Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Епа, коалициони партнери беа со Груевски.
На пример, да изврши притисок врз коалициониот партнер, знамето на Албанците да има барем минијатурна вексиколошка разлика со знамето на реп. Албанија. Но, не. Побитни се директорските места, па затоа сме денес единствена земја која пред своите институции вее знаме на туѓа држава. Да каже, излегувам од коалиција, ако не се смени тоа.
Можам и уште да ти набројувам што можел да бара од Груевски, али он ќутеше. Знаеме зашто. Денес, коа не е на власт може што кур сака да збори, али ние го знаеме неговиот молк за овие работи дур беше на власт.
Така е. Но вака само сака да се заштити као ете јас сум поразличен од овие а ништо не превзема по тоа прашање освен патриотиски ставови на интернет и изјави и осудување на другите. Историјата не памети кој што кажувал туку кој што направил.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
У косово нака им го изградат, да не се мучат навака да идат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.559
У косово нака им го изградат, да не се мучат навака да идат.
Џабе, и дома во двор да им го изградат ќе им требаат каури доктори да ги лечат
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
Ммм одлично е ова со новиот Клинички центар, уствари ние им плаќаме нов Клинички центар на Косова, како благодарница за се што до сега сме добиле од нив, 2001, Гошинце, Диво Насеље, Смилковско Езеро. Одлично.

Уште сега знам персоналот во тој Клинички центар од кое малцинство таму ќе биде мнозинтво.

Едвај чекам да видиме утре каква штета ќе направат двете најголеми "македонски" партии против Македонскиот народ.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.984
Sho ima vrska nekka ima doktori dane lecat,a deka ke bide klinckio centar shoe bitno?Tetka mi skrsi ja rakata albanec doktor stavi i gips,sekoj den javuvashe se da ja prasha kako e,site sne luge od krv i meSso.Albanci neka se doktorite neka e i na granicata so kosovo shoe problem toa ako ne lecat tia doktori kvakitetno?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
А кај уствари ќе го прават новиот клинички?
Стварно, ја знае некој локацијата?
Автоматски споено мислење:

Sho ima vrska nekka ima doktori dane lecat,a deka ke bide centaro shoe bitno?Tetka mi skrsi ja rakata albanec doktor stavi i gips,sekoj den javuvashe se da ja prasha kako e,site sne luge od krv i meSso.Albanci neka se doktorite neka e i na granicata so kosovo shoe problem toa ako ne lecat tia doktori kvakitetno?
Vidi znaci Albanec po ke ti pomogne od nas nie sme kleti ne pomaga makedonceto(у живот не помогнал ако нема интерес за него, секој Македонец шо му помогнал го заебал и вика добар човек-будала човек)

Да си отвориме една ваква тема, ептен ни тргнаа форите :icon_mrgr:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Џабе, и дома во двор да им го изградат ќе им требаат каури доктори да ги лечат
Па ни они не се будали да дадат шиптаpи да ги лечат, ја на љочка доктор не би му доверил нокти да ми исече а не па да ме отвара.

Впрочем сите знаеме дека госпоѓата која беше кај нивни лекар пред пар недели остана без пола органи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
oва е дечкото од Скопје,
фер и искрено од негова страна што не се крие
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Нема да се збори македонски, а напишал на македонски.
Албански да учи и зборува некој кој не е албанец е залудно, освен ако не живее во Албанија или му е потребен за работа. За кој кур ти е тој чкљ умрен јазик? Додека Албанци кои живеат во Македонија од големо значење за нив е да знаат македонски, со тоа што ќе научат македонски дефакто ќе познаваат повеќе европски јазици од словенска група, ех Ју бугарски па и чешки руски.... Ама не ова ти се такви неиживеани дибеци склони само за 12 век, значи апла Национал шовинизам агенда тераат од политичари до рандом плочкари на форумов, па и уште обвинуваат за расизам и угнетување од страна на Македонците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom