Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.771
Поени од реакции
22.852
Субханала, до каде ќе терате само Црна Дупка знае.
Ама зошто сега автогол. Овој е сега торбеш. Претпоследна станица пред дното на канализацијата. (По)следниот чекор на торбешите да ти кажам кој е?
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
520
Поени од реакции
787
Субханала, до каде ќе терате само Црна Дупка знае.
Hahha, ovoj bese onoj od germanija sto ne ubeduvase deka sme blgari?
Epa da si go druzhite sega. Neka mirishe smrdlivi gazovi i chorapi vo xhamija na petocna molitva.
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
117
Поени од реакции
264
Заебавајте се вие, они уште малку и на месечината ќе се качат.

Прегледај го приврзокот 372710
веќе се качивме бе брат :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
За жал нарко-бизнисот се повеќе е присутен и во доминантно Македонските реони, секојдневно се ловат/апсат дилери и по градови од централна и од источна Македонија каде ниту има Албанци, ниту пак Албански крими-групи, како и случајот со наставничката од училиштето во Скопски Аеродром. Еве и најнов случај...
https://maktel.mk/slider/уште-еден-наставник-фатен-со-бело-п/
:facepalm:
Да се разбереме, криминалот не познава никакви расни, етнички, религиски, политичко-идеолошки бариери и разлики, се работи исклучиво за профит !
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.790
За жал нарко-бизнисот се повеќе е присутен и во доминантно Македонските реони, секојдневно се ловат/апсат дилери и по градови од централна и од источна Македонија каде ниту има Албанци, ниту пак Албански крими-групи, како и случајот со наставничката од училиштето во Скопски Аеродром. Еве и најнов случај...
https://maktel.mk/slider/уште-еден-наставник-фатен-со-бело-п/
:facepalm:
Да се разбереме, криминалот не познава никакви расни, етнички, религиски, политичко-идеолошки бариери и разлики, се работи исклучиво за профит !
Brad mnogu si greska, kaur ne znae za kriminal, sve toa se Albanec, oni si ja ebat svojata sestra a i mnogu se grdi, krivi lica imaat i se crno kako dagestanci. eve iskoci a bitpazar ili na dizonska vidi si sam.
NIE SME MAKEDONCI, DA ZIVEE MAKEDONIJA, VECNA NEKA E, ISUS VOSKRSNA. дА СЕ ОБЕДИНИМЕ ПРОТИВ СОРОС.
Автоматски споено мислење:

Ама зошто сега автогол. Овој е сега торбеш. Претпоследна станица пред дното на канализацијата. (По)следниот чекор на торбешите да ти кажам кој е?
Торбешите станаа муслимани многу порано, кога немаше интернет и писмени беа само попот и оџата.
А кауров станал муслиман денеска. Овој ти е чист каур, за пари и жената ќе ја продаде, камоли верата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.900
За жал нарко-бизнисот се повеќе е присутен и во доминантно Македонските реони, секојдневно се ловат/апсат дилери и по градови од централна и од источна Македонија каде ниту има Албанци, ниту пак Албански крими-групи, како и случајот со наставничката од училиштето во Скопски Аеродром. Еве и најнов случај...
https://maktel.mk/slider/уште-еден-наставник-фатен-со-бело-п/
:facepalm:
Да се разбереме, криминалот не познава никакви расни, етнички, религиски, политичко-идеолошки бариери и разлики, се работи исклучиво за профит !
Што ти те па чудно тебе ?!

Погоре некој имаше постирано дека британскиот пазар го владеат. Јамајканците од 70тите и 80тите сега може само банани и ананаси дс продаваат.

Сега се борат да го завладеат и шпанскиот нарко пазар. Таму биле во борба со јужноамериканските картели.

За нашиов пазар веќе одамна го имаат. Сега само ја чистат каурската конкуренција а муслиманска не постои затоа што тие се едниствени од нивните што се бават со дрога.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.771
Поени од реакции
22.852
Торбешите станаа муслимани многу порано, кога немаше интернет и писмени беа само попот и оџата.
А кауров станал муслиман денеска. Овој ти е чист каур, за пари и жената ќе ја продаде, камоли верата.
Сега веќе не е каур, сега е мумин. Но без разлика, знаеш ли македонските конвертити во ислам на крај што стануваат?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.855
Поени од реакции
35.282
6_851-610x380.jpg

...се покажа лицемерието на Кичево и северно албанскиот етникум и нивната намера, па одозгора срцепарателни збoрови ,,Македонија е и наша држава и сакаме просперитет и соживот".

DdA-610x380.jpg

...се покажа целта, албанизација на македонски градови и нивно чистење и бркање на македонско население, тоа е соживотот на тие што дваесет години се на власт цицаат државни пари, а не ја сакаат државата која ги храни, со телото физички се тука, а душата и срцето им е во Албанија.

74617588_521133718436436_168555304336752640_n.jpg

...све што фатија во рака испокрадоја, испокршија, узурпираа, ѓубре насекаде,

74670833_673991409795535_5927627769872646144_n.jpg

...пљуканици и скршени клупи, запустени, паркови, болница како штала за животни,

75039021_671356273390118_3160850768827777024_n.jpg

...шут и нечистотии насекаде, тоа е денес Кичево,

krenari-610x380.jpg

... но важно има закачени албански знамењциња, национализмот ќе го храни народот, Крчова сот е рушевина, нецивилизирано место за живеење, ниеден закон не се почитува,

51596697_531030470733780_6664450313107275776_o-960x467.jpg

...да живее 10 години албанска власт во Крчова што ништо не направи за граѓаните, ниту за подобро живеење ниту за ништо,

отпад-реки.jpg

...за жал веќе тоа не личи на град, харам до трето колено за сите кривци што го уништија градот, било Македонци, било Албанци, предавници на државата Македонија!

kiccc-6.jpg

...тука се вакцинираат децата во Кичево или Крчова било Македонци било Албанци обичен мирен народ, ама политичарите албански знаменциња поставуваат тие ќе ги лечат си национализам, наместо да се доизгради новата болница која така пропаѓа,

e5fqrnxcyhlekxq8cnia.jpg

...тука да те видам градоналалнику на Кичево со твојата албанска власт, а не со балони и знамењциња!

Kichevo-proslavi-10-godini-albansko-vladee-e-vlasta-se-ushte-molchi-960x640.jpg

...а бе соживот колку сакаш, камо бе двојазично тука превод, море, според Бадентер или тој само за вас важи по потреба!??

покана 10 години албанска власт.jpg
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Знаејќи ја каурската логика за правдата големи се шансите барем пола на од албанците по затвори им се делело неправда.

Сега да не ме погрешно разбира некој, не се сите македонци по култура каури, ама сите каури се македонци.
Уште многу невини и поштени Албанци ќе лежат по македонските затвори. Тоа е реалитетот, нема потреба да се залажуваме.

Да не преречам ама Македонија гробот ќе ви биде.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.790
Уште многу невини и поштени Албанци ќе лежат по македонските затвори. Тоа е реалитетот, нема потреба да се залажуваме.

Да не преречам ама Македонија гробот ќе ви биде.
Конечно еден некаур, искрен, алал да ти е.
Попрво со тебе ќе пиев пивце и ќе јадев свинско отколку со некој друг.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Уште многу невини и поштени Албанци ќе лежат по македонските затвори. Тоа е реалитетот, нема потреба да се залажуваме.

Да не преречам ама Македонија гробот ќе ви биде.
Оти сите виновни ги пикнавте у парламент за министри
 

Kajgana Shop

На врв Bottom