Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.818
Поени од реакции
10.008
Вакви работи нема да се случуваат кога би се поделила земјата. Ќе знаат точно каде е границата и сигурно нема да ја преминуваат и да ризикуваат да го нарушат џентлменскиот договор.
Знаеш дека Израел има патишта и улици поделени каде смеат а каде не смеат да возат и одат арапи? Според бојата на регистраската табличка има каде смееш каде не смееш.

 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.961
Поени од реакции
8.471

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.191
Поени од реакции
56.772
The Spanish police have arrested an Albanian citizen, considered one of the leaders of the "Balkan Cartel" cell, responsible for 2.3 tons of cocaine seized a few days ago on the fishing vessel "Bestarruza" where 4 crew members were arrested, among including 2 Albanians.

@Dardan-ia eве да видиме што читаат албанците.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.373
Поени од реакции
5.137
Другар му на пуно.

Ајдееее punooooo грофтај ко орка , нека излези лошото од тебе.

Твојата планинска нација, најтешките плебејци во Европа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.203
Поени од реакции
6.633
Другар му на пуно.

Ајдееее punooooo грофтај ко орка , нека излези лошото од тебе.
@puno e na Godishen odmor i zatoa vakvi sranja pravat bracata negovi.

Pricina za kavgata bila, bracava brzale da pojdat vo EVM i da si gi podmirat troshocite i tie kako nashiov mil i drag PUNO i od strav da ne im gi zemat 50000€ (demek tolku dolgovi imale ushte za podmiruvanje) shto gi nosele so sebe se slucilo toa shto se slucilo.

Dragi forumdjii da pokazhime deka nie si gi sakame bracava i pod hitno na protesti da go spasime bratov!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.940
Поени од реакции
4.092
Другар му на пуно.

Ајдееее punooooo грофтај ко орка , нека излези лошото од тебе.
Никако да разберам зашто го нарекуваат „нервозен„. Па тој кутриот на 33 годишна возраст вози „Ленд...„, што значи дека со пот ги заработил парите за „Лендот...„ и сега, кога посакал да се провози со тешко заработеното возило на пешачка површина, некој се решил да му го попречи патот?...

Аман бе, па и вие...
Автоматски споено мислење:

puno e na Godishen odmor i zatoa vakvi sranja pravat bracata negovi.
Од кај знаеш? А можеби е во подрум...и ништА не го видел.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824

Како каде живееме? Во држава-членка на „најмоќниот воен сојуз“ НАТО и кандидат за добивање на датум за датум за претпристапни преговори со ЕУ.
Па племе си е племе, шо поише треба да се зборува? Да не живеат во државава 90% од криминалот ке го снема.

Барем тие почнаа масовно да се иселуваат и да бегаат од самите себе пошто очигледно племенското затуцано живеење на сите им смета.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.250
Поени од реакции
5.223
Па племе си е племе, шо поише треба да се зборува? Да не живеат во државава 90% од криминалот ке го снема.

Барем тие почнаа масовно да се иселуваат и да бегаат од самите себе пошто очигледно племенското затуцано живеење на сите им смета.
Не е точно дека албанците во Македонија предничат со криминал во споредба со албанците. Ако албанците се по насилни, македонците се поголеми арамии.

И тие што ги објавувате од Албанија што тргуваат големи количини дрога, не дека и други не тргуваат, процентуално можеби се исто на број, меѓутоа не се во големите пазари, за кои што најчесто медиумите пишуваат.

Имаш и срби и црногорци кои што се кралеви во латинска америка.

Албанците имаат и проблем што не знаат да се штитат.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.203
Поени од реакции
6.633
Не е точно дека албанците во Македонија предничат со криминал во споредба со албанците. Ако албанците се по насилни, македонците се поголеми арамии.

И тие што ги објавувате од Албанија што тргуваат големи количини дрога, не дека и други не тргуваат, процентуално можеби се исто на број, меѓутоа не се во големите пазари, за кои што најчесто медиумите пишуваат.

Имаш и срби и црногорци кои што се кралеви во латинска америка.

Албанците имаат и проблем што не знаат да се штитат.
Pa jasno ni e deka sekade ste obespraveni!

Zatoa slusham cel London a i Anglija bil isklucivo od Albanski Mafijashi kontroliran i site drugi ste gi iscistile!

Samo Uncle SAM Co ima korist od vas i zatoa e toa taka .
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.250
Поени од реакции
5.223
Pa jasno ni e deka sekade ste obespraveni!

Zatoa slusham cel London a i Anglija bil isklucivo od Albanski Mafijashi kontroliran i site drugi ste gi iscistile!

Samo Uncle SAM Co ima korist od vas i zatoa e toa taka .
99% од тие албанци се од Албанија, нема од Македонија.

Не живееш ти со нив, патем кога одите на одмор викате дека они се културни албанци на кои не им е гајле за припадност.

Така да не ми објавувај тука вести за албанци од Албанија.

Соживот во Македонија.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Не е точно дека албанците во Македонија предничат со криминал во споредба со албанците. Ако албанците се по насилни, македонците се поголеми арамии.

И тие што ги објавувате од Албанија што тргуваат големи количини дрога, не дека и други не тргуваат, процентуално можеби се исто на број, меѓутоа не се во големите пазари, за кои што најчесто медиумите пишуваат.

Имаш и срби и црногорци кои што се кралеви во латинска америка.

Албанците имаат и проблем што не знаат да се штитат.
@Dardan-ia
Еве Косово нема македонци, криминалот таму е 2 пати поголем од Македонија.
Албанија исто е дупло поголем од тука.
Ти кажува ли нешто тоа?
Британија не депортира македонци туку албанци пошто реално никој не ве сака во европа.


Него кажими болницата што изгоре, автобусот, физиолошкиот раствор во лековите давани на пациенти од рак Македонците ли го направија?
Ке одговара ли некој шошон еднаш во животот?
Автоматски споено мислење:

Од цела европа баш ние со најгнасното племе живееме.
C2504BF1-052D-4720-8E55-1D300E76F2D4.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
@Strenght како бре другар да одговарате? Еве и сега ова во Аеродром тој само ја згрешил улицата и одма клетиот каур ќе му кажува кај да вози.. Исто и на онкологија тие мислеле дека луѓето имаат заушки не дека биле болни од канцер,па за заушки не се дава цитостатици.. овие што изгореа по болници и автобуси што им требало да се возат со автобус или да лежат таму по бараки... Нели е така @Dardan-ia
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.203
Поени од реакции
6.633
99% од тие албанци се од Албанија, нема од Македонија.

Не живееш ти со нив, патем кога одите на одмор викате дека они се културни албанци на кои не им е гајле за припадност.

Така да не ми објавувај тука вести за албанци од Албанија.

Соживот во Македонија.
Da be zatoa vie domashnive ste za golema Makedonija!?

Pola drzhava Kosovari i 10% muslimani od Albanija ste.
Tie 20-30% se ok i niv nishto ne im gali i ne se custvuvaat obespraveni vo Makedonija.

A tie vo Anglija se 110% kosovari i makedonski albanci i mozhebi po nekoj zalutan kupen od albanija za lanjata cistenje.

Licno imam praeno muabet so Albanci od Valona vo 2004god !
Kosovari nejcat ni na slika da vidat, a vas makedonskive nekako i ve trpat samo zaradi nas makedoncite i shto malce kultura imate primeno od nas.

I
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.642
Поени од реакции
6.084
Геополитички ќе имаат далеку предност и ќе си остане, Албанија пред 100 години е формирана од Британците и дадена на Австријците за владеење и денес САД е позади нив. Тоа што мисли обичен смртник и твојата шефица каде и да работиш со сопруг вработен во некоја голема фирма ама баш имаат нула значење за надворешната политика на земјите. Тешко дека ќе бидат траснати од тлото на планетата земја.
Ајде ќе чекаме. Еден од нас ќе е во право. Србите беа женети и мажени со членови на она што е денес фамилијата Виндзор. Ги заборај кралевите на СХС?

Едно е на некој да му дадеш земја, друго е да ти дојди во твојата, да се качи на врвот (таму кај што има ликови далеку поопасни од мојата шефица) и да им трубиш за Палестина. Ништо не е дадено еднаш засекогаш. Ништо не е толку стабилно. Се е релативно. Ќе чекаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom