Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.426
Не постои и не е битен тој збор во реален конфликт. Битна е победата.

Просечен шипо од 10 години знае да пука, македончето си замислува свет без насилство и е строго против пиштоли. Смртоносен идеализам.
И 2001 бевме без пиштоли ама тие шо отидоа тогаш во Лавовите беа деца растени на улица каде ако малце се правиш мангуп прво ќе добиеш по нос, а потоа и нешто повеќе.
Резервистите сите беа служени во ЈНА или во уште НЕреформирана со курсисти АРМ - па си ја знаеа работата.
Командата тогаш заеба работа инаку ги истребивме ко глувци, сами, без ничија помош.

После тоа, сето е историја.

Сега да фати конфликт има да не истребат ко бубашваби (во право си), не дека нивните деца се поспособни од нашите ама нашите се пички во душа и чекаат на мама и тате на свои 30 и кусур (да не клавам тука примери од форумот оти одма се наоѓаат изненаѓени и увреѓени), јас кога растев не беше така.

Пример, растен сум во мешани заедници, цел живот, сум одел во мешани школи, секогаш ме почитувале од Албанците и сум ги почитувал, сме немале проблеми. Додуше кога сме ги имале ги бркав да ги бодам со лептирот, а тие мене со палки за да ме искичмат, така се покажува став и мадиња - ако им ќутиш ќе те множат со нула. Сум знаел да одам со по некоја модрица под око, сум знаел да избодам некое шанкуре на батерии ама во 90-ти тоа беше секојдневие од живот на улица.

Генерациите пред мене, беа бетер, тие одеа и млатеа рандом Албанци само затоа што се Албанци, ништо друго. Причина друга не им требаше. Сите со досие, сите лежени по затвори барем еднаш или се чекаше да добијат статус на полнолетно лице па да ги затворат на некое време. Ги млатеа само затоа што ја згрешиле улицата по која решиле да се спуштат во центар, а во центар ќе ги начекаа пак и ќе ги млатеа само затоа што се осудиле да слезат во центар. Голема разлика има од денес. Денес е обратно.

Пошто сега немаме такви деца, причино-последински имаме клиентела за бело кај Албанците и курви кои пушат албански курови за пари. Никој не ни е крив, сами генерациски ја ебавме работата, толку сме биле способни.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.106
Поени од реакции
8.380
Понесен од емоции.

Згрешил дечкото.

Грешеа и македонците кога играа со Литванија а пееја мртов ш*птар...
мрш бе, понесен од емоции, алооо нормален си ?
Автоматски споено мислење:

Ooo чивша „соживотот“... Еве го копукот:

Овој копуков не ни Албанец, овој е шиптарана од косово.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.872
Ништо чудно, они сакаат да не нема од тука и ова да биде нивно.

Што е нејасно тука?

Треба да сфатите конечно сите, што они ни мислат. Зарем не беше доволно све до сега што ни направија за да сфатиме?
Нема потреба од чудење на ништо од нивна страна, после Смилковско.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.195
Поени од реакции
16.562
Понесен од емоции.

Згрешил дечкото.

Грешеа и македонците кога играа со Литванија а пееја мртов ш*птар...
Ne zgresil on nisto, bas si kaza kako stojat rabotite vo nasoka na vasiot sovinizam kon Makedoncite. Toa sto e Evropsko prvenstvo, i sto e on oficijalen pretstavnik na albanskata fudbalska reprezentacija i sto e neviden skandal, ne menuva ama bas nisto. Jas velam, daj boze vie vaka sto poveke da se odnesuvate za da mozat i tie glupaci od Makedonci ( majkata vo picka glupa da im ja ebam) koi vi cestitaat Bajram na Facebook i vi go pusat kurot eventualno eden den da razberat kako stojat rabotite.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.510
Поени од реакции
5.804
Понесен од емоции.

Згрешил дечкото.

Грешеа и македонците кога играа со Литванија а пееја мртов ш*птар...
Не бе не, златен медал имаш за ментална гимнастика :pos:

Ко курвине што се тешат дека не курви, едноставно дејтаат за пари а и башка им се ебе, што има лошо у тоа :toe:

Исто и вие, цел живот не сте шиптapи туку само погрешно сфатени или понесени од емоции.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.426
Не бе не, златен медал имаш за ментална гимнастика :pos:

Ко курвине што се тешат дека не курви, едноставно дејтаат за пари а и башка им се ебе, што има лошо у тоа :toe:

Исто и вие, цел живот не сте шиптapи туку само погрешно сфатени или понесени од емоции.
+ Стално спрски служби ги местат.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
Тоа е благодарноста која е упатена за тоа што ги прибраа истите оние, кои вчера ги пцуеше оваа карикатурата кога им спремаа етничко чистење на Косово. Му дадеш прст, тој цела рака ќе ти зеде. Тоа е најголема грешка што воопшто им дозволија да го извадат газот кога беше најгусто. Требаше да ги остават да си дојде ѓаволот по своето. Ама многу брзо ја забораваме историјата, затоа ни се повторуваат грешките.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.872
... tie glupaci od Makedonci ( majkata vo picka glupa da im ja ebam) ...
Така е. Македонците кои цело време се праат наудрени за све што ни прави УЧК, дали ради пари од невладина, дали ради умилкување на странски невладини и фондови, претставници и амбасадори, сеедно... тие се најголемата пречка која не спречува да го решиме проблемот со Албанците, но, не заборавајте и дека тие се и најголемата причина (од наша страна) ради која све ни се дешава од Албанците.

На нив да им ебам све.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.439
Поени од реакции
4.935
Читајте коментари.
Автоматски споено мислење:

Понесен од емоции.

Згрешил дечкото.

Грешеа и македонците кога играа со Литванија а пееја мртов ш*птар...
Е македонците не грешеа, они имаат право за се што им направиле шиптaрите, тепачките по автобуси, смилковско, и се друго.
Не мешај баби со жаби.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.527
Поени од реакции
7.632
Мирлинд Даку роден во Гњилане, Косово. Дополнителен коментар е непотребен.

Реакциите на постот со осуда се воглавно од Албанци од Албанија и неколку од Македонија.

Од каде извира оваа омраза на Косоварите кон Македонија?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.990
Поени од реакции
8.539
Мирлинд Даку роден во Гњилане, Косово. Дополнителен коментар е непотребен.

Реакциите на постот со осуда се воглавно од Албанци од Албанија и неколку од Македонија.

Од каде извира оваа омраза на Косоварите кон Македонија?
И игра во руското првенство во Рубин Казан, сигурно српските тајни служби го пратиле таму.:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom