Снег

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
си еба мајката снегов а :)
абе какво е по тротоариве у пичку матер.. со рибарски чизми до препони треба да искочиш на улива НИКАКВИ се тротоариве...а викаат ке врнело и вечерва и утре...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
нема да вране а утре ќе биде уште полошо коа ќе стопи и преостанатиов снег па ја мислам земете си купаќи и на плажа (улица де)...
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
надвор каша попара е :jaj:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.034
Сакам снег, али ова веќе претера, доста му беше веќе:tapp:

Остај тоа, викаат и утре ќе врнело:kesa:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Викаат утре ветер од исток ќе дувало до 100 на саат.
Јас како што сум слаб, ќе ме однесе, утре со камења у џеб ќе се шетам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ми викаа мене Баба Марта, триста ума има. Ама оваа ептен забегана била.
Значи, сакам снег. Ама не во раскажавено-каллива форма од која не можеш ни до продавница да отидеш а да не се умацаш до лакти.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Од оваа година мразам снег! Богу Ра биди ни милостив! :se_ molam:se_ molam
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ми викаа мене Баба Марта, триста ума има. Ама оваа ептен забегана била.
Значи, сакам снег. Ама не во раскажавено-каллива форма од која не можеш ни до продавница да отидеш а да не се умацаш до лакти.
Лани беше и позабегана.
Памтите имаше избори и падна таков снег да пола Македонија беше непроодна, па одвај ливчиња доставија. Во март имавме најмногу снег од цела претходна зима. Се задржа 10тина дена.
Така да се надевам јас само дека ланската година нема да се повтори :icon_lol:

Али денес во градов лудило. Кал, вода, капе од сите страни, ти паѓа снег врз глава од дрва, кабли, кровови. А коливе шибаат, па мислам дека дома нема некој што не дошол испопрскан.
Али како што гледам пак е можно снегче и пак брзо топење. Ах дојди бе април побрзо.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Лани беше и позабегана.
Памтите имаше избори и падна таков снег да пола Македонија беше непроодна, па одвај ливчиња доставија. Во март имавме најмногу снег од цела претходна зима. Се задржа 10тина дена.
Така да се надевам јас само дека ланската година нема да се повтори :icon_lol:

Али денес во градов лудило. Кал, вода, капе од сите страни, ти паѓа снег врз глава од дрва, кабли, кровови. А коливе шибаат, па мислам дека дома нема некој што не дошол испопрскан.
Али како што гледам пак е можно снегче и пак брзо топење. Ах дојди бе април побрзо.
Се тоа добро ама не ви е многу од мај до октомври да се печете на просек 35 степени?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Лани беше и позабегана.
Памтите имаше избори и падна таков снег да пола Македонија беше непроодна, па одвај ливчиња доставија. Во март имавме најмногу снег од цела претходна зима. Се задржа 10тина дена.
Така да се надевам јас само дека ланската година нема да се повтори :icon_lol:

Али денес во градов лудило. Кал, вода, капе од сите страни, ти паѓа снег врз глава од дрва, кабли, кровови. А коливе шибаат, па мислам дека дома нема некој што не дошол испопрскан.
Али како што гледам пак е можно снегче и пак брзо топење. Ах дојди бе април побрзо.
Колкави гранки имаат испопаѓано богами, само дома човек да си седи. Јас знам дека и лани беше фрик времето, ама лани не се стопли пред тој големиот снег колку што се сеќавам.:vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Се тоа добро ама не ви е многу од мај до октомври да се печете на просек 35 степени?
Јас обожавам пролет и лето.
Што е до мене 12 месеци нека биде од 25 до 40 степени. Не ми пречи воопшто.
Само да не е ладно и да не шлапам во снег :hmm:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Според ова гаџетов за метео на Windows-от покажува дека е 0 степени. Ваљда нема сега пак снег да паѓа ебате. Кај е катастрофа по улиците, уште јаготка на шлаг фали. :mad:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Истура буквално истура во Преспа, како што читам низ темава и прашувам по мсн ништо од снег во Скопје на пример...
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Истура буквално истура во Преспа, како што читам низ темава и прашувам по мсн ништо од снег во Скопје на пример...
Сега засега ништо,али се очекува во секој момент да почне да вее
 

Kajgana Shop

На врв Bottom