Совети околу мотоцикли

Член од
27 март 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Мое досегашно искуство со Хамачиевци и остали дилери на тие мотори е дека сите доаѓале по малку каросериски оштетени при транспорт. Стално има некоја пластика што не лежи кај што треба, или е набиена, или малку пукната. Мене ми набутаа нов скутер 250цц со мала пукнатина на ветробран која не ја видов во моментот (инаку скутерот беше супер и уште го возам), туку дури после ден-два кога го регистрирав и развозев моторот. Нормално, касно беше да одам да се расправам а и кој ми е крив кога не сум гледал кога требало... И јебига, убаво е кажано: за толку пари - толку музика.

Гледај го убаво моторот механичките делови (околу шалтерот за брзини, кочници, дискови, ланец, ѕвезди, тркала) да не се оштетени при транспорт. Ако е пластика скршена - ништо страшно. За добра цена да го земеш, се исплати за ситна пара да го залепиш со некоја убава карбонска фолија или слично на тие пластики што се оштетени или да ги санираш и офарбаш ти.
Го земав моторот истиот беше за многу пониска цена од нормалната. Со една дупка од 10 на 7 сантиметри под седиштето која со лепење одоздола и убава налепница одозгора воопшто нема да се познава. Сега за сега пали убаво и си вози па ќе видиме понатаму.
 
Член од
29 август 2015
Мислења
20
Поени од реакции
12
Garelli XO 50,
Mnogu dimi i slajfuva na lamelata ili na kais neznam tocno,prima turaza no nesaka da pojde, dodeka se dava gas slajfuva i edvaj odi, dodeka zagree pravi oblaci i oblaci od dim potoa e se ok odi do 70, dali treba da se steluva ili bi trebalo da se menuva nesto, ima projdeno 7000km, mu stavam ipone 2t polusintetik
Bagodaram za nekoj sovet
garelli-xo-50-6.jpg
 
Член од
29 август 2015
Мислења
20
Поени од реакции
12
Mi treba pomos dokolku nekoj razbira ili ima iskustvo so Garelli XO skuteri
Momentalno imam Garelli XO 50,
Bi sakal da zemam nesto pogolem od Garelli XO 150 ili Garelli XO 200, cena im e 1450-1500 l da prasam dokolku nekoj ima vozeno ili e po upaten od mene da mi dade sovet koj e popogoden od ovie dvata.kako naprimer kvalitet, potrosuvacka,kolku trosat,
Blagodaram odnapred
 

Attachments

  • 94,3 KB Прегледи: 13
B

Blokada

Гостин
Здраво
Имам Skygo 125 предното колце ми квичи,порано квичеше во двата правци сега само наназад(ако помага ова информација).
Дискот го однесов на дребонг да провера дали е крив ми рекоја дека минимално бил искривен не толку за брусење.(квичи од кога го купивне,така дојде)
Прашањето мие што др да проверам,дошто можи да биди
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Здраво
Имам Skygo 125 предното колце ми квичи,порано квичеше во двата правци сега само наназад(ако помага ова информација).
Дискот го однесов на дребонг да провера дали е крив ми рекоја дека минимално бил искривен не толку за брусење.(квичи од кога го купивне,така дојде)
Прашањето мие што др да проверам,дошто можи да биди
Proveri lageri na kolceto
Proveri i gurtnite


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
526
Поени од реакции
173
Постои ли квалитетен 50 цц скутер на ново за 1000 евра ?
 
Член од
15 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво. Почетник сум, немам возачка за А категорија сакам сега да полагам. Прашањето ми е следно: сакам да купам мотор налик чопер како што би бил добар за почетник како мене, повеќе сакам да купам нов мотор отколку стар, размислувам за Keeway Superlight 125cc. Ми треба совет од вас.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.733
Поени од реакции
1.657
Здраво. Почетник сум, немам возачка за А категорија сакам сега да полагам. Прашањето ми е следно: сакам да купам мотор налик чопер како што би бил добар за почетник како мене, повеќе сакам да купам нов мотор отколку стар, размислувам за Keeway Superlight 125cc. Ми треба совет од вас.
Најдобар избор ти е тој ... другото полоши кинески марки
Отиди во динамикс
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
27
Поени од реакции
2
Prodavam Arrow Paris Dakar kompleten so Db killer pribusuvac vagja ekstra zvuk
Za site enduro motori


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
152
Поени од реакции
73
Здраво, имам прашање...сакам да купам спортски мотор од странство, но да го царинам во Македонија...е сега прашањето е колку би чинела царина и целосната постапка за царинење и дали можат да се увезат Р6/Р1 од 2002-2005та година...?

Поздрав
 
Член од
27 март 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво дечки, пред скоро година дена пишав за да се консултирам за Ocherk 110cc од Хамачи од Штип со оштетена пластика и сум презадоволен од истиот (барем до сега). Меѓутоа сега кога малку се затопли времето решив да го извозам и откако ќе го изгаснам не сака да чуе да запали. Нормално прво се проверува свеќата и истата е многу замастена (црна катран :icon_lol:).
Некој да има идеја од што може да биде предизвикано?
Значи се работи за Ocherk 110cc, 4 тактен со полуватоматски менувач 4 брзини.

Фала ви,
Поздрав
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
672
Поени од реакции
256
Некој да има растурен Кавасаки Z700R ili Z1000 од 2008ма година навака ??? Конкретно ми треба хладњак и перка/вентилатор ...
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
623
Поени од реакции
293
Zdravo da ne znae nekoj kade moze da kupam K&N vodushen filter i kolku pari e?
 
На врв Bottom