Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.195
Поени од реакции
2.116
...кој последен се смее најслатко се смее, не се спуштам на твое ниво, јас за тебе сум бренд во секој смисол, важно знаеш дека донаторите земаат паричен износ на ддв од вкупен износ на донацијата од државата,
Знам бе срце...ти за мене си Кока Кола. Јас, обична Кокта :D.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.568
Поени од реакции
82.206
Знам бе срце...ти за мене си Кока Кола. Јас, обична Кокта :D.
Кокта е каде каде боље од Кока-кола.
Нема вештачки глупости и хемикалии колку Кока-колата и поубав вкус има. Хербален.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.982
Поени од реакции
36.765
Кокта е каде каде боље од Кока-кола.
Нема вештачки глупости и хемикалии колку Кока-колата и поубав вкус има. Хербален.
...КК има кофеин, оригинална кокта нема кофеин и точно е само хербален освежителен пијалок, ама далеку да е боље од КК, неспоредлив бренд.

...инаку во МКД имаме најдобра КК, барем засега, Грција е преплавена со бугарска КК која наместо шеќер имаат додаден фруктозен, гликозен сируп многу непријатен вкус, додека другите КК во околината се со додаток на разблажувачи што е многу гадна сама КК после пиење, затоа кога купувате читајте на етикетата состав, шеќерот со кофеинот го дава вистинскиот вкус на КК како бренд, све друго е блуткаво и неоригинално, а богами и штетно!

...ова вака за информација за соживот меѓу словенска екс бренд ЈУ Кокта и бренд КК, што ја даде али паша во стил на покојниот ромски политичар.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.195
Поени од реакции
2.116
Кокта е каде каде боље од Кока-кола.
Нема вештачки глупости и хемикалии колку Кока-колата и поубав вкус има. Хербален.
Ама Кокта колку да е добра, не е бренд. А @bijons е бренд за мене во секој смисол :D . Барем така се произнесува!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.649
Поени од реакции
5.443
...инаку во МКД имаме најдобра КК
Благодарение на скопската вода од Рашче која е втора по квалитет после австриската од Виена.
Автоматски споено мислење:

Ама Кокта колку да е добра, не е бренд. А @bijons е бренд за мене во секој смисол :D . Барем така се произнесува!
Беше бренд број 1 заедно со Јупи во СФРЈ кога немаше Кока кола.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.898
Поени од реакции
10.426
За да се има каш бум на каса за тостер изнајмените бесни аута (пошто на вакви аута кога се изнајмуваат, се плаќа секој километар поминат) се враќаат товарени на камиони назад за западна Европа.

Веќе мешаат малтер од вчера, феријата им заврши

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.287
Поени од реакции
17.026
I povtorno:

 
Член од
12 август 2024
Мислења
34
Поени од реакции
70
Детено што загина скоро на патот за Блаце кога се судри со автобус бил товарен со дрва и тоа му била секојдневна тура
За ова ако добро разбрав од медиумите автобусот пробал да избегне ѓубре и шут на патот и отишол во спротивна лента. 17 годишник има право да вози веќе Б категорија. Од вакви работи очекувам повеќе да гинеме. Тука е крива цела нефунцкионална држава од тоа што нема каде да се фрла ѓубре, циганаријата што не се става во ред и и се дозволува да фрла и пали се и сешто и службите што не го собрале кога веќе било на пат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom