Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
5.471
Кои дроги шмркате тоа е чудо невидено, или па едноставно глупи сте.
Да се изедначат албанците со србите за генодици едноставно не ми доаѓаат зборови за глупоќава.
Само 90-тите убија над 100к луѓе, тоа ти се за 10 години, таа бројка албанците низ целата нивна историја ја немаат ниту приближно.
Ама терајте, серверов на форумов трпи све.
Албанците се секогаш чисти како солза, обесправени, маченички души кои никогаш немаат сторено никаков зулум во своето кревко постоење како народ...врти сучи секој муабето со вас завршува со тоа или дека секогаш некој ве мести.

Знаеш, излишни ми се муабетите со вас, гледам има луѓе нешто објаснуваат се докажуваат, еве 30 години докажуваме не дека се промени нешто...пак сте си истите. Шака народ кој изиграва овде автохтони без никакви расудувачки способности или можност за саморефлексија на поединецот...чие најголема цел е да се живее во голема куќа, со скапа кола и со можност да наштети на Македонците на некој начин...и нормално покажување покорност кон Бога.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.963
Поени од реакции
36.748
Веќе не знаеш ни што зборуваш, абе целосно ослепена од шовинизам , и донациите почнале да ти сметаат , па објаснуваш еден закон, кој и западна и источна Македонија го прогласија за нефунксионален. Веќе 8 години се бара да се смени овој закон, баш поради нефунксионалноста.
Вака просто да ти објаснам, никој не ќари во случајот на школото ни од ДДВто ни од тендерите. Доаѓат луѓе , донираат пари кои се оданочени, и го бајпасираат законот, бидејќи тоа е сам трн во око за нив. Нејќаат ни да ги вратат дел од ДДВто што им следува по тој закон. Доаѓа , донесува врати, и оди. Другиот доаѓа молерисува или малтерисува , и оди. Никому не му е до враќањето на ДДВто.
И види изненадувањето, ако со владин тендер тоа реновирање кошта 100.000 ЕУР на пример, вака ќе кошта 55.000 ЕУР.
И ти тука си дошла да продаваш муда за бубреѕи. Ај те молам поштеди не!!!
(Ама , не ...албанци донирале...мора да пишувам нешто лошо)
...ајде, ајде, донации има и во болницата во градот каде живееш, нацратни мурали по фасади, а што нема систем за инфузија со што болниот би примал терапија која пола мора да ја купи со сопствени средства тоа не те интересира важно има донација во вид на цртанки низ цела фасада на клиничка болница која личи на луна парк, а не на болница.

...и види богати дадени донации за изградба на камена ограда и паркинзи во болницата мислиш бизнис центар е, а не болница, а од друга страна влечени пари за тендер за ограда и паркинзи од државата, вака и баба ми знае да работи, пред граѓаните ќе се фалиме дадена донација, а во позадина тендер за истото, една работа платена два пати, ти не знаеш што е шовинизам кога се прави злоупотреба преку донација се мешани повеќе ВИП од двете коалициони партии, а вие таму извини вака, слепци или земате дел од колачот, па вака браните небранливото.

scv20240826_000313_copy_1071x1511.jpeg

...ајде биди љубезен преведи го текстот, во име на соживот што се прави по болниците, еве кој е овде ослепен шовинист д-р А.Таравари, д-р И.Демири или јас :toe: ,
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.118
Поени од реакции
1.527
...ајде, ајде, донации има и во болницата во градот каде живееш, нацратни мурали по фасади, а што нема систем за инфузија со што болниот би примал терапија која пола мора да ја купи со сопствени средства тоа не те интересира важно има донација во вид на цртанки низ цела фасада на клиничка болница која личи на луна парк, а не на болница.

...и види богати дадени донации за изградба на камена ограда и паркинзи во болницата мислиш бизнис центар е, а не болница, а од друга страна влечени пари за тендер за ограда и паркинзи од државата, вака и баба ми знае да работи, пред граѓаните ќе се фалиме дадена донација, а во позадина тендер за истото, една работа платена два пати, ти не знаеш што е шовинизам кога се прави злоупотреба преку донација се мешани повеќе ВИП од двете коалициони партии, а вие таму извини вака, слепци или земате дел од колачот, па вака браните небранливото.

Прегледај го приврзокот 427514

...ајде биди љубезен преведи го текстот, во име на соживот што се прави по болниците, еве кој е овде ослепен шовинист д-р А.Таравари, д-р И.Демири или јас :toe: ,
ova e politicki be bijonsi, znaesh deka Taravari e nervozen so Demiri i sega va go narekuva... kako ne ti precel tenderot na Angushev so Filipce zaradi koj umiraa 14 dushi vo Tetovo, ti preci edna donacija.

Bijons stvarno si pominel sekoj limit na omraza, ne znam shto praesh i so shto se zamarash vo zhivotot, no stvarno ti treba intezivna terapija.
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
19
Поени од реакции
20
ova e politicki be bijonsi, znaesh deka Taravari e nervozen so Demiri i sega va go narekuva... kako ne ti precel tenderot na Angushev so Filipce zaradi koj umiraa 14 dushi vo Tetovo, ti preci edna donacija.

Bijons stvarno si pominel sekoj limit na omraza, ne znam shto praesh i so shto se zamarash vo zhivotot, no stvarno ti treba intezivna terapija.
Епа зошто не излеговте да протестирате против Анѓушев, Филипче и Заев?
Јас ќе ти одговорам да не се мачиш, полициски час ќе воведеа и ќе ве тепаа ко магариња. Паметно изигравте да не имаше плус жртви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom