Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Кои поквалитетни свеќици да земам за голф 6, 1.4 бензинец, атмосферец?
bosna, на 128 30 години истите работат, баш пред некој месец ги вадевме да ги видиме немаат значи ништо на нив како од кутија да си ги извадил пред тоа. Ваљда се прават уште:D
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Пак вади гуми со пиштол...Тоа им е најголема мана на пиштолите,што ќе го ебе штрафот,и ни напред,ни назад..Златен клуч,па малку мускули да набиеш...
Види мене ми ги зезна кога ги купував зимните со други бандажи и тој таму коа ми ги монтираше ми рече како на тоа тркало кај што ми се цвикна сега штрафот требало да се обработи навојот тешко одел на ставање они тоа неможеле да го направат нз што он сеа ќе го наместел само е го напикал изгледа некако го заглавил и ме зезнал јако.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Види мене ми ги зезна кога ги купував зимните со други бандажи и тој таму коа ми ги монтираше ми рече како на тоа тркало кај што ми се цвикна сега штрафот требало да се обработи навојот тешко одел на ставање они тоа неможеле да го направат нз што он сеа ќе го наместел само е го напикал изгледа некако го заглавил и ме зезнал јако.
Ќе најдеш бургија,и ќе бушиш додека не ја го сомелеш штрафот..И после ќе го извадиш добошот..Кај нас на камионот штрафовите на замаецот ги скина,па така ги вадевме,неможевме да ги извадиме може 3-4 дена,што бургии се потрошија и ја незнам..
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714
Kade bi mozele da mi ja iscistat turbinata ? Iso pari ke me fati
Секaде е oкoлу 50 еврa штo сум прaшувaл aмa кoнкретен предлoг немaм зa кaде бидејки и не јa нaпрaвив, сaмo внимaвaј бaрaј некoј пoискусен зoштo требa дa гo нaштелувa и убaвo.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Нема шанси за 50 евра туку многу повеќе


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кај може да најдам пумпа за кочница или мастер цилиндер ко што се вика правилно?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Кај може да најдам пумпа за кочница или мастер цилиндер ко што се вика правилно?
Во продавница за авто делови. Ваљда не очекуваш на пат негде фрлена да најдеш.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Во продавница за авто делови. Ваљда не очекуваш на пат негде фрлена да најдеш.
Фала брат, јас мислев да барам во продавница за јадење.

Бев во многу продавници за автоделови повеќето имаат автокозметика отколку делови. Бев и во фас вас,лпр во пинтија и таму нема. Така да ми треба некаде каде што има скоро се не е битно дали скопје или друг град битно ми е да ја имаат пумпата.

Се работи за пумпа за кочници за Алфа 164ка за 3.0 бензинец.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Фала брат, јас мислев да барам во продавница за јадење.

Бев во многу продавници за автоделови повеќето имаат автокозметика отколку делови. Бев и во фас вас,лпр во пинтија и таму нема. Така да ми треба некаде каде што има скоро се не е битно дали скопје или друг град битно ми е да ја имаат пумпата.

Се работи за пумпа за кочници за Алфа 164ка за 3.0 бензинец.
Odi vo Radisani kaj Aco, ke ti ja namestat tamu.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Гуд њуз за алфистите: мој другар кој има алфа и доста често оди по пазарите, ми кажа дека Србија е преплавена со Алфи , и таму цената на резервните делови била многу многу поевтина од кај нас. На ниво како и за обичните коли
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Odi vo Radisani kaj Aco, ke ti ja namestat tamu.
Мене ми треба да најдам пумпа иста како мојата...

Од тој што ја купив ставил будалата мастер цилиндер од 3.0 - алфа 164ка и сега моабетот е кај да најдам, на многу места бев немаат. :(
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Колата (голф 6) вибрира при брзина од 110-130км/х над и под оваа брзина е мирна што би можело да биде?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Колата (голф 6) вибрира при брзина од 110-130км/х над и под оваа брзина е мирна што би можело да биде?
обично небалансирани гуми. оди на вулканизер, можеби имаш погодено некоја дупка по асфалтите и си направил дебаланс на бандажите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom