Совети околу мотоцикли

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Кога ке размислам и ја сега не би го направил тоа ама порано место 200 за такси 100 ден у мотор бензин и повеќе пари за пиење башка цел град го вртиш со тој бензин ке најдеш уште една будала да возиш ке ти стај и тој стотче и немаш мака и другиот ден за на школо имаш бензин :pos2:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Кога ке размислам и ја сега не би го направил тоа ама порано место 200 за такси 100 ден у мотор бензин и повеќе пари за пиење башка цел град го вртиш со тој бензин ке најдеш уште една будала да возиш ке ти стај и тој стотче и немаш мака и другиот ден за на школо имаш бензин :pos2:
Еј ќути и ја за стоФче турав бензин хахаха ... ааах да пукне сезона и новиот мотор да го збрчааам мераци :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Vaka,mi treba saloni kaj sto se prodava Piaggio i Vespa.Osven Lisa vo Porta Bunjakovec,onoj salonot za motori na Ruzveltova i toj posle Broz kafe salonot,dali vo Skopje ima drug salon za motori koj sto gi prodava ovie marki?
Pozdrav
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Vaka,mi treba saloni kaj sto se prodava Piaggio i Vespa.Osven Lisa vo Porta Bunjakovec,onoj salonot za motori na Ruzveltova i toj posle Broz kafe salonot,dali vo Skopje ima drug salon za motori koj sto gi prodava ovie marki?
Pozdrav
Тој на рузвелтова веројатно мислиш за динамикс сега тие почнаа да ги продаваат и овие марки ... има и карши боними кај соборна и пред соборна на кривината карти т-мобиле главната зграда
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што бидна со CPI ? не произведуваат веќе мотори ? и чива производња се моториве ... ме интересира за овој модел ... CPI GTR 50cc

 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Вчера за прв пат по долгава зимска пауза го провозев моторот keeway flash 50 почна да ми светка за уље и му ставив уље до горе скоро го преполнив.Вечерта го паркирав во гараза и сабајле кога се разбудив под моторот гледам круг се направил од што капело уље.



Колку толку се гледа од сликиве од кај капе....ако знае некој да ми каЖе шо моЖе да е работава дали капе ради тоа што сум му стави премногу уље или?
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Неможе да е од што си му ставил премногу уље, самата пумпа за уље знае колку уље и треба на машината. Ваков проблем прв пат гледам, да не го чуваш моторот на влажно место?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Измиј го и почекај да се исуши па види дали капе од некаде...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
ulje nikogas ne smee da se prepuni stradaat semerinzite
:pos2: какви пусти семеринзи ова е двотактно моторче има казанче за уље и пумпа и кога ке се запали моторот почнува пумпата да врти и уљето иде директно во карбуратор и прави мешавина влага во мотор подмачкува и согорува на крај :smir:

Вчера за прв пат по долгава зимска пауза го провозев моторот keeway flash 50 почна да ми светка за уље и му ставив уље до горе скоро го преполнив.Вечерта го паркирав во гараза и сабајле кога се разбудив под моторот гледам круг се направил од што капело уље.



Колку толку се гледа од сликиве од кај капе....ако знае некој да ми каЖе шо моЖе да е работава дали капе ради тоа што сум му стави премногу уље или?
Ако можеш извади го седиштето најверојатно е на 4 штрафа немам растурано вакво моторче и кога ке го извадиш седиштето ке видиш од кај ти тече :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Вчера за прв пат по долгава зимска пауза го провозев моторот keeway flash 50 почна да ми светка за уље и му ставив уље до горе скоро го преполнив.Вечерта го паркирав во гараза и сабајле кога се разбудив под моторот гледам круг се направил од што капело уље.


Колку толку се гледа од сликиве од кај капе....ако знае некој да ми каЖе шо моЖе да е работава дали капе ради тоа што сум му стави премногу уље или?
Маслото е прегорено или ново? Патем, ѕирни да не се има стопено некое од цревцата што носат масло до машината...

п.с. ако си го преполнал резервоарчето, голема е веројатноста на кривини кога ќе се навалиш, да истече дел од маслото низ капачето. Така да и таа ти е една од веројатнистите.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Друштво, знае ли некој како оди со новите измени царинење на мотор..... некој од искуство да пиши шо како и до колку години стар мотор може да се царини?!
Фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom