Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Duracel. Mislam deka davaat 5 godini garancija, kolku so go razbrav drugsrov bile uvezeni od Austria.

Sent from my OnePlus 7T
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Кои акумулатори се најдокажани, најквалитетни во Македонија?
12v, 55 A, за Опел Мерива 1,7 CDTI
Duracel.
Мислам дека даваат 5 години гаранција. Мислам дека се увезени од Австрија. Е сеа цената е доста повисока од други.

Sent from my OnePlus 7T
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Имаш некоја информација која им е цената?
Ne znam i kolku sum informiran kaj nas nema, opelot od slovenia mi dojde so bosh 7 god go vozam sekojdnevno i dosega ne sum smenil akumulator, isto i mercedrsot od svajcarija so bosh veke 4 god maka nema
Edit: pobarav malu i najdov deka vo autolux prodavat akumulatori bosh, ama cenite bile dosta soleni 150 evra i nagore
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.742
Во Кичево има еден сервисер и продавач на акумулатори, и најголема гаранција дава за руски акумулатори. вели дека досега немал ни една рекламација, а се произведени да можат да функционираат на големи минусни температури. И доста се скапи...следните после нв по цена се околу 1000 поевтини

Ако некој е на поминување, сервисот му е наспроти Лукоил(синот од Благоја курела....така да се праша)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Кои акумулатори се најдокажани, најквалитетни во Македонија?
12v, 55 A, за Опел Мерива 1,7 CDTI
Најдобри цена перформанси варта
Има човек што доаѓа менува и стариот ти го зема и ти одзема од цената на новиот
Ако сакаш ќе ти дадам број
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Ne znam i kolku sum informiran kaj nas nema, opelot od slovenia mi dojde so bosh 7 god go vozam sekojdnevno i dosega ne sum smenil akumulator, isto i mercedrsot od svajcarija so bosh veke 4 god maka nema
Edit: pobarav malu i najdov deka vo autolux prodavat akumulatori bosh, ama cenite bile dosta soleni 150 evra i nagore
Салам солени. :)
Најдобри цена перформанси варта
Има човек што доаѓа менува и стариот ти го зема и ти одзема од цената на новиот
Ако сакаш ќе ти дадам број
Варта имав на претходната кола задоволен бев, еве и ден денес ја возат со истиот, значи веќе 5 години оди... Беше 3.800 - 300 го префатија стариот и дојде 3.500.
Најверојатно пак ќе одам со него.. Фала.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Салам солени. :)

Варта имав на претходната кола задоволен бев, еве и ден денес ја возат со истиот, значи веќе 5 години оди... Беше 3.800 - 300 го префатија стариот и дојде 3.500.
Најверојатно пак ќе одам со него.. Фала.
Кај второво возило кое поретко се вози и цело време е во гаража траеше повеќе од 10 години
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Пред некој ден монтирав 2дин андроид мултимедија и се е океј освен радиото, има лош сигнал и 80% од станиците крчат. Кабелот од антената е уредно поставен. Некој со ваков проблем?
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Препорачајте добар сервис за амортизери. Што мислите за АВТО-МОБИЛ? Читав по форумиве дека имало разлика во квалитетот во авто мобил во аеродром и во бутел.
Као у Бутел бил подобар сервисот а иста фирма се.
Искуства некој да сподели или да препорача сервис????
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Некој да ми даде инфо за некои сервисери,диструбутери (на делови),колекционери за олдтајмери или некое слично инфо ? Фала. :)
 

Attachments

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Пред некој ден монтирав 2дин андроид мултимедија и се е океј освен радиото, има лош сигнал и 80% од станиците крчат. Кабелот од антената е уредно поставен. Некој со ваков проблем?

Ако е кинеска јасно е се. Самата мултимедија ствара пречки и ова го прави грчењето. Како опција стави подолга антена ако можеш да одвртиш старата. Оние shark антени се играчка, си треба онаква, класична прачка антена за да има добар прием особено со кинеска мултимедија.


Инаку што ќе тие да слушаш радио во кола јас не знам. И онака 50 % е реклами програмата а музиката е тапа обично. Радио немам пуштено во кола со години. Снимам се што ми треба на усб и то е.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Ако е кинеска јасно е се. Инаку што ќе тие да слушаш радио во кола јас не знам. Ионака 50 % е реклами програмата. Радио немам пуштено во кола со години.
Не мора да значи ако е кинеско и ете тоа е проблем, и онака се се прави во Кина плус фм радио не е некоја филозофија. Мое мислење да проба со фм трансмитер па ако нема шум значи антената, може и внатре да не е добро залемена или откачена.

Sent from my OnePlus 7T
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Препорачајте добар сервис за амортизери. Што мислите за АВТО-МОБИЛ? Читав по форумиве дека имало разлика во квалитетот во авто мобил во аеродром и во бутел.
Као у Бутел бил подобар сервисот а иста фирма се.
Искуства некој да сподели или да препорача сервис????
Друже сервис не знам што да ти речам, купи амортизери а може било кој механичар да ти намонтира. Стварно треба да е тежок антиталент да заглави на менување на амортизери.
Автоматски споено мислење:

Не мора да значи ако е кинеско и ете тоа е проблем, и онака се се прави во Кина плус фм радио не е некоја филозофија. Мое мислење да проба со фм трансмитер па ако нема шум значи антената, може и внатре да не е добро залемена или откачена.

Sent from my OnePlus 7T

Друже огромен број од кинеските мултимедии имаат проблем со прием на ФМ. Користат слаби чипови за прием и не му се замаарат толку за дали се ќе работи и дали ќе има или нема пречки. Ова е нормално зошто ако се замараат за се мултимедијата ќе кошта дупло повеќе, најмалку.


Да се во Кина се прави ама едно е Кинез да работи нешто за позната фирма (како Сони на пример) друго е кинез да ти направи нешто од чкљ марка што ќе се продава на алиекспрес.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom