Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.241
обично небалансирани гуми. оди на вулканизер, можеби имаш погодено некоја дупка по асфалтите и си направил дебаланс на бандажите
Фала, ќе одам баш да проверам. Инаку исто така на колава менував бочен жмигавец (оние во ретровизор на LED што се и ме служеше 2 дена и пак не работи) Што може да биде проблемот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.596
Поени од реакции
4.382
А што му менуваше-сијаличка или???/? Има шанса да е жицата во прекин што поминува низ стубот А од колата и влегува во вратата.

Знаеш она како вратата од Леснина-отвори затвори и така 100 години, ама само на реклама. Во вистинскиот живот не е све така розево
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.241
А што му менуваше-сијаличка или???/? Има шанса да е жицата во прекин што поминува низ стубот А од колата и влегува во вратата.

Знаеш она како вратата од Леснина-отвори затвори и така 100 години, ама само на реклама. Во вистинскиот живот не е све така розево
Не само сијаличката, целиот склоп се менува кај голф 6. Долниот дел од ретровизорот т.е. ова. Се отвара ретровизорот се поврзува на пинови и тоа е тоа plug and play фазон. :) Се педантно сменив работеше перфектно се до пред малку
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.596
Поени од реакции
4.382
Loš kontakt, prekin na žicata što ja spomnav ili pregorena sijalička. So 12v fazomer lesno se proveruva
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Pozdrav, sto mislite za opel astra h dizel, 2004-2005god. kako modeli , ili nekoj da mi ponudi podobra opcija za cena do kaj 4000 €. Sakam da zemam vozilo do taa cena, pa sega sekakvi soveti bi mi bile od korist. Opel_Astra_H_Fünft.JPG
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Дечки кажете некој добар авто сервис во Крива Паланка?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
129
Поени од реакции
6
Ај малку помош? сакам да купам некоја кола па се мислам за форд мондео 2001 год дизел, ауди а3 99-00 г дизел, опел вектра 99-00 год dti, форд фокус tddi, BMW 318 tds 99 год????
ова мондеото ми изгледа побогато со опрема
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.923
Поени од реакции
2.218
Ај малку помош? сакам да купам некоја кола па се мислам за форд мондео 2001 год дизел, ауди а3 99-00 г дизел, опел вектра 99-00 год dti, форд фокус tddi, BMW 318 tds 99 год????
ова мондеото ми изгледа побогато со опрема
Форд мондео не се исплати да купиш штуро кола е тоа и не држи цена за неколку години нема да вредат ништо и деловите се скапи подбро земи Ауди А3 и на раат ќе бидеш,а за БМВ тдс '99 таа година има некое маана околу турбото .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.341
Поени од реакции
9.315
Форд мондео не се исплати да купиш штуро кола е тоа и не држи цена за неколку години нема да вредат ништо и деловите се скапи подбро земи Ауди А3 и на раат ќе бидеш,а за БМВ тдс '99 таа година има некое маана околу турбото .
и да има ќе го репарира и готово:D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se raboti za mercedes c200, 2001 god

go vteruvam klucot za da palam i ne mi vrti klucot ,kako da ne go prepoznava, i nemoze da ja zapalam kolata
sto moze da bide, dali slaba baterija na klucot, trebe da ja smenam ili nesto ne e vo red so bravata
a dalecinskoto na klucot si raboti, se otklucuva i se zaklucuva kolata
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.985
Гуд њуз за алфистите: мој другар кој има алфа и доста често оди по пазарите, ми кажа дека Србија е преплавена со Алфи , и таму цената на резервните делови била многу многу поевтина од кај нас. На ниво како и за обичните коли
Патот до србија и делот пак ќе ми дојде поскап од тука
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
672
Поени од реакции
256
se raboti za mercedes c200, 2001 god

go vteruvam klucot za da palam i ne mi vrti klucot ,kako da ne go prepoznava, i nemoze da ja zapalam kolata
sto moze da bide, dali slaba baterija na klucot, trebe da ja smenam ili nesto ne e vo red so bravata
a dalecinskoto na klucot si raboti, se otklucuva i se zaklucuva kolata
Vrti vo bravata ama ne pali ili ne ni vrti vo bravata ??? Ako e prvoto mozno e da e imobilajzerot ne go prepoznava kodot, probaj so rezervniot. A ako ne vrti moze da e nekoe mehanicko ostetuvanje na bravata ili na klucot...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Vrti vo bravata ama ne pali ili ne ni vrti vo bravata ??? Ako e prvoto mozno e da e imobilajzerot ne go prepoznava kodot, probaj so rezervniot. A ako ne vrti moze da e nekoe mehanicko ostetuvanje na bravata ili na klucot...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
i dvete se drugar
probav nekolku pati i voopsto ne sakase da vrte klucot i volanot bese zaklucen,a posle 3 4 pati zavrti klucot i kontaktot svetna se toa kako sho trebe ama ne sakase da pale
a problemot e sto nemam rezerva kluc
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.985
i dvete se drugar
probav nekolku pati i voopsto ne sakase da vrte klucot i volanot bese zaklucen,a posle 3 4 pati zavrti klucot i kontaktot svetna se toa kako sho trebe ama ne sakase da pale
a problemot e sto nemam rezerva kluc
Има некаков звук при палење или нема?
 
На врв Bottom