Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Значи кога не кажуваат ништо, зошто не кажуваат. Кога даваат информации, е не е точно , не мотаат.

Tи читаш ли убаво дека регистрацијата е неважечка и е извадена од друга кола?

Значи што и да се каже ако не е според сценариото во ваша глава, џабе е. И вакви како тебе ќе протестираат? Зошто уопште бараш информации ако не ги прифаќаш, очигледно ти знаеш све.
Немој да ми се силиш мене.Јас не барам никакви информации да се објавуваат ,само МВР нека си работи на случајот и кога ќе ги фатат убијците нека ги кажат јавно.Тоа што сликале некоја кола покрај пат ништо не значи.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Немој да ми се силиш мене.Јас не барам никакви информации да се објавуваат ,само МВР нека си работи на случајот и кога ќе ги фатат убијците нека ги кажат јавно.Тоа што сликале некоја кола покрај пат ништо не значи.
A што сакаш ти, фотки од убијците како си се сликале со мобилен?
МНОГУ значи колата. Значи дека на неа е можно да има отисоци (на кваките, каросеријата), ДНК траги од пот/кожа на воланот, седиштето, влакна, итн.
Бордо Опел Омега не е баш незабележителна - може некој ја заприметил по селцата, особено е можно во такви средини кај што секој со секого се знае и лесно се приметува некој нов.
 

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2
А како ќе знаат дали е таа кола или не, доколку не се покаже таблица? Лоџик?
Ne mozat da znaat koga taa tablica bila odjavena a kolata bila uvezena i neregistrirana i na nicie ime znaci bila specialno nameneta za ubistvoto
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ако протестот е за осуда на убиствата , тогаш контра протестот сигурно би бил за оправдување за убиствата. Но според мене, доколку навистина се одржи таков протест ке нема никаква врска со убиствата туку ке биде уште една бледа битка за политички поени а како учесници ќе се јават партиски војници коишто не знаат да уклучат сопствен мозок и да изрезонираат колку тоа неверојатно глупав е тој протест.
Хмм гледам вака почна да мешаш партии и слични работи.
Да збориш за протести и контра-протести,за плави,црвени,жолти,зелени...
Прво кажи ми за што е протестот?
Кога самите родители и роднини сеуште незнаат што им се случи,кога стануваат сабајле ги бараат во соба да ги пробудат за доручек,ги бараат по лепче да ги пратат зошто се помали и...........
Крајно сум изнервирам и преку к*р ми е кога во се и сешто се меша политикава ако идам да запалам свеќа ваков сум ако идам на протест таков сум ако идам на контра-протест онаков сум...
Ако си толку мајчин биди до крај и кажи дека протестов е организиран од страна на како што ти ги викаш Плавите ја ке ги речам СДСМ....
Потполно го оправдував протестот кога беше за Мартин Н. зошто имаше цел имаше смислам на протестот а ова е само собирање на политички поени на туѓа мака.
Некој сеуште е под шок а некој ќе се јача пред влада и било кај да е...
Ја предложив НЕЗАВИСЕН протест да се направи откако ќе заврши истрагата а ако тогаш не се реши треба да напраиме Скопје да гори целото,од сарај до маџари,од Радишани до Козле.
Е тоа ќе биде протест од кој и грујо и мујо и бц,мц ќе им се тресат коските
А не вака да излезам било каде без никаква цел и содржина и некој да ме етикитира....
И ДА СЕА ЌЕ ИЗЛЕЗАМ И ЌЕ ИМ ЗАПАЛАМ СВЕЌА НА ПУНКТОТ ПРЕД НИВНИТЕ КУЌУ И ЌЕ СЕ ПОМОЛАМ ЗА НИВ И НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА!!!!!!!
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
1000 души преку сила,застанав 10 мин и се вратив.Се разочарав едноставно,Македонецот веќе тешко дека ќе се обедини околу некоја работа,нормално освен трчањето и работењето за своите партии;)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Читам на ФБ почнало со кршење кај главната пошта
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Тотално не иста ствар али ќе се повторам - си слушаш тоа што сакаш, зашто гледам не сум единствен кој не "слушнал" како тебе, што покажува дека не сум баш во заблуда. Како и да е, твоето спаѓа во шпекулација и со тоа што викаш да зачувам за да видам после, само покажува дека имаш желба на крај, ако случајно испадне како што "сакаш", да се маваш у гради дека си бил во право.

Живи да бидеме па ќе видиме.

И по 3ти пат - ја затварам темава за оваа дискусија што е офтопик со насловот и толку од мене.
Не брат, него ти најверојатно си уште дете од некои си 21-23 години, не си гледал до сега вести на посериозен начин па сега ова е сосем ново за тебе. Еве тоа што јас го пишав го кажаа на МТВ, и што ќе ми кажеш, дека случајно сум погодил и сум имал среќа?! И те читам горе што си ми пишал, смешно! :D Значи според тебе во било кој случај јас сум во заблуда, а ако случајно сум погодил, ондак сум имал среќа?! :D Ова ми личи како онаа женската фемисистричка изрека:
1. Јас сум во право.
2. Ако случајно се посомневаш во тоа, види го правило број 1.

Не ти коментарам повеќе на темава.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
8
Сега ги видов...пред 10ина минути...90% беа 15 годишни напалени дечишта што фрлаа камења од жардињерите...дефинитивно не беше на сериозно ниво како што беше најавувано...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Сега ги видов...пред 10ина минути...90% беа 15 годишни напалени дечишта што фрлаа камења од жардињерите...дефинитивно не беше на сериозно ниво како што беше најавувано...
како и секогаш. се собрале не дека знаат зашто протестираат туку со цел да кршат и да прават неред.
мизерија - еве заради ова не отидов на протест.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Читам на ФБ почнало со кршење кај главната пошта
Во близина ми е, ако продолжат навака да кршат јас се симнувам и ќе направам помасовно убиство од што некогаш земјава видела.
Не ми е гајле за што протестираат, ја оштетуваат државата во која сите живееме, сите ја трпиме штетата за цена на безсмислени протести.
Шупаци.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
нека ги фатат сеа и нека ги пропеглаат у станица да им дојде памет
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сега ги видов...пред 10ина минути...90% беа 15 годишни напалени дечишта што фрлаа камења од жардињерите...дефинитивно не беше на сериозно ниво како што беше најавувано...
Дечишта биле што кршеле низ центар? За уши нека ги подберат и дома да ги пратат кај нивните, пичка им матер невоспитана.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.803
Поени од реакции
17.580
после 5 убиства незнам каков протест очекувавте:)? палење свеќа ? Кршење фалеше уште кај мартин нешковски,штета што организаторите беа позери без муда па пројде,треба ова држава здо земја да се сруши,и да се изградат здрави темели:)
и нормално дечурлана ке протестира,другиве сте си на листа кај партиите и ќутенката.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
после 5 убиства незнам каков протест очекувавте:)? палење свеќа ? Кршење фалеше уште кај мартин нешковски,штета што организаторите беа позери без муда па пројде,треба ова држава здо земја да се сруши,и да се изградат здрави темели:)
А здравите темели ќе ги изградат куп тинејџерски напаленковци што појма немаат што всушност значи војна (клик на линкот, чисто визуелно да ти се претстави) така што ќе почнат со кршење и тепање на комплетно неповрзани објекти и луѓе?
Ова и ова носи војната, излезете од филмот!
Ваквите протести само ќе им дадат уште еден повод и изговор на Албанците да се прават уште повеќе обесправдени и угнетени и да се поттикне уште поголем раздор, а Македонците уште полоша позиција ќе имаат отколку сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom