Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
se raboti za mercedes c200, 2001 god

go vteruvam klucot za da palam i ne mi vrti klucot ,kako da ne go prepoznava, i nemoze da ja zapalam kolata
sto moze da bide, dali slaba baterija na klucot, trebe da ja smenam ili nesto ne e vo red so bravata
a dalecinskoto na klucot si raboti, se otklucuva i se zaklucuva kolata
Има многу начини да решиш заебанцијата, заклучи го со далечинското и одклучи го со клучот и обратно има други начини и варијанти .
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
se raboti za mercedes c200, 2001 god

go vteruvam klucot za da palam i ne mi vrti klucot ,kako da ne go prepoznava, i nemoze da ja zapalam kolata
sto moze da bide, dali slaba baterija na klucot, trebe da ja smenam ili nesto ne e vo red so bravata
a dalecinskoto na klucot si raboti, se otklucuva i se zaklucuva kolata
Vakov problem ist imase tatko mi pred dve godini. On imase mercedes e270 2001 godina.
Bese vo servis i mu kazaa deka ne go prepoznava kodot od klucot, i popravkata cinese okolu 300 evra.
P.s. da ne ti ima padnato klucot?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Vakov problem ist imase tatko mi pred dve godini. On imase mercedes e270 2001 godina.
Bese vo servis i mu kazaa deka ne go prepoznava kodot od klucot, i popravkata cinese okolu 300 evra.
P.s. da ne ti ima padnato klucot?
pa da normalno deka mi ima padnato nekolku pati,ama poodamna sega skoro ne mi padnal
a losoto e sto nemam rezerva kluc, koga ja kupiv kolata ne mi dadoa[DOUBLEPOST=1460117284][/DOUBLEPOST]
Vakov problem ist imase tatko mi pred dve godini. On imase mercedes e270 2001 godina.
Bese vo servis i mu kazaa deka ne go prepoznava kodot od klucot, i popravkata cinese okolu 300 evra.
P.s. da ne ti ima padnato klucot?
pa da normalno deka mi ima padnato nekolku pati,ama poodamna sega skoro ne mi padnal
a losoto e sto nemam rezerva kluc, koga ja kupiv kolata ne mi dadoa
 
Последно уредено од модератор:
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Каде може да се најде реклер за алтернатор во Скопје и како се движат цените за Поло 2001
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Имам на колата лиени бандажи и сакам да ги исполирам, бев во перална ми бараат 800 ден за полирање... не ми се даваат толку пари па сакам сам да ги исполирам кажете ми средство некое кое е ефикасно...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам на колата лиени бандажи и сакам да ги исполирам, бев во перална ми бараат 800 ден за полирање... не ми се даваат толку пари па сакам сам да ги исполирам кажете ми средство некое кое е ефикасно...
Јас купив паста алухром баш за бандажи ама не ја ни пробав, ги продадов така старите бандажи и купив нови ... така да незнам дали и како има улога, веројатно си сака и полирање со машина ... пастата мислам беше 350 денари, ми стои така по дома
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Aj бе мајсторишта кажете вака од слика дали мојт да се санират ова или нова врата попаметно? Вратата се затварат и се отварат без голем проблем, прагот е малце испакнат нагоре и тоа кочит. Прашав за половна 5.500 ми побараја, многу е или таман е цената? 307ца е моделов иначе. И прагот долу е салам фатен и дупка имат се гледат мислам на сликава.... И нормално соколку од прилика би поминал кај мајсториве наши.

P_20160412_161841.jpg P_20160412_161918.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Aj бе мајсторишта кажете вака од слика дали мојт да се санират ова или нова врата попаметно? Вратата се затварат и се отварат без голем проблем, прагот е малце испакнат нагоре и тоа кочит. Прашав за половна 5.500 ми побараја, многу е или таман е цената? 307ца е моделов иначе. И прагот долу е салам фатен и дупка имат се гледат мислам на сликава.... И нормално соколку од прилика би поминал кај мајсториве наши.

Прегледај го приврзокот 143388 Прегледај го приврзокот 143389
Повеќе ќе ви се исплати да ја смениш само вратата и потоа малку испеглање и полирање кај прагот и на крај фарбање и тоа е тоа.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Aj бе мајсторишта кажете вака од слика дали мојт да се санират ова или нова врата попаметно? Вратата се затварат и се отварат без голем проблем, прагот е малце испакнат нагоре и тоа кочит. Прашав за половна 5.500 ми побараја, многу е или таман е цената? 307ца е моделов иначе. И прагот долу е салам фатен и дупка имат се гледат мислам на сликава.... И нормално соколку од прилика би поминал кај мајсториве наши.

Прегледај го приврзокот 143388 Прегледај го приврзокот 143389
Повеќе ќе ви се исплати да ја смениш само вратата и потоа малку испеглање и полирање кај прагот и на крај фарбање и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom