Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.303
Поени од реакции
36.743
Тешки пациенти се големиве верници и следбеници на педофилот Мухамед. Ја пцуе Богородица, а не знае дека во Куранот Дева Марија е спомната 70тина пати и опишана е како најдобрата жена што некогаш постоела.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.936
Поени од реакции
4.088
Некој спомена соживот? Со кого, со племе каменовековно?...
Автоматски споено мислење:

Тешки пациенти се големиве верници и следбеници на педофилот Мухамед. Ја пцуе Богородица, а не знае дека во Куранот Дева Марија е спомната 70тина пати и опишана е како најдобрата жена што некогаш постоела.
Секако-Куранот ги споменува и Мерјем, и Муса, и Иса, и Ибраим...ама дотичниот е неписмен, небитно што се клања секој петок...
 
Последно уредено:

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.815
Поени од реакции
9.981
Сега ќе го редиме орка му ебам

My пишав на копилето да видиме дали ќе врати
Чим заврши со општење со козата ќе врати сигурно
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.561
Поени од реакции
20.242
Какф малер смо ми Македонци.
Ем иамо младу и слабу државу, ем иамо најглупи владе у сфет, не мкд владе члан него наши владе!
Најглупи.
Коалицие, па и опозицие.
А капак на сфе тој,иамо га најглуп багиран вирус у историју на цивилизацие.

Насобрало ни се.
Малер до малер.


А иначе ја не верују у малери, судбине, среќе.
Па види ск ти.
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.833
Поени од реакции
23.350
Тешки пациенти се големиве верници и следбеници на педофилот Мухамед. Ја пцуе Богородица, а не знае дека во Куранот Дева Марија е спомната 70тина пати и опишана е како најдобрата жена што некогаш постоела.
Од поодамна мислам дека се подолни и од муслиманите на Блискиот Исток, а ќе ти кажам и зошто. И под ИСИС и под талибанците и под арапите те фатат ли дека дилаш дрога, си макро на проститутки, се бавиш со лихва и рекет (камата е строго забранета во ислам затоа имаат посебен тип на исламски банки и фондови), се коцкаш на борби на кучиња (кучињата се омразени во ислам), пљачкаш, бесилката не ти бега на лице место. Нашиве ги имаат земено сите можни најлоши концепти од исламот, а ги баталуваат оние единствени 2-3 асални што се. Тоа ќе му дојде како да направиш комбинација да живееш во северна Норвешка со таа клима и тие цени, а платата да ти е афричка. Не може полошо.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.303
Поени од реакции
36.743
Од поодамна мислам дека се подолни и од муслиманите на Блискиот Исток, а ќе ти кажам и зошто. И под ИСИС и под талибанците и под арапите те фатат ли дека дилаш дрога, си макро на проститутки, се бавиш со лихва и рекет (камата е строго забранета во ислам затоа имаат посебен тип на исламски банки и фондови), се коцкаш на борби на кучиња (кучињата се омразени во ислам), пљачкаш, бесилката не ти бега на лице место. Нашиве ги имаат земено сите можни најлоши концепти од исламот, а ги баталуваат оние единствени 2-3 асални што се. Тоа ќе му дојде како да направиш комбинација да живееш во северна Норвешка со таа клима и тие цени, а платата да ти е афричка. Не може полошо.
И една битна работа заборави, дека музика е харам и забранета во исламот, а овие пепел се прават на Теа Таировиќ. :icon_lol:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.833
Поени од реакции
23.350
И една битна работа заборави, дека музика е харам и забранета во исламот, а овие пепел се прават на Теа Таировиќ. :icon_lol:
Седум пати сум бил на концерт на Аца Лукас, по еднаш на Саша Матиќ, Шако Полумента, Харис Џиновиќ, Наташа Беквалац... Минимум рамковно биле 18% застапени во публиката. Од петочна молитва директно на виски, бело и курви.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.806
Поени од реакции
6.801
Screenshot_20230925-192104_Chrome.jpg

Наместо да одат со Каурите да протестираат против убијците поврзани со скандалот во онкологија каде што и нивни умреле, тие одат да прават комеморација за еден цајкан од Косово. И така продолжува згаснувањето на албанските животи поради албански сторители (директно и индиректно) за каузата албанска, само да за патат Каурите, а тие што гинат од Каури (меѓу кои и Србите) се порелевантни од овие што гинат во многу поголема бројка, но не од душманот туку од самите нивни сонародници...
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.267
Поени од реакции
5.372
Врвни социолози и психијатри треба да го испитуваат односот што Македонците го имаат према Албанците...цела научна фела, макар и господинот Фројд го станеме од гроб.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.950
Поени од реакции
8.452
Прегледај го приврзокот 391925

Наместо да одат со Каурите да протестираат против убијците поврзани со скандалот во онкологија каде што и нивни умреле, тие одат да прават комеморација за еден цајкан од Косово. И така продолжува згаснувањето на албанските животи поради албански сторители (директно и индиректно) за каузата албанска, само да за патат Каурите, а тие што гинат од Каури (меѓу кои и Србите) се порелевантни од овие што гинат во многу поголема бројка, но не од душманот туку од самите нивни сонародници...
Tи си слушнал за Пријателски Оган и Колатерална Штета? Албанците моментално ги усовршуваат.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.401
Рајо, рајо! Мислиш ли ти, дека со бабински плачеви ќе те слушне Бог и ќе се спасиш? Се лажеш несреќнице! Дојди по мене и ќе се спасиш - рекол Исус на еден, а тоа значи: Стани, опри се против непријателот и Бог ќе ти помогне. Лозјето не сака молитва, ами мотика! Од оф и леле и што ми било пишано! до сега никој не видел аир... та свести се, забога! Те тепа арнаутин - тепај го и ти! и тој душа и ти: раце ти дал Господ - што му додеваш на Бога...

— Петар Поп Арсов, На Мокров
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.987
Поени од реакции
3.716
Можеме со денови и ноќи да набројуваме што тоа е негативно кај грото од Албанците, да им најдеме 1000 мани како народ и како муслимани.... има многу од тие критики што држат вода. Но тоа нема да го смени фактот дека се се помоќни и во економска и политичка смисла па и криминална, полека полека ги освојуваат сите бизниси, ги купуваат сите атрактивни деловни простори, купуваат и градат големи трговски центри, па го држат и грото од криминалот со дрога, бизниси со нафта..... иако почнаа од нула, не учествуваа во приватизацијата ниту со 1 посто. Дали сме се запрашале што тоа кај нас е рѓаво и пропаѓаме а кај нив е добро и економски се издигнуваат многу бргу? Како народ и муслимани имаат една карактерна црта, (што им е и заповед во Куранот иако незнам каде) на која може само да им завидуваме а тоа е што секој ги помага ближните, се грижи за ближните, харам е колку и да имаш ако не се грижиш за ближниот. Еден се издига и со него нагоре повлекува десетици ближни, тие се издигаат повлекуваат други ближни... кој и да падне има кој да го подигне. Ако еден има, имаат и сите браќа и сестри. Само кај нас ,,цивилизираните,, редовно имаме ситуации на луѓе милијардери чии браќа и сестри едвај имаат за леб, возат бентлија а браќата и сестрите јаваат магариња, летуваат на Хаваи а браќата им во Дојран, имаат вреќи со пари а за внуче од брат или сестра се собираат донации за лечење за мочани 10 000 евра, направил фирма вредна милиони а брат му е чувар за минималец како и сестра му чистачка, направил брдо пари во Норвешка а на брат му му донел патики и стариот ајфон и бара дел од трошната куќичка во која живее брат му а останала од татко му.... недај боже па да паднеш затвор, никој со прст нема да мрдне да те вади, или да паднеш болен... ке ти донесат портокали. Затоа, се додека кај нас е јас и само јас, ке се чаталиме како тоа ние сме многу цивилизирани а у ствари сме себични лајна невидени. За каква цивилизираност и за какво ниво можеме да зборуваме додека уживаме во бедата и несреќата на сопствениот брат или сестра? Нели е тоа најтежок вид на лицемерие?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.950
Поени од реакции
8.452
Можеме со денови и ноќи да набројуваме што тоа е негативно кај грото од Албанците, да им најдеме 1000 мани како народ и како муслимани.... има многу од тие критики што држат вода. Но тоа нема да го смени фактот дека се се помоќни и во економска и политичка смисла па и криминална, полека полека ги освојуваат сите бизниси, ги купуваат сите атрактивни деловни простори, купуваат и градат големи трговски центри, па го држат и грото од криминалот со дрога, бизниси со нафта..... иако почнаа од нула, не учествуваа во приватизацијата ниту со 1 посто. Дали сме се запрашале што тоа кај нас е рѓаво и пропаѓаме а кај нив е добро и економски се издигнуваат многу бргу? Како народ и муслимани имаат една карактерна црта, (што им е и заповед во Куранот иако незнам каде) на која може само да им завидуваме а тоа е што секој ги помага ближните, се грижи за ближните, харам е колку и да имаш ако не се грижиш за ближниот. Еден се издига и со него нагоре повлекува десетици ближни, тие се издигаат повлекуваат други ближни... кој и да падне има кој да го подигне. Ако еден има, имаат и сите браќа и сестри. Само кај нас ,,цивилизираните,, редовно имаме ситуации на луѓе милијардери чии браќа и сестри едвај имаат за леб, возат бентлија а браќата и сестрите јаваат магариња, летуваат на Хаваи а браќата им во Дојран, имаат вреќи со пари а за внуче од брат или сестра се собираат донации за лечење за мочани 10 000 евра, направил фирма вредна милиони а брат му е чувар за минималец како и сестра му чистачка, направил брдо пари во Норвешка а на брат му му донел патики и стариот ајфон и бара дел од трошната куќичка во која живее брат му а останала од татко му.... недај боже па да паднеш затвор, никој со прст нема да мрдне да те вади, или да паднеш болен... ке ти донесат портокали. Затоа, се додека кај нас е јас и само јас, ке се чаталиме како тоа ние сме многу цивилизирани а у ствари сме себични лајна невидени. За каква цивилизираност и за какво ниво можеме да зборуваме додека уживаме во бедата и несреќата на сопствениот брат или сестра? Нели е тоа најтежок вид на лицемерие?
Надополни го и со ова:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom