Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.922
Друже нема шанси, скришум можеби ќе фатите некоја албанка, ама ако дознаваме ќе ти доаѓаме дома со калаш или пиштол. Затоа да не се обидите за џабе.
Значи си признаваш дека иако моментално е 21 век, уште сте заглавени во 14ти... Ах бе празно едно
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.809
Поени од реакции
10.409
Друже нема шанси, скришум можеби ќе фатите некоја албанка, ама ако дознаваме ќе ти доаѓаме дома со калаш или пиштол. Затоа да не се обидите за џабе.
Пошто пички сте во душа да дојдите со голи раце и еден на еден.

Дробени се албанките уште од времиња, сами иделе и се давале и ќе се даваат кај други покрај вашите пошто сте инцестоидно племе поголем дел од вас и како такви дома не можат да ве смислат.

Глупи сте ко тркала, а и повеќе од пола деца дома не ви се ваши (или на ваши роднини, братучеди, дедовци - кој прв се качил на невестата) или пак „каурски“.

Не познавам муслиманка која радо не се товари со македонци, не од пари, не за друг интерес, туку од ќеиф.
Од друга страна, не познавам македонка или премал број се кои одат со албанци од ќеиф.

Така да, неко меџу нама није наш Пуновиќу. ;)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Двата се битолчани и врската им беше океј, а уствари познанството им е што учеа заедно основно.

Едмонд работи во фирмата на татко му, а и тој и стариот имаат 10 пати повеќе сенс и почит кон тебе како муштерија отколку било кој македонец што ќе му стапниш во дуќан / стовариште.
Со тоа изградиле салам име во градот и фирмата успешно работи во цела мкд.

Од друга страна Шијакова не иди од некоја богата фамилија, а да ја слушниш како збора ќе си речиш оваа бе козата нема 3 грама мозок.
Како и да е, таква ко шо е не е зол човек, ниту е користољубива. Од друга страна успеала (колку да е смешно) да биди еден вид инфлуенсерка со тоа инстаграмот, а позната е по тоа што и на велико збораше за нејзиното здравје дури и кога постираше слики и видеа од операцијата што и ја правеа (мислам дека тумор беше во прашање).

Дури ни тогаш Едмон не му ги удри клоците, па после тоа стигнаа и до просење, свадба, еве и дете...

Како и да е, едни од ретките во мкд кои не гледале еден на друг со предрасуди. Може да ги плукате до утре и да ги класифицирате во широкото милје во кое потпаѓаат Албанците или спонзорушите ама овие двајца немаат албанско или спонзорушко во нив туку едноставно се деца кои пораснале еден покрај друг прво со другарување и познанство, а потоа и со оформена врска. Можда еден од начините да изградиш доверба - иако си различна религија.

Јас би им честитал да сум на ваше место, наместо да се подбивам со нив.
Ми пишаа повеќе Битолчани во пп истово што го пишуваш и ти, убаво ако е така, не навлегувам понатаму во дискусија, нивна работа си е само знам дека не би сакал ќерка или сестра(кога би имал) да ми биде мажена за Албанец во ниедна варијанта и тоа е тоа.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.809
Поени од реакции
10.409
Ми пишаа повеќе Битолчани во пп истово што го пишуваш и ти, убаво ако е така, не навлегувам понатаму во дискусија, нивна работа си е само знам дека не би сакал ќерка или сестра(кога би имал) да ми биде мажена за Албанец во ниедна варијанта и тоа е тоа.
Ги знаеме како океј градски деца, затоа така и ти пишале. Сега понатаму како ќе се одвива нивното и како им е дома тие си знаат ама мислам дека се една од ретко успешните меѓуверски приказни и убаво е што е така.
Порано во екс ју имало еден куп мешани бракови па никој не се пожалил.

Во денешно време никој верувам дека не би сакал ќерка да даде кај албанци, порано можеби и подруги биле времињата, се почитувал ред и кај нив повеќе, денес како и да свртиш има деградација и тоа назадување е евидентно и кај нас и кај нив.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
242
Поени од реакции
735
Албанки од Македонија со Македонци - кој како, обично се скриваат. Ама колку има Албанки од Албанија со Македонци, со склучени бракови и родено по 4-5 деца... Илјадници "Мирјета"Стојкоска, "Валбона" Трајкоска итн... Албанки од матичната им земја Албанија, на која нашите Косовари се угледуваат а не се прифатени ни од мажите ни од жените од Република Албанија :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.674
Поени од реакции
23.728
Мене само ме интересира како ќе им се вика детето ? Дали ќе се вика Африм во чест на кумот Пуно или ќе им се вика Србољуб исто во чест на кумот Пуно ?
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.980
Поени од реакции
4.519
Мене само ме интересира како ќе им се вика детето ? Дали ќе се вика Африм во чест на кумот Пуно или ќе им се вика Србољуб исто во чест на Кумот Пуно ?
Ќе се вика Пламен.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Абе вие отоманската империја ја слабеевте со курви камоли нас албанците.
Со ваква стратегија светска сила да станете.
Автоматски споено мислење:


Друже нема шанси, скришум можеби ќе фатите некоја албанка, ама ако дознаваме ќе ти доаѓаме дома со калаш или пиштол. Затоа да не се обидите за џабе.
Среќа вие ја јакневте со промена на верата христијанска, души продадени, како ветерот сте менувале страни низ цел век.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.582
Поени од реакции
16.489
Да видиме дали Србија ќе му замери на Израел за ваквата чифутинска „позадинска„ политичка игра...
Србите потпишаа договор со Израел каде Јерусалим го признаваат како главен град. :pos:
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
866
Поени од реакции
935
Абе вие отоманската империја ја слабеевте со курви камоли нас албанците.
Со ваква стратегија светска сила да станете.
Автоматски споено мислење:


Друже нема шанси, скришум можеби ќе фатите некоја албанка, ама ако дознаваме ќе ти доаѓаме дома со калаш или пиштол. Затоа да не се обидите за џабе.
Хахаха, точно, сарказам, би те замолил да му одговориш и на Дарданија...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.922
Албанки од Македонија со Македонци - кој како, обично се скриваат. Ама колку има Албанки од Албанија со Македонци, со склучени бракови и родено по 4-5 деца... Илјадници "Мирјета"Стојкоска, "Валбона" Трајкоска итн... Албанки од матичната им земја Албанија, на која нашите Косовари се угледуваат а не се прифатени ни од мажите ни од жените од Република Албанија :icon_lol:
Како шиптараната учи математика

Правам 7 деца, 5 се раѓаат женски. На 16 години ги продавам за 500 евра, 2500 евра ќар. Со тие пари се знае, се полни калашот за свадбата на синовите.

И така во круг од генерација на генерација и од колено на колено.

Канализација? -Не мора
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
866
Поени од реакции
935
Како шиптараната учи математика

Правам 7 деца, 5 се раѓаат женски. На 16 години ги продавам за 500 евра, 2500 евра ќар. Со тие пари се знае, се полни калашот за свадбата на синовите.

И така во круг од генерација на генерација и од колено на колено.

Канализација? -Не мора
Хахаха, ме насмеа...Се сменија времињата, прво ќе работи 5-6 години, картичката кај таткото, па после оди 500 евра . .. бизнис, јебига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom