Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.472
Поени од реакции
4.648
Zaev i Grujo locki li bea :cautious:?
-Мене Албански не ми е мајчин, туку пра-пра-пра-пра бабин јазик. Затоа не знам да зборувам. Но, не е важно како човек зборува, важно е како се чувствува. Јас се чувствувам како православен Албанец и што е тука проблем?
Да.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.892
-Мене Албански не ми е мајчин, туку пра-пра-пра-пра бабин јазик. Затоа не знам да зборувам. Но, не е важно како човек зборува, важно е како се чувствува. Јас се чувствувам како православен Албанец и што е тука проблем?
Да.
.
Eеее тоа објаснува се :D .

Инаку тогаш текстот беше напишан со иронија, ама пола го сватија озбилно. Ти во која група спаѓаш?
Автоматски споено мислење:

Не, ама Али е
Абе остај го Али..тој е вонсериски играч...дури ја распадна цела една Југославија... а плус, успеа да го направи и Интер шампион: 1621947668045.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Ајде бе, голем кур оти ДУИ ви помогнала за титула. Кај нас и така не може да се земе титула без политичка подршка.
Во вашиот случај, мораше цела албанска политичка гарнитура да застане зад вашиот клуб, али нема везе. Не треба да им се лутите кога дојдоа по слики. Плус, тоа ќе го зацврсне внатре-албанското единство. Еве и Шверцер се слика со ваша титула. Сите за еден - еден за сите. Не контам што толку нервози после партиската групна фотка.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.892
Абе мене ме боли што на Интер му помогна, не на Милан... А Милан ист како Шкендија црвено црни дресови. Ама ти не гледаш повеќе од твојот нос...прошири малце до Апенините.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.292
Поени од реакции
22.541
Абе мене ме боли што на Интер му помогна, не на Милан... А Милан ист како Шкендија црвено црни дресови. Ама ти не гледаш повеќе од твојот нос...прошири малце до Апенините.
moze e daltonist be pasho... a inter a ac, isti kurac milan e milan.... i beric isto ti vika ama za grubi on. sloga/shkupi/skendi isti kurac, bitno e fotka so peharot.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.725

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Oвој у Ѓорче што возеше по спротивна и се фалеше на Тик-Ток со снимката, епа за него прочитав нула вкупно коментари од Албанци на нет, кои го осудуваат. Све го бранат де не требал кривично да одговара, де не било тоа кој знае што...
Ако се беше слупал у некоја роднина на Албанциве кои го бранат по нет, немаше така да зборат.
Не очекував дека до толку се утепани Албанциве. Буквално ни еден да го осуди и сите да го бранат. Небаре убил каур на Велигден, запалил црква или што и да им е таму у приоритет на каузата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.557
Ај малце во духот на соживотот :D
Го прекршивте договорот, и од оваа страна на реката минете, директори во државно ваши, маркети од Желино отварате, ај шо отварате па и по муслимански стандарди ги терате, во сред Штип маркет без свинско и алхокол. Ќе се караме.

ПС:Многу убави колешки донеле да ги обучуваат нашите Македончиња, ова од сигурни извори ми е кажано :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.557
@Ali Pasha гледај бе и у источна Македонија се пукало, како ова ти поминало под радарот?

 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Секоја недела различен шип.тар ве дупи маме ви ебам фиромско. Бреј никако да се опаметите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.557
Соживотот и во источна Македонија.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.337
Поени од реакции
4.931

Кога ќе се случат вакви настани - тоа е изолиран случај на група млади деликвенти
Кога ќе се случат на албански споменици за УЧК (досега се нема случено) тоа е атак врз целиот албански народ и меѓународен преседан
Двојни аршини - since 1997
 

Kajgana Shop

На врв Bottom