Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
14 август 2006
Мислења
42.082
Поени од реакции
74.641
Ова што значи сега?
Постојат српски тајни служби или не?
Па ако топлата рака на командантот шајкача става на глава, тогаш не само што постојат него се буквално криви за све. И за Ласкарци. И за у казиново завчера. И за тоа што неможам да најдам паркинг место.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.230
Поени од реакции
23.683
Соживотот во Ирска забрзано напредува со големи чекори.

MAFIA CRACKDOWN | Handgun seized in garda operation targeting Albanian mafia in west Dublin
One of the arrested men is closely linked to another Albanian gangster who was recently jailed for a serious assault which occurred at another industrial estate in west Dublin.

“Organised crime figures from Albania are having a growing influence on the crime scene in Ireland", a source said.
“This particular crime organisation has influences in west Dublin and the Crumlin areas of the city,” they added.

Today’s handgun seizure is the third significant firearms seizure in west Dublin in the space of a just a week and senior sources say that there are no links to any of the three different seizures.

In December 2019, a senior member of an Albanian crime gang, whose crew are suspected of being heavily involved in people and drugs trafficking, were the target of raids by the Criminal Assets Bureau (CAB). 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.006
Шуќур...Петко барем не бил балист...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.006
Па ако топлата рака на командантот шајкача става на глава, тогаш не само што постојат него се буквално криви за све. И за Ласкарци. И за у казиново завчера. И за тоа што неможам да најдам паркинг место.
А ако не се Србите, сигурно се Русите...
Срам да им е!
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.781
Поени од реакции
2.555

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Ај сега стави слика :

Џеват Африми британски криминалец
Џеват Африми германски криминалец
Џеват Африми белгиски криминалец
Џеват Африми австриски криминалец
Џеват Африми шведски криминалец

Па уште една :

Арбен Јусуфи Учк терорист
Арбен Јусуфи Учпмб терорист
Арбен Јусуфи Она терорист
Арбен Јусуфи Ал Каеда терорист
Арбен Јусуфи Исис терорист
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.790
Поени од реакции
2.583
550год+ ропство на каурот ин а натшел.

Убоо што го извади гробов, барем да се знае дека комшијата твој не ти убијал твои луѓе освен тоа што се борел со балистите кога бил напаѓан.

Живеам со албанци, со нив сум видел и лошо и добро. И од вас и од нас има ретарди, ама изглеа ти си воѓа на овие што шират нетрпеливоста се криеш зад тоа најглупата реченица "дискриминиран сум". Ишала и ние да бидеме дискриминирани ко вас у други земји а богами и у својата.

Не еба политичариве ко шо сакаа, а младава генерација не сака да фати нишо у свој руке и да поработи на меѓусебна почит. Едно да знаеш, албанец и македонец нема да се мрза никад дур не дојде политика и двете страни не почна да праа филмоој и да мера куроој кој е поголем бабуш.

Само разликата е тоа што и да се деси ти ќе можеш утре пред камери да кажеш дека си жртва на национализам а ако е обратно, тогаш тоа нема да го има ни по новини ни по весници.

Евентуално, ако го има, ќе има протести дека судството било анти-албанско, иако ДУИ ја држи цела држава.

Мислам дека ќе разбереш и нема да иронизираш факти. Лесен пост.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.006
Тоа би зависело во кој дел од Македонија реално живеел Петко, односно која од соседните држави била окупатор и мобилизатор на локалното машко население, за да војува под нејзино знаме и воена униформа...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
6.546

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Тоа би зависело во кој дел од Македонија реално живеел Петко, односно која од соседните држави била окупатор и мобилизатор на локалното машко население, за да војува под нејзино знаме и воена униформа...
Groto od našite pretci kako roditeli, taka i dedovci ili pradedovci... bile Jugoslovenski vojnici... Nekoi vo Titova Jugoslavija, a nekoi i vo onaa prvata Kralskata Jugoslavija !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom