Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Добошите се поголем секс... ретко кој е нафаќа да чачка во нив.
В пазар во Битола работи еден со добоши и потисни...клипчињата се багатела за добошите па не знам кој будала би репарирал.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
и јас исто... погоре задискутиравме за пумпа во звоно па дадов пример... инаку, сепак, иако се разбирам доста во автомобили и мењање гумици ми е пичкин дим, јас не мењам гумици... јас менувам пумпа. дури и клипче на тркало за кочница... ако ми протече гумица го мењам цело клипче-пумпиче... џиш, гумици за 50 денари нема.. може една да е толку... еве пример, за пикапот ми требаа 4 гумици за во клипчето на задно десно тркало. цел сет го даваа за 180 денари, а клипчето ново е 750... јас ја одбрав последнав варијанта... што мислиш зашто? вади тркало, вади добош, вади гуртни, мењај гумици, па се врати назад и повикај пријател на помош за испуптање воздух, да ти друка на педала... и да ми протече за 5 дена пак, ке земам и ке си пукам у сред чело... немам ни време ни нерви да го праам едно те исто двапати... вака сум сигурен дека следниве 5 години ке немам проблем со тоа клипче...:tapp:
:eek:ftopic:
одамна не викам никој за друкање


корисна алатка ,само компресор мора да имаш:toe:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.756
Поени од реакции
6.701
Здраво! Првпат пишувам во темава и не сум многу искусен со коливе па сметајте ме за тотален нуб на ова поле. Имено сакам да прашам дали има некој искуства, дали се возел или има/л своја Опел Астра 2 Класик или како шо видов на Википедија Astra G изворно? Многу ми се допаѓаат овие коли, често ги гледам низ град па ме интересира дали се добри, дали вреди да се побара некое добро моделче, во случај во блиска иднина да купувам?

 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Atrata e zakon 1.4 twinport bi ti ja preporacal ima 80 ks i mn malce trosi , baska e mn evtina za odrzavanje i mn retko se rasipuva. Imam prijatel so e specijaliziran za opeli vika deka najmalce problemi i defekti imal videno bas na toj model i go preporacuva na site kako najpogoden
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
ја рекламираат една продавница за коли во ск, carner мислам дека се викаше.
барав на нет страна од нив, ама изгледа немат.
некој ако знае да каже случајно да немаат веб страна, може грешка сум ја барал.
и дали бил некој таму, какви цени имаат и каде се наоѓаат?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Здраво! Првпат пишувам во темава и не сум многу искусен со коливе па сметајте ме за тотален нуб на ова поле. Имено сакам да прашам дали има некој искуства, дали се возел или има/л своја Опел Астра 2 Класик или како шо видов на Википедија Astra G изворно? Многу ми се допаѓаат овие коли, често ги гледам низ град па ме интересира дали се добри, дали вреди да се побара некое добро моделче, во случај во блиска иднина да купувам?

Ние дома имавме ваква 2000 год произведена, ја чувавме до 2005та. Иначе ептен бевме задоволни 1,4 90кс мотор, фамиљарно количе, економично, без грешка.
Иначе моделот е од 1997/98. Ефтина за одржување, а сега да земеш ама ако најдеш сочувана.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Здраво! Првпат пишувам во темава и не сум многу искусен со коливе па сметајте ме за тотален нуб на ова поле. Имено сакам да прашам дали има некој искуства, дали се возел или има/л своја Опел Астра 2 Класик или како шо видов на Википедија Astra G изворно? Многу ми се допаѓаат овие коли, често ги гледам низ град па ме интересира дали се добри, дали вреди да се побара некое добро моделче, во случај во блиска иднина да купувам?

јас исто мислам дека добра кола е , одлична големина ,има се што треба да има една кола и јас си земав една :)))
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
Здраво! Првпат пишувам во темава и не сум многу искусен со коливе па сметајте ме за тотален нуб на ова поле. Имено сакам да прашам дали има некој искуства, дали се возел или има/л своја Опел Астра 2 Класик или како шо видов на Википедија Astra G изворно? Многу ми се допаѓаат овие коли, често ги гледам низ град па ме интересира дали се добри, дали вреди да се побара некое добро моделче, во случај во блиска иднина да купувам?

добро количе,има комшијата 1.7 дизел такси ја вози има поминато 400.000 и тоа со црвена нафта ја вози :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ја рекламираат една продавница за коли во ск, carner мислам дека се викаше.
барав на нет страна од нив, ама изгледа немат.
некој ако знае да каже случајно да немаат веб страна, може грешка сум ја барал.
и дали бил некој таму, какви цени имаат и каде се наоѓаат?
карс корнер... немаат веб сајт.. сега брзо бев, слушајки ја рекламата на радио, се погоди во моментот да проагам баш покрај нив и застанав. ми рекоа дека е во изработка демек. грчка фирма се.... инаку, не сум баш воодушевен од нештата кои се понудени и бааги се соленки со цените... ни од далеку не се евтини и лесно достапни...
 
T

Tetro

Гостин
карс корнер... немаат веб сајт.. сега брзо бев, слушајки ја рекламата на радио, се погоди во моментот да проагам баш покрај нив и застанав. ми рекоа дека е во изработка демек. грчка фирма се.... инаку, не сум баш воодушевен од нештата кои се понудени и бааги се соленки со цените... ни од далеку не се евтини и лесно достапни...
За тоа место збориш во Тафталиџе, нели?
Скапичко е оти е новоотворено, мислам дека играат некоја политика со надуени цени, а после 5-6 месеци ќе спуштат цени и ќе има некоја реклама со демек попуст. :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
5
Тапа се карнер, пред некој ден бев мислев којзнае што има џабе патував скоро 50мин по гужвана од к.вода до тафталиче, бапнале некои безвезни цени, а и ставиле мн глупи продавачи :) типот го прашувам лед штопови за калибра дали имаат и ми одговара: неаме такви треба да се нарачаат а и дали има воопшто пошто тоа е стара кола овде иаме само за нови... и шо да му кажам на типот освен Чаоо! хахаха бапнале цена на ксенон кит 3000и нешо и го прашувам овие кинески?? - Нее не нема ништо кинеско тука,... епа какви се? - па незнам... :nesvest::tapp:

--- надополнето ---

Да не знае некој каде се продава ваква или слична налепница со изглед на карбон

има +едно магацинче за фолии,папири и такви графички елементи во к.вода кај цементара, малце погоре од талија накај ино спектар што беше , ако знаеш кај е.. 35еевра е 1м квадратен, а имаш и др автомобилски фолии, јаc ставив црна на кров 450 ден е квадрат, само не сум мн задоволен пошто од 2 перења се изгреба од четката у перална, ама ваљда дека црната била мн осетлива, за карбонот нз види па кажи ни.. позз :D
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Jaguar x-type 2004 dobri koli ? izdrzlivi ? kako se dvizat so potrosuvacka 3.0 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom