Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
U pitanju je cenkanje, a ne kuknjava. Nećemo priznati Kosovo dok ne dobijemo nešto suštinsko za uzvrat. Da je Kosovo u Srbiji, nijedna bitnija odluka ne bi mogla da se donese bez da Albanci to prethodno ne aminuju. S obzirom na to da nam se interesi ne poklapaju, zamisli kakav bi haos i nestabilnost nastali.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Какво ће то цењкање да буде, не бих прогнозирао сад. Битно је то што вас Вучић није везао за ЕУ интеграције сто посто и сад има простора за менварисање.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Какво ће то цењкање да буде, не бих прогнозирао сад. Битно је то што вас Вучић није везао за ЕУ интеграције сто посто и сад има простора за менварисање.
Овоа да иде у пост кој те изнасмеал, Берик ака Љубчо Ѓоргиевски пишува на србски :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Стварно мислите дека сум Љубчо?
Проблемот у оваа ситуација е што не сум сигурен дали тоа ми ласка или ме навредува.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Во недела (16.05.2021)......МУСЛИМАНИТЕ во Македонија.....ќе организираат масовен протестен марш на плоштадот Македонија во Скопје......бранејќи ги и поддржувајќи ги....нивните соплеменици од Палестина.

Гарант.....дел од овие што ќе протестираат.....со полн ентузијазам би се спакувале во момент.....и би отишле да војуваат заедно со нивните браќа во Палестина.....убивајќи Евреи.

Оригинален извор (превод Гугл Транслејт).....веста е верифицирана.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Абе како така @puno овде вели дека Палестинците се луѓе и се гревота, а Израел е крив?
Истиот тој пуно која рече - една лишка помалце, кога слушна за смртта на Џорџе Балашевич?
Кој ли ја разбуди оваа хуманост во него? Исламот ли? Се чини хуманоста кај исламот е селективна, за едни хумани, другите набиј ги на кол?
Така ли е пунче?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Спомен плочата кај Вејце.....на Македонските бранители......не издржала ни две недели од поставувањето.
Им била како трн во око.....на Албанците. Самата помисла дека постои......не им давала мирно да спијат.
Без дилема......празнично.....ја откорнале, ја скршиле.....уринирале врз нејзе.....врз нашите БРАНИТЕЛИ.....кои го дадоа животот бранејќи ја Македонија од УЧК терористите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Спомен плочата кај Вејце.....на Македонските бранители......не издржала ни две недели од поставувањето.
Им била како трн во око.....на Албанците. Самата помисла дека постои......не им давала мирно да спијат.
Без дилема......празнично.....ја откорнале, ја скршиле.....уринирале врз нејзе.....врз нашите БРАНИТЕЛИ.....кои го дадоа животот бранејќи ја Македонија од УЧК терористите.
Проблемот е најпрвин во фактот што само СДК го објави ова.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.154
Поени од реакции
25.625
Стварно мислите дека сум Љубчо?
Проблемот у оваа ситуација е што не сум сигурен дали тоа ми ласка или ме навредува.
Па Љубчо е бугарофил од позната фамилија србомани. Тоа би ја објаснило твојата флуентност на српски.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Koj спас бе, и чуе на Теута за градот. Им ја лупнаа у Фалише т.н. претоварната станица демек привремено и ја забаталија.
Па и чекале нови камиони бре, се гуши градот у смет и смог. Автобуси купија за градски превоз, ете ги на паркинг у пожарна, ќе скапат дур почнат да возат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom