Солун

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
4.433
Луѓе некоја идеја како да се стигне до Солун ако не е со кола/такси? Сега најдов дека Македонија Сообраќај немаат повеќе лиценца да возат до Солун, по што никој не врши превоз више до Солун. За воз имам исто чуено дека не продолжува накај Солун. Па некој што врши превоз или слично на релација Скопје-Солун? Десетина души сме
А да си најдете некое такси-комбе?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.147
Поени од реакции
10.188
А да си најдете некое такси-комбе?
Ти се наоѓа нешто број или слично? И дали воопшто во тие такси комбиња може возачот да почека еден ден, бидејќи сакаме да ноќеваме една ноќ. секако би платиле и за возачот ноќевањето, или сите понуди се стрикно само да однесе да почека неколку саати и да те врати?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
4.433
Ти се наоѓа нешто број или слично? И дали воопшто во тие такси комбиња може возачот да почека еден ден, бидејќи сакаме да ноќеваме една ноќ. секако би платиле и за возачот ноќевањето, или сите понуди се стрикно само да однесе да почека неколку саати и да те врати?
Број немам. Ваљда може да почека, зависи како ќе се договориш. Може и да се врати па другиот ден да дојде да ве зема. Прашајте по агенции ако не можете да најдете веќе директно таксист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom