Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.080
Поени од реакции
14.998
Alfa Dzulieta podvozje nosi isto kako na vectra c i insignia. Menjac ZF malce podobar od M32 na opel. Full pocinkovana sasija,motor odlicen,zvucna izolacia odlicna no tvrda voznja za vo grad. Podobra oprema i podobar kvalitet ima od Golf 6. Vo sporedba pomejgu Golf 6 Insignia i Zulieta,alfata e najdobar izbor.
Istiot motor go nosi i Insignia no kaj insignia e gusena radilica a kaj alfa aluminiumska. Kaj alfata e vakumsko turbo a kaj opelot elektricno.
Čekaj sega me zbuni so radilicata....aluminiumska. jas znam deka ima čelicni lieni pa struženi( gusani) i čelucni kovani. Za aluminumski iskreno nemam slusnato
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
1.428
Zamisli Meckata shto ja zameniv pred nekolku meseci za 340000Km nemashe videno mi M od Maslo a ne pa nekoj da go chepnal menjachot!

Ama toa e Mechka a ne nekoj Hyundai
Imam mercedes c 270 170ks 2002 ama manualec :jeeee:
Radi tie pricini gi izbegavam avtomaticite.
Автоматски споено мислење:

Čekaj sega me zbuni so radilicata....aluminiumska. jas znam deka ima čelicni lieni pa struženi( gusani) i čelucni kovani. Za aluminumski iskreno nemam slusnato
Nova era novi gluposti. Na insignia posle promena na semering na maslena pumpa posle 1500km procuka radilicata. Ja otvorivme i ne najdovme polovna ista pa najdovme od alfa i odgovara knapn pa ja poracavme od Skopje. Ko ja pustia po kargo ko ja otpakovavme prv pat gledame aluminiumska radilica. Mada ne veruvam da e samo aluminium,sigurno ima i drug mesan mesing poso e poteska od gusenata na opelot.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.369
Поени од реакции
6.837
Imam mercedes c 270 170ks 2002 ama manualec :jeeee:
Radi tie pricini gi izbegavam avtomaticite.
Автоматски споено мислење:


Nova era novi gluposti. Na insignia posle promena na semering na maslena pumpa posle 1500km procuka radilicata. Ja otvorivme i ne najdovme polovna ista pa najdovme od alfa i odgovara knapn pa ja poracavme od Skopje. Ko ja pustia po kargo ko ja otpakovavme prv pat gledame aluminiumska radilica. Mada ne veruvam da e samo aluminium,sigurno ima i drug mesan mesing poso e poteska od gusenata na opelot.
Ne e aluminska!
Samo e opleneneta na povrshinata i ti lichi taka. Stavi i magnet che vidish
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.343
Поени од реакции
40.156
Stvarno???
Abe kako ne sum znae deka e vtornik, da idem da ga menjam!
Danke Ronchi!!!
Ti si Car!!!
Ради газди како тебе не вреди човек да зема аутоматик у Европа. Еден да ја одржава добро 10 други нема. Мислите тоа е трајно, после кога ќе рикне кеширај 5000 евра на нов мењач.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.592
Поени од реакции
8.009
Ради газди како тебе не вреди човек да зема аутоматик у Европа. Еден да ја одржава добро 10 други нема. Мислите тоа е трајно, после кога ќе рикне кеширај 5000 евра на нов мењач.
Автоматскиот мењач е новиот тренд кој веќе полека го вади мануелниот во аут.

Јас кога барав да купам автомобил во 2019 одвај најдов мердецес W205 ц класа со мануелен мењач пошто повеќето беа автоматик. Сега најновиот модел W206 воопшто нема мануелен во понуда. Речиси и кај другите производители мануелниот го нема во понуда кај лимузините.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.369
Поени од реакции
6.837
Ради газди како тебе не вреди човек да зема аутоматик у Европа. Еден да ја одржава добро 10 други нема. Мислите тоа е трајно, после кога ќе рикне кеширај 5000 евра на нов мењач.
Ronchi!
Gazda kako mene kako shto prochita pogore go smenuva voziloto i ne dava 5000€ za popravka.
Najbitno e na prvite 50-60000 da naprajsh perenje na menhachot so Mashna. Posle ne e strashno.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.515

Приказната на Борко и од каде и како/зошто се бави со колите. Уште еден канал шо горе долу збора за автомобили, иако поскапи.

Уште не ми е на ниво на Мирко Рашич ама радо го пратам откако почна да постира видеа.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
319
Поени од реакции
432
Орентациони трошоци за увоз на Тојота Корола 1,5 бензин 2022 година ??? има некој инфо колбу би чинела???
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.369
Поени од реакции
6.837
Орентациони трошоци за увоз на Тојота Корола 1,5 бензин 2022 година ??? има некој инфо колбу би чинела???
Автоматски споено мислење:

Tie trite bukvi na Display go ebavaat svetot :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom