.

Се некои морбидни сонови сонувам у последно време.

Некој проблем до пола ќе го решиш, и нема да те остави мирна, така да терај до крај не оставај јадежи да ти нарушат мир:smir:

Сонот-Се наоѓав во една куќа,непозната,и се сеќавам дека имаше мнооогу долги скали,и сите луѓе што пробувале да се искачат до последниот спрат се качувале ама паѓале бидејќи сигурно биле изморени и јас сум почнала да се качувам ама при крајот на скалите сум паднала.Се сеќавам дека бев изтоштене но лазејќи се одвлечкав до најгорниот спрат.Кога влегов во собата имаше цвеќиња и многу убаво мирисаа и девојки облечени бо бело.на остатокот не се сеќавам Луси_лу ајде протолкувај те молам... :toe:

Не е убаво, болест со долго опоравување, или некое нарушување на односи, од кои исто така ќе ти треба време да закрепнеш... :(

Овој е свеж од пред 30-тина минути.
Сонував како одам со дечко ми во некој камп со многу луѓе и додека одам по патот сите лежат од страна по тревата, седат на клупи и нешто чекаат, а само ние се движиме.:toe:

Чекориш по стабилен пат, значи нема турбуленции, уживај во моментиве:smir:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..А кога некого убиваш во сон.Јасно гледаш како крвои шибаа на секоја страна.А лицето не го гледав.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
..А кога некого убиваш во сон.Јасно гледаш како крвои шибаа на секоја страна.А лицето не го гледав.
Шознам али на точка пише убиство значело да се пазиш од непријатели.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера пак чуден сон сонував.
Од дома на мсн се договарам со 4 друагри да се запознаеме и се договараме овде кај мене има една бурекџилница.И си викам ај да не се брзам и така нема брзо да дојдат.И се симнувам и глеам другар од англиски седи во количка(инвалидска ќе да беше) ама како играчка и татко му ми вика ме мрзеше колата да ја палам па вака го натерав.И после се најдовме како во гаража ама надвор бев и другаров влегува со ламба и излегува циган и трча ни мава рекет не брка и ја се скрив и почнав да трчам.И викам избегав и глеам ме брка а бев со двајца другари од школо и бегам бегам улици многу нема кај да се скриеш и најдов куќа како на село голем двор и таму се скрив и многу беше лошо место нема шанси да не те види.И имаше 101 и до него се скрив и глеав овој крадецов фла сено пред мене ама ограда не разделуваше и ме виде и ме збрка и после видов тоа беше старец со бела брада и имав саат ист како него убав многу и ми зми го зема и вика што друго имаш и викам иам пари(20 или 50 денари беше) и му г дадов ама мобилниот не го скрив некако и викам сеа што ќе рече мајка ми и тука се заврши.
Знам знам ќе речеш сценарио Луси ама што би значело ова.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
Вчера пак чуден сон сонував.
Од дома на мсн се договарам со 4 друагри да се запознаеме и се договараме овде кај мене има една бурекџилница.И си викам ај да не се брзам и така нема брзо да дојдат.И се симнувам и глеам другар од англиски седи во количка(инвалидска ќе да беше) ама како играчка и татко му ми вика ме мрзеше колата да ја палам па вака го натерав.И после се најдовме како во гаража ама надвор бев и другаров влегува со ламба и излегува циган и трча ни мава рекет не брка и ја се скрив и почнав да трчам.И викам избегав и глеам ме брка а бев со двајца другари од школо и бегам бегам улици многу нема кај да се скриеш и најдов куќа како на село голем двор и таму се скрив и многу беше лошо место нема шанси да не те види.И имаше 101 и до него се скрив и глеав овој крадецов фла сено пред мене ама ограда не разделуваше и ме виде и ме збрка и после видов тоа беше старец со бела брада и имав саат ист како него убав многу и ми зми го зема и вика што друго имаш и викам иам пари(20 или 50 денари беше) и му г дадов ама мобилниот не го скрив некако и викам сеа што ќе рече мајка ми и тука се заврши.
Знам знам ќе речеш сценарио Луси ама што би значело ова.

Ах бе Крица, Спилберг вода може под пенџере да ти носи најискрено...


Немирен си, недоверлив и некои збрки нон стоп ти се случуваат...

..А кога некого убиваш во сон.Јасно гледаш како крвои шибаа на секоја страна.А лицето не го гледав.


Ќе скратиш некоја мака сис, за брзо :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom