Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
@marchesk може да ми пратиш овде или во PP адреса од салонот зошто не сум од СК а неделава сум успат и сакам да разгледам што понуди имаат, правам муабет за новиот салон за Land Rover. Благодарам однапред :)
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Eden sovet ve molam , izmegju Audi A4 Tdi 2.0 (08 god 143 ks 159.000 km) i Golf 7 TDI 2.0(13 god 150 ks 92.000 km) sto bi odabrale?!sto mislite?! cenata gore dole ista
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Eden sovet ve molam , izmegju Audi A4 Tdi 2.0 (08 god 143 ks 159.000 km) i Golf 7 TDI 2.0(13 god 150 ks 92.000 km) sto bi odabrale?!sto mislite?! cenata gore dole ista
Jas bi zemal Golfot bez razmisluvanje. Prvo e 5 godini ponov sto e golema razlika, drugo i ima 60.000 km pomalku. Komfornosta vo natre ti e tuka negde, voznjata ista, edino vo izgkedot i gepekot e razlikata. No nisto od toa nemoze da gi zameni godinite i km pominati.

ROMA ROMA ROMA
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Јас би одбрал ауди побеќе држи цената одколку голфот


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Голфот. Посовремен мотор, помалку километри, понов. Аудито можеби малку поубав ентериер, нешто поголем багажник - ама не е хечбек. Битното е на страната на Голфот.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Eden sovet ve molam , izmegju Audi A4 Tdi 2.0 (08 god 143 ks 159.000 km) i Golf 7 TDI 2.0(13 god 150 ks 92.000 km) sto bi odabrale?!sto mislite?! cenata gore dole ista
Не ми одговара нешто околу цената..Две Германски возила,базирани на иста основа,со ист мотор,голема разлика во километражата,голема разлика во годините (5) години не се мала разлика а да имаат слична цена како што викаш..Јас би го одбрал Голфот,оти е понов,и плус ми го собира во гаража.:) Очите да си ги отвориш..Или тој што го продава Голфот нема појма околу автомобилизмот..
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Не ми одговара нешто околу цената..Две Германски возила,базирани на иста основа,со ист мотор,голема разлика во километражата,голема разлика во годините (5) години не се мала разлика а да имаат слична цена како што викаш..Јас би го одбрал Голфот,оти е понов,и плус ми го собира во гаража.:) Очите да си ги отвориш..Или тој што го продава Голфот нема појма околу автомобилизмот..
16.000 golfot 15.5000 Audito
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
858
Поени од реакции
412
Eden sovet ve molam , izmegju Audi A4 Tdi 2.0 (08 god 143 ks 159.000 km) i Golf 7 TDI 2.0(13 god 150 ks 92.000 km) sto bi odabrale?!sto mislite?! cenata gore dole ista


Единствена предност на Голф-от во овој случај се годините и изминатата километража... Во секој друг поглед А4-ката има предност... Комоција, вожња, багажник, ентериер и слично се на страната на А4-ката, а само некои половина метар е поголема од Голф-от... Но ако збориме за попаметен избор во овој случај таа една предност на Голф-от ке ги превагне сите предности на А4-ката... Но ако ме прашуваш мене за искрено мислење и избор, јас не би избрал ни тоа ни тоа по таа цена... Кога веќе давам 16 000 еврка кеш пари, ке дадам уште 2-3 000 и ке си изнесам од салон гланц нова Октавија исто 2.0 ТДИ 150 кс...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
А бе земај аудито оти кај голфот понова година ,а цената е донекаде што пак ми е сомнително, а и згора на тоа сличниот мотор најпрвин како тестер-мотор се става во сеат,шкода па на голф и кога ќе се усоврши моторот од голфот и го става во аудито ете затоа е посигурна кола во смисла на моторот ;)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
А бе земај аудито оти кај голфот понова година ,а цената е донекаде што пак ми е сомнително, а и згора на тоа сличниот мотор најпрвин како тестер-мотор се става во сеат,шкода па на голф и кога ќе се усоврши моторот од голфот и го става во аудито ете затоа е посигурна кола во смисла на моторот ;)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
Мислам дека Голфот од 2013та сепак носи поусовршена верзија на 2.0 дизелот од Аудито од 2008ма.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Пред недела дена го менував лонецот на ауспухот , беше издупен целиот и бучеше многу. Е сега тој шо си беше оригиналниот беше поширок , сега ми ставија потесен лонец оти за истиот широкиот ми побараа 4 иладарки. Можно ли е бидејки сега овој е потесен да го гуши моторот или да го преоптеретува повеќе? Не се разбирам јас од тие работи , сега си работи колата нормално али вчера еден другар ми рече дека го задушувал моторот и го преоптеретувал. :facepalm:
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
А бе земај аудито оти кај голфот понова година ,а цената е донекаде што пак ми е сомнително, а и згора на тоа сличниот мотор најпрвин како тестер-мотор се става во сеат,шкода па на голф и кога ќе се усоврши моторот од голфот и го става во аудито ете затоа е посигурна кола во смисла на моторот ;)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
Zasto cenata somnitelna?!Baram mislenja bidejki sum polaik po kolite,Bmw imav dusata mi ja izvadi pa sega bolje da prasuvam
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Zasto cenata somnitelna?!Baram mislenja bidejki sum polaik po kolite,Bmw imav dusata mi ja izvadi pa sega bolje da prasuvam
Па разликите од годините ,а цената пак е донекаде зарем не ти е сомнително можеби му дојде некое поправка што ќе фати многу пари ,а моторот што вика горниот член дека е поусовршено тоа е точно но како проба со цел да усоврши за наредна генерација Ауди А4 и отсекогаш било така . Инаку TDi мотор е на Ауди затоа се става првин пониските класи како проба и на крај се става во Ауди.


Погледни ауди а4 2008 и го споредуваш со Голф пффф

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom