Солун

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Луѓе некоја идеја како да се стигне до Солун ако не е со кола/такси? Сега најдов дека Македонија Сообраќај немаат повеќе лиценца да возат до Солун, по што никој не врши превоз више до Солун. За воз имам исто чуено дека не продолжува накај Солун. Па некој што врши превоз или слично на релација Скопје-Солун? Десетина души сме
А да си најдете некое такси-комбе?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
А да си најдете некое такси-комбе?
Ти се наоѓа нешто број или слично? И дали воопшто во тие такси комбиња може возачот да почека еден ден, бидејќи сакаме да ноќеваме една ноќ. секако би платиле и за возачот ноќевањето, или сите понуди се стрикно само да однесе да почека неколку саати и да те врати?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ти се наоѓа нешто број или слично? И дали воопшто во тие такси комбиња може возачот да почека еден ден, бидејќи сакаме да ноќеваме една ноќ. секако би платиле и за возачот ноќевањето, или сите понуди се стрикно само да однесе да почека неколку саати и да те врати?
Број немам. Ваљда може да почека, зависи како ќе се договориш. Може и да се врати па другиот ден да дојде да ве зема. Прашајте по агенции ако не можете да најдете веќе директно таксист.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Дечки, на враќање од краците сакам да влезам во Солун да го искористиме денот да прошетаме. Имате некој предлог каде да се паркира, бесплатен или платен паркинг?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дечки, на враќање од краците сакам да влезам во Солун да го искористиме денот да прошетаме. Имате некој предлог каде да се паркира, бесплатен или платен паркинг?
Бесплатен паркинг имаш кај ИКЕА, ама после треба да одиш со автобус, линија 3К. Во градот мислам дека бесплатен паркинг ти е кај One Salonica Outlet (надворешниот паркинг). Јас паркирам тука, во центарот на градот е, 1.30 еур од саат.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Бесплатен паркинг имаш кај ИКЕА, ама после треба да одиш со автобус, линија 3К. Во градот мислам дека бесплатен паркинг ти е кај One Salonica Outlet (надворешниот паркинг). Јас паркирам тука, во центарот на градот е, 1.30 еур од саат.
Не ми ја отвара локацијата. Инаку може да пробам и со Салоника.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
820
Дечки, на враќање од краците сакам да влезам во Солун да го искористиме денот да прошетаме. Имате некој предлог каде да се паркира, бесплатен или платен паркинг?
Провери убаво само дали работат во недела, ако тој ден си во Солун.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Бесплатен паркинг имаш кај ИКЕА, ама после треба да одиш со автобус, линија 3К. Во градот мислам дека бесплатен паркинг ти е кај One Salonica Outlet (надворешниот паркинг). Јас паркирам тука, во центарот на градот е, 1.30 еур од саат.
Passenger Terminal Parking (P1)
+30 231 059 3500
И има уште еден паркинг пред него, еден до друг се.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Passenger Terminal Parking (P1)
+30 231 059 3500
И има уште еден паркинг пред него, еден до друг се.
Да да ги гледав овие, ама за овој првиот пишуваше нешто рента кар и мислев не е паркинг. Иначе супер е и овде, ми изгледаат големи па ваљда ќе има место.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.043
Дечки, на враќање од краците сакам да влезам во Солун да го искористиме денот да прошетаме. Имате некој предлог каде да се паркира, бесплатен или платен паркинг?
Јас паркирав на улицата односно булеварот одма кај тоа чадорите што се, имаше доста коли паркирано па ја остаив и мојата.
И кај Салоника можеш по тоа уличките од карши да ја остаиш, има еден Стриптиз бар тука, или така нешто, пусто е и има доста простор за паркирање.

До сеа никад не сум платил паркинг у Грција, било со моја било со туѓа кола.

У Космос трговскиот тука у близина на тоа улиците кајшто има слободно ја оставам, има и други коли, мада таму ако не се лажам 2 евра е паркинг за цел ден, на паркингот на трговскиот зборам, така да тоа ти е посигурна опција.

Низ Солун има знаци забрането паркирање и запирање на некои места, ама обично има доста улички каде слободно моеш да ја паркираш колата.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Јас паркирав на улицата односно булеварот одма кај тоа чадорите што се, имаше доста коли паркирано па ја остаив и мојата.
И кај Салоника можеш по тоа уличките од карши да ја остаиш, има еден Стриптиз бар тука, или така нешто, пусто е и има доста простор за паркирање.

До сеа никад не сум платил паркинг у Грција, било со моја било со туѓа кола.

У Космос трговскиот тука у близина на тоа улиците кајшто има слободно ја оставам, има и други коли, мада таму ако не се лажам 2 евра е паркинг за цел ден, на паркингот на трговскиот зборам, така да тоа ти е посигурна опција.

Низ Солун има знаци забрането паркирање и запирање на некои места, ама обично има доста улички каде слободно моеш да ја паркираш колата.
Знам дека не се плаќа нигде паркинг, и дека има некои забутани паркинзи. Иначе не знам како ќе биде со гужва иначе по уличките ќе се паркирам. А мислам дека е далеку Космос за да ја оставам таму, евентуално како што кажаа погоре со автобус.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.043
Знам дека не се плаќа нигде паркинг, и дека има некои забутани паркинзи. Иначе не знам како ќе биде со гужва иначе по уличките ќе се паркирам. А мислам дека е далеку Космос за да ја оставам таму, евентуално како што кажаа погоре со автобус.
Не не, Космос е далеку, мислев и за таму прашуваш.

Види по улиците што кур сврти едно кругче две ако најдеш спикај се негде.
Најсигурна опција секако е паркинг, ама коа не се плаќа можеш и вака.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Не не, Космос е далеку, мислев и за таму прашуваш.

Види по улиците што кур сврти едно кругче две ако најдеш спикај се негде.
Најсигурна опција секако е паркинг, ама коа не се плаќа можеш и вака.
На враќање ќе поминам до Космос и Икеа како секој просечен македонец :D
Па од таму да продолжам низ Солун. Не сум бил со кола до сега во Солун па дека голем град ме плаши гужвата и еднонасочните улици:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom