Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Zelkata misli deka ima materijal za zaebavanje zasto ne ja znae istorijata i tragedijata na Makedoncite. A zaebancijata e na negova strana, uste koga pradedo mu resil da ja smeni verata, podolno nesto nema vo zivotot na eden covek, zatoa i site ovie balkanski i kavkaski poturici ti se nesto najglupo sto postoi na svetot.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Умноболен за умрените немаш почит, ама од шиптаp не се очекува ништо друго. Покажи му го ова твоите геноцидни браќа срби, бугари и грци, нека одлучат што се Македонците. Ја најде сликата случајно и си рече ќе се заебава сега, глуп шиптаp. Да одеше на училиште ќе знаеше дека има милион вакви случаи, браќа на различни страни, нормално едниот србин другиот бугар според вашата логика. И нормално биле во првите редови да се ништат, а имало случаи каде дезертирале само да не се убиваат браќа, комшии и роднини. Ама вашите браќа ги прават срби, бугари, грци иако биле од иста фамилија. Очигледно голема дупка во вашите геноцидни пропаганди, да ви ебам племето.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Соживотот постои само кога се дупи некоја албанка со македонец. И тогаш не се поднесуваат ама најубаво им е
 
Член од
2 април 2023
Мислења
57
Поени од реакции
178
Еве ви соживот со кој градите 30 години, вчера двојазичност, утре федерализација, едвај чекам овие да прогласат голема Албанија, да стават граница на сред Скопје као у Косовска Митровица, може тогаш ќе му текне на народот со кој си има работа, ама касно ќе биде.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.655
Поени од реакции
3.770
Groto od našite pretci kako roditeli, taka i dedovci ili pradedovci... bile Jugoslovenski vojnici... Nekoi vo Titova Jugoslavija, a nekoi i vo onaa prvata Kralskata Jugoslavija !
Точно, но случајот со Петко повеќе наликува на времињата од Балканските војни и Првата Светска (според датумите...), во времињата од привремени окупации и поделби на земјата Македонија и на Македонците, кои зависно од тоа кој им бил „администратор„, воедно им бил и мобилизатор за своите воени потреби, па оттаму и случаите кога еден и ист лик војувал за потребите од различни окупациони држави и војски по Македонскава земја...а за војувањето на Македонец против Македонец, на страните од различни завојувани освојувачки држави, да не говориме...
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Во соживот со орките верува само некоја природно глупа личност која немала контакт со нив и живее во чиста етничка средина или некој добро платен бот(напраил трампа-материјално за нација) кој јаде гомна по интернет и му стига платица редовно на сметка..за трет пример не знам и не сум слушнал сеуште...
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.698
Умноболен за умрените немаш почит, ама од шиптаp не се очекува ништо друго. Покажи му го ова твоите геноцидни браќа срби, бугари и грци, нека одлучат што се Македонците. Ја најде сликата случајно и си рече ќе се заебава сега, глуп шиптаp. Да одеше на училиште ќе знаеше дека има милион вакви случаи, браќа на различни страни, нормално едниот србин другиот бугар според вашата логика. И нормално биле во првите редови да се ништат, а имало случаи каде дезертирале само да не се убиваат браќа, комшии и роднини. Ама вашите браќа ги прават срби, бугари, грци иако биле од иста фамилија. Очигледно голема дупка во вашите геноцидни пропаганди, да ви ебам племето.
Што реков лошо за умрениот, нели бевте горди дека сте каури?
Автоматски споено мислење:

Бело
Оружје
Органи
Дупење снаи

Шоч ин натшел.
Дупење каурки да не мислеше?
Автоматски споено мислење:

Барем не си ја продале верата за да не плаќаат данок на турците, и не праеле инцест у планинските села.
Некои си ја продале верата некои жените и ќерките си ги продаваа.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Да ама не гледам нешто погрешно овде. Не знам како заборавате на то дека Македонците не беа признаени од Турците наспрема Србите, Бугарите, Грците и Орлите. До 1912 служел како турски војник затоа шо Турција сè уште владеела, отпосле Србите доаѓаат, српски војник, и на крај бугарски војник. Плус Србите и Бугарите насилно тераа да се оди војска, за турците не знам. Колку сакаш записи користи како докази, дека имало пишано македонци, Турците за то време не признаваа македонци. Со то шо не си признаен автоматски немаш права и не постоиш.

Најмногу се пишувале бугари и учеле бугарски како најблизок јазик до старо македонскиот само за да добијаат права, наспрема помалце кои се пишувале Срби и Грци.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.239
Дупење каурки да не мислеше?
Какво е чувството син ти во исто време да ти биде и полу-брат? Сигурно ти се измешани чувствата, сепак не е сеедно татко ти да ти ја гузи невестата додека си ти на скеле у Швицарска. Ама нема везе наше дете е така Африм? Ќе си го сакаш како твое синче?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
543
Поени од реакции
1.859
Какво е чувството син ти во исто време да ти биде и полу-брат? Сигурно ти се измешани чувствата, сепак не е сеедно татко ти да ти ја гузи невестата додека си ти на скеле у Швицарска. Ама нема везе наше дете е така Африм? Ќе си го сакаш како твое синче?
Како ќе му дојде тоа, он е на татко му брат така? :LOL:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.796
sigurno od avstralija pisuvas be brat ne znaes deka sportivnoto se slucuva :)
Од малце поодамна и вашите се дупат бе друже, немој да се лажеш сам себе. Тоа дека уште држите до по патријахално и не се слободни колку нашиве кои изгубија компас е точно. Вие најчесто ебете курвичиња за кеш, секое нормално македонско девојче што студирала во Скопје и сме паднале на темава, ми има покажувано еден куп пораки со вакви стартување и таму не ви пали кешот. А за разлика од вас, Македонциве не мора да налетуваат, вашиве кога минат мост сами се местат и даваат знаци, а и послободни се во дружбата. А на крајот од денот ебењето си е приватна работа хаха, и едните и другите можат да прават што сакаат, како што во Штип на пример сега има Турци што одат по локалните Македонки, така и локалните Македонци стартуваат Турчинки, поготово последните две години кога 90% од девојчињата идат сами.
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
117
Поени од реакции
264
Какво е чувството син ти во исто време да ти биде и полу-брат? Сигурно ти се измешани чувствата, сепак не е сеедно татко ти да ти ја гузи невестата додека си ти на скеле у Швицарска. Ама нема везе наше дете е така Африм? Ќе си го сакаш како твое синче?
kakvi budali ste be bidete po kreativni malce :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom