Совети околу мотоцикли

Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Imam honda skutwerce staro od 92 godina, 50 cc e sega koga davam poveke gas vozi 5-6 m pa sam si namaluva i pak sam si zgolemuva pa pak namaluvaa, zgolemuva i tn. Znae lu nekoj sto e problemot
 
Член од
7 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Совет за мотор до 50 кубика а да не е класичен скутер? Фала :)
(претпоставувам може до 50 кубика со Б категорија?)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Здраво моторџии искуство некој за фул крос 450 кк одражување потрошна итд.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
13
Поени од реакции
1
pozdrav drugari sakam da ve prasam dali nekoj od vas ima delovi za tomos motori ali za retkite modeli ili celi motori kako sto se TOMOS E90 CTX 80 TOMOS CROSS JUNIOR TOMOS15 vi blagodaram
 
Член од
18 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki da prasam da ne znaete dali ima zastapnik na keeway vo mk i dali mozda poznavate nekoj sto prodava keeway superlight 125 nad 2015g
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Ај да прашам пак . Некој да има растурено Kawasaki Z750R или Z1000 од 2008ма година наваму ?? Или на некој да му се наоѓа хладњак за истите ...
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Форумџии здраво. Би Ве замолил доколку некој би сакал да ми помогне со мислење во врска со прв моторцикл. Проблемот е што кога си млад неможеш да си дозволиш а кога ќе бидеш во можност веќе не си млад :)... Имено би сакал да земам некоја пристојна машина (Дукати ми фаќа око) ама од искуство до сега имам неколку пати возено скутер само... Ако може совет за чекорите кои треба да ги направам за да научам и кога и каков моторцикл да земам. Фала однапред
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Форумџии здраво. Би Ве замолил доколку некој би сакал да ми помогне со мислење во врска со прв моторцикл. Проблемот е што кога си млад неможеш да си дозволиш а кога ќе бидеш во можност веќе не си млад :)... Имено би сакал да земам некоја пристојна машина (Дукати ми фаќа око) ама од искуство до сега имам неколку пати возено скутер само... Ако може совет за чекорите кои треба да ги направам за да научам и кога и каков моторцикл да земам. Фала однапред
Дукати не е пристојна машина - тоа е говно машина :pos: (освен на ново ако не купуваш или имаш екстра пари за фрлање)
Само јапански машини да не те боли глава - а за прв мотор препорака само Suzuki SV650 - ем не е мал/слаб мотор ем добар е за почетници...
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
13
Поени од реакции
1
pozdrav decki.ja sum golem ljubitel na motorive tomos posebno onie poretkite pa zatoa baram nekoj ako ima ili pak znae nekoj da ima nekoe motoce ko na sliakva so baram da mi kaze nemora da bide u odlicno stanje nemora da e komplet ili pak bilo kakov del da ima ke vi bidam mnogu blagodaren,.koj ima moze slobodno da mi pise ovde ili vo poraki fala i pozdrav se nadevam deka ke uspeam so mojata potraga moped-army-fb4ecf13746ff9610b13afa952a764d1.jpg moped-army-fb4ecf13746ff9610b13afa952a764d1.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom